وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون دوشنبه97/10/24

گزارش روز :دوشنبه 97/10/24
موضوع لژیون :سی دی ماوراء 
استاد لژیون: راهنما محترم سرکار خانم آزاده 
اعضا لژیون :7نفر (دونفر سفر دوم ،پنج نفر سفر اول)


Image result for ‫جداکننده های متحرک وبلاگ‬‎

خلاصه سی دی :
در مورد هستی ونیستی ما نمی توانیم نیستی را تجسم کنیم و هیچ چیز در هستی نیست که بگوییم وجود ندارد . چیزی که ما در ماورا ء حس می کنیم از حس حیوانی در بعد پنج حس ما نیست . جهان پس از مرگ جهان بعد از ماوراء است . در کتب آسمانی آمده است که همه چیز از آسمان می آید . نیروی القا احیا وتحرک در این راه ما را یاری خواهند نمود . در ابتدا همه چیز مانند صفحه نقاشی سفید است و سپس ذره ذره تصویر پدیدار می گردد . نقاشی زندگی را ما خودمان می کشیم . نقطه تکامل در زمین است . خداوند انسان را آفرید تا آموزش ببیند و تکامل پیدا کند . فرمان عقل همان شو شود است . در این دنیا در یک رشته تلاش کنیم .نباشد که همه کار کنیم و در آخر هیچ کاره باشیم . در زمین علاوه بر انسان ها موجودات دیگری نیز هستند که دارند زندگی می کنند .
خلاصه سخنان استاد محترم :
نقطه تکامل انسان در زمین است . خداوند انسان را آفرید تا آموزش ببیند .اصل وجود هر انسانی نفس اوست . اگر در این دنیا در نفس اماره باشیم در جهان آخرت نیز در نفس اماره خواهیم بود . زمین مهد آموزش ماست . کسی که در بهشت است هر چه که بخواهد سریع برایش فراهم خواهد شد . 
انسان هر چه را در ذهن خود متصور شود برایش فراهم می شود و این نیرو القا است . اگر کارهای ارزشی انجام دهیم در بهشت قرار می گیریم . 
آخرین مراحل آرایش جسم فرمان فکر و عقل است . زمانی به فرمان عقل می رسیم که به نفس مطمئنه برسیم . در کنگره جمع شده ایم تا به فرمان عقل برسیم . در دعای کنگره می خوانیم ما را به فرمان عقل نزدیک کن تا به مکانی برسیم که از آن جا انشعاب یافتیم . بعد از مرگ همه به آن جایی که انشعاب یافتیم برمی گردیم به این تفاوت که بعضی ها با کوله بار عشق و بعضی دست خالی باز می گردند . 
خداوند به انسان نیاز ندارد که نماز بخواند اما ما برای تشکر نماز می خوانیم. در روز سه وعده نماز می خوانیم که چه شود؟ خیلی خوب است در زندگی راجع به مسائل فکر کنیم . تنها در این دنیا فرصت داریم تا به آرایش جسم خود بپردازیم . این دنیا در هر جایگاهی باشیم در آخر جسم ما زیر خاک قرار می گیرد . باید آرایش درونی داشته باشیم . اگر به فرمان عقل برسم آن زمان جسمم به آرامش خواهد رسید . 
آقای مهندس این مسائل را نمی گویند که ما فیلسوف و یا عارف شویم و این مسائل برای خود ما خوب است . زیرا خوبی جای خود را دارد و بدی جای خود را .همه ما در قبال کاری که انجام می دهیم مسئول هستیم . بهشت و جهنم وجود دارد . هر چه در این دنیا خوبی یا بدی نماییم قطعا در آخرت کسی هست که پاداش ما را بدهد. 
خداوند را هیچکس ندیده است ولی نمی توانیم خدا را انکار کنیم زیرا ندیدن دلیل بر نبودن نیست . همان گونه که باد را نمی توانیم ببینیم ولی آیا وجود ندارد؟ 
تمام تلاش ما این است که درون خود را درست کنیم .کسی که در این دنیا خیانت کند خیانت را همراه خود به آن دنیا نیز می برد فقط عذابی که در آن دنیا می بیند خیلی بیشتر است . عذاب و خوبی ها در جهان آخرت خیلی سریع اتفاق می افتد . 
کسی که فردی را عذاب دهد یا باعث آزارش شود اولین عذابی که می بیند خود فرد است . این در تمام زمینه ها صدق می کند در زندگی نیز همین صورت است . اگر می گویی فلان فرد حسود است بدان که خودت حسود هستی و این حس را درون خود داری که متوجه حسادت او شده ای . بگردید و گره های خود را پیدا کنید تا بتوانید گره های درونی خود را باز کنید . دنبال عیب های دیگران نباشید تا آبرویشان را ببرید . باید خود را تصفیه و پالایش کنیم تا به فرمان عقل نزدیک شویم و اگر خود را درست نکنیم تمامی صفات و ضدارزشی های خود را به جهان آخرت خواهیم برد . آنجا دیگر فرصتی برای جبران نداریم و موقع حساب رسی است . این دنیا باید تصفیه و پالایش شویم . 
برای داشته های خود ارزش قائل باشید و به داشته های خود احترام بگذارید . به عنوان مثال قدر نعمت سلامتی خود را بدانید . قدر مسافر های خود را بدانید اگر نبودند ما باید سربار چه کسی میشیدیم ؟ 
روی خواسته های خود تمرکز کنید . اگر برای رهایی و کمک راهنمایی خواسته دارید تمرکز کنید و در این راه نیرو های القا و احیا وتحرک به شما کمک خواهند کرد . در زندگی هدفمند باشید و با هدف زندگی کنید . 
برداشت همسفر فاطمه :
بعضی چیزها را نمی توانیم با چشم ببینیم .مثلا ما نمی توانیم با چشم غیر مصلح مادون قرمز را ببینیم . چیزهایی که نمی بینیم دلیل بر نبودن نیست . فرضیه هایی است که اهرم ثلاثه سه تا هست . این اهرم جز عجایب هفت گانه است . اگر بخواهیم به کسی آسیب برسانیم ابتدا به جسم خود آسیب می رسانیم . اگر مار نیشی به انسان بزند در انسان پازهری تولید می شود که بتواند نیش را ازبین ببرد . فرمان عقل همان شو شود است . 

دستور جلسه لژیون پنجشنبه قسمت اول سی دی وادی دوازده 


برچسب ها: سی دی ماوراء، گزارش لژیون نهم،

[ سه شنبه 25 دی 1397 ] [ 12:23 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic