وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون روز دوشنبه

لژیون روز : دوشنبه 97/10/17
دستور جلسه لژیون :  سی دی کابوس 2
استاد لژیون : راهنما محترم خانم آزاده

جداکننده مطالب (45/60)
خلاصه سی دی:
ابتدای این سی دی از بی دینی گفته شد و کسانی که در بی دینی به سر میبرند، همانند زباله هستند. انسان در حیات خودش یک مثلث دارد که یک ضلع آن بهشت، ضلع دیگر جهنم وضلع سوم آن برزخ است. کابوس یکی از نمونه های جهنم است، ما بهشت و جهنم را هرروز در زندگیمان لمس میکنیم. آدمهایی که از حالت تعادل خارج شدند و در صراط مستقیم نیستند، کابوس میبینند. کابوس از کنترل خارج شدن و رعایت نکردن مقررات است و این آغاز مشکلات است؛ برعکس این قضیه هم اینگونه است که ما گاهی خوابهای خوب میبینیم و در صراط مستقیم هستیم که خود این تمثیلی از بهشت است. عده ای هم در عالم برزخ به سر میبرند ولی نه کارهای مثبت انجام میدهند و نه کارهای منفی، در کل خنثی هستند. از قرآن به عنوان وسیله ای برای شفا و دعا استفاده نکنیم، بهتر است که به محتوا و جزئیات آن توجه کنیم.


سخنان استاد محترم خانم آزاده:
ابتدای این سی دی از بی دینی گفته شده و کسانی که اینگونه زندگی میکنند، زباله اند و در اصل بی دین هستند. در جامعه خودمان افرادی هستند که میلیاردها تومان با این وضعیت اقتصادی که در جامعه هست، اختلاس می کنند، ولی در موقع اذان نماز اول وقت میخوانند و در صف اول میایستند، ولی در هنگام کار، خیلی چیزها را برای ارباب رجوع و مکانی که هستند، کم می گذارند، اینها همان افراد  بی دین هستند. دین این نیست که ما نماز بخوانیم و مهر بشکنیم؛ نماز خوب است ولی در جای خود، به قول آقای مهندس این افراد به جزئیات دین توجه ایی ندارند. دین این است که به دیگران کمک کنی و حال خوش به دیگران بدهی، باید قرآن را بخوانیم و جزئیات آن را بخوبی درک و بفهمیم. این طور نباشد که فقط قرآن حکم دکور باشد که بخواهیم گهگاهی آن را گردگیری کنیم، یا مثلا در ماه رمضان با حالت ضعف قرآن را ختم کنیم و روزهای دیگر اصلا قرآن نخوانیم و نگاه نکنیم. ما اگر جزئیات قرآن را خوب بخوانیم و به آن عمل کنیم دیگر آن برزخ و جهنم برای ما به وجود نمی آید و همه چیز و همجا برای ما مانند بهشت خواهد شد، زیرا با حرمتهای قرآن جلو رفته و میرویم.
زندگی هر انسانی بستگی به کردار و رفتار خودش در این سه ضلع مثلث قرار می گیردیا در بهشت، یا جهنم و یا در برزخ. با ورودمان به کنگره، بهشت را بخوبی حس خواهیم کرد و جهنم را قبلا حس کردیم و یا حس خواهیم کرد. زندگی با بعضی از  مصرف کنندها، برای همسفر یک جهنم واقعی بود، چراکه یک خواب درستی نداشتیم و کابوس می دیدیم حالا شاید هیولا نمی دیدیم، ولی خوابهای آشفته داشتیم و سقوط از پرتگاه راحس کرده ایم. اینکه عزیزم از دست رفته باشد را در خواب می دیدیم و یا اتفاق بدی برای مسافرمان افتاده را در خواب میدیدیم و با وحشت از خواب می پریدیم، این همان کابوس بود. هنگامی که از خواب بیدار می شدیم نیز، کوهی از مشکلات جلوی چشمانمان بود؛ ای وای!!!! چه دنیایی!؟ وقتی می خوابم، خواب آشفته میبینم  و وقتی بیدار می شوم قیافه ی آشفته و در هم ریخته ی مسافرم را، پس کابوس مختص مسافران نیست، مختص ما همسفران هم هست. ما برای چی کابوس میدیدیم؟؟برای اینکه حالت تعادل نداشتیم و در کنار مسافرمان در تاریکی ها به سر می بردیم و در راه ضد ارزشی بودیم، پس در نتیجه کابوس می دیدیم.
حتی اگر مسافرمان قصد سفر ندارد و کماکان می خواهد یک مصرف کننده باقی بماند، ما باید سفر خود را به عنوان یک همسفر ادامه دهیم؛ برای اینکه آموزش بگیریم و به تعادل برسیم و در راه ضد ارزشی نباشیم و بتوانیم کابوسها را از خود دور کنیم. اگر نگاهمان به قیافه ی آشفته ی مسافرمان افتاد، غم عالم به سراغمان نیاید و حالمان خراب نشود. اگر این موارد را به نحو احسن انجام دهیم و بخوبی آموزشهایمان را فرا بگیریم و از نقطه به عمل حرکت کنیم، یقینا برایمان اتفاقات خوب می افتد و زندگیمان بهشت می شود.
بعضی مواقع کارهای ضد ارزشی انجام می دهیم و تصورمان براین است که حالا حالا زمان داریم و چند سال دیگر عمر خواهیم کرد و از کجا معلوم است که بخواهیم جهنم برویم. پیش خودمان هزاران فکر و خیال میکنیم و در آخر میگوئیم؛ ول کن گناهمان را میکنیم و بعدا توبه می کنیم. خداوند سریع الحساب است و اگر کار خوب و بد بکنیم اثر آن بخودمان بر می گردد. خداوند سریع الحساب است چه در راه ارزشی و مثبت، چه در راه ضدارزشی و منفی.
همواره بیان شده که در جشن گلریزان، بدون چشمداشت کمک کنیم ومطمئن باشیم که خداوند چند برابرش را به ما بر می گرداند. هر کار خوب و بدی که انجام دهیم، در همین دنیا به خودمان برمیگردد، پس بهتر آن است که برای آن دنیا نگذاریم. مانند آدمهای برزخی (بی تفاوت) نباشیم ما میخواهیم آدمهای بهشتی و خوب باشیم و در صراط مستقیم قرار داشته باشیم، چون آن کسی که بی تفاوت است و در حالت خنثی به سر می برد، زندگی برایش مفهومی ندارد. اگر کسی به او بدی کند برایش مهم نیست و برعکس، اگر خوبی هم بکند برایش مهم نیست، چون بی تفاوت است. بهترین حالت اینگونه است که اگر کسی به ما بدی کرد ما خوبی کنیم. اگر به ما حرف توهین آمیزی گفته شد، ما سکوت کنیم. بدینگونه بهشت وحال خوش را درک و خواهیم دید و این همان شو شود میباشد. بهشت و جهنم را خودمان با اعمال ورفتار خودمان میسازیم. بطور مثال؛ اگر با حال خراب به خانه برویم و آشوب به پا کنیم، خودمان در زندگی خودمان جهنم درست کرده ایم! وقتی مسافرمان عصبان و حالش بد است، بهتر است سکوت کنیم تا بار دیگر جهنم رانچشیم. قبلا این موضوع را امتحان کرده ایم پس دوباره تکرار و تجربه نکنیم. اضداد لازمه زندگی هستند؛  یعنی انسانها باید سختی و بدی را ببینند و بچشند تا خوبی را بفهمند. به قول آقای مهندس ماهی در آب شنا می کند و دنبال آب می گردد، اما وقتی آب را از او بگیریم، تازه می فهمد آن چیزی که بهش حیاطت و زندگی می داده، آب بوده است.
اگر زندگی خوش و خرمی داریم، بهتر قدرش را بدانیم، چون در زندگی خیلی بدی دیده ایم. اگر تغییر کوچکی در مسافرمان دیدیم خدا را شکر کنیم، شاید خیلی عالی نباشند، اما دیگر آموزش دیده اند و می دانند که خوب و بد چیست.
بعضی مواقع لقمه آماده به رهجو نمی دهیم و استاد باید این ترفند را بکار گیرد تا رهجو خودش نیز تلاش کند و راه درست زندگی کردن و تصمیم درست گرفتن را بیاموزد، نباید همیشه منتظر راهنما باشیم. درست مثل زمانی که فکر می کنیم خدا ما را فراموش کرده و نگاهی به ما نمی کند و دوستمان ندارد، مطمئن باشید دقیقا همانجا در حال آزمایش الهی هستیم و هنگامی که از مشکل و آزمایش گذر کنیم أنگاه ساخته خواهیم شد. هرگز نباید از زندگی دلسرد و ناامید شویم بایستی تلاشمان را بیشتر کنیم. کنگره هیچوقت  ناامیدی و جهنم را تائید نمی کند و  کسانی که آن را تائید میکنند در گروه شیطان قرار دارند.
همسفر شقایق:
بعضی فکر می کننددین افیون جامعه است ولی بی دینی افیون جامعه است. همین جهان هستی از مثلثی تشکیل شده که از 3ضلع جهنم ، بهشت وبرزخ می  باشد من باافکار خودم می توانم این جهان را برای خودم بسازم یا برزخ ودرحالت خنثی باشم.کابوس تمثیلی از جهنم است راه برگشت از کابوس برگشت از ضد ارزشهاوقرار گرفتن در صراط مستقیم است. خداوند سریع الحساب است مااگر کار خوب یابد انجام دهیم اثر آن به خودمان برمی گردد. سرنوشت انسان باخواست واراده خودش است حتی مصرف کننده  بودن مسافرم بسته به خواست خودش است.
همسفر سمیه:
 جهان هستی از مثلثی تشکیل شده که 3ضلع آن بهشت ، جهنم و برزخ است. همه کارها بستگی به افکار و اندیشه خودم دارد من با افکارم می توانم زندگی بهشتی داشته باشم ویا زندگی جهنمی! بهتر آن است که در حالت برزخ نباشم یعنی بی تفاوت بودن زندگی کابوس دیدن قرار گرفتن در مرحله ضدارزشی است و راه رهایی آن در صراط مستقیم قرار گرفتن است. ماسرنوشت خودمان رابارفتار وکردار خود می سازیم وباخواست خود می توانیم تغئیر دهیم  در مقابل مشکلات صبر داشته باشیم  واز مشکلات دلسرد نشویم ونا امید نگردیم نوبت باران محفوظ است.
بااحترام دبیر لژیون : خانم سمیه

دستور جلسه روز پنج شنبه : سی دی کشف
موضوع: سی دی های مهندس، سی دی های کنگره،
برچسب ها: لژیون، سی دی کابوس2، شعبه سمنان، کنگره60،

[ سه شنبه 18 دی 1397 ] [ 11:31 ب.ظ ] [ همسفر سمیه ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات