وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون روز دوشنبه 97/10/03

 لژیون روز :دوشنبه 97/10/3
دستور جلسه لژیون :سی دی کبر 
استادلژیون : راهنمای محترم خانم آزاده
اعضای لژیون :چهار نفر 


Image result for ‫گیف گل‬‎
خلاصه سی دی :
در جهان بینی با معقوله شرک آشنا شدیم .شرک یعنی نقص فرمان در عمل ،نه در کلام و در ظاهر .شرک بخشیده نخواهد شد و آغاز ورود به تاریکی شرک است . کبر از کلمه کبیر می آید و در این جا کبر یعنی در جوهر و ماهیت برتر بودن . وقتی شخصی رانده می شود یعنی خداوند نوری را که به او داده است را پس می گیرد و فرد وارد تاریکی می شود .ابلیس با شیطان فرق می کند . ابلیس یک شخص است ولی شیطان جمع بسته می شود و ابلیس فرمانده همه این ها است .نقطه شروع سقوط انسان کبر است . شخصی که کبر دارد به تایید دیگران خیلی نیاز دارد .صفاتی که انسان دارد صفاتی است که در خداوند نیز وجود دارد ولی کبریا بودن فقط مخصوص خداوند است . 
سخنان استاد محترم خانم آزاده :
نقص فرمان از فرمان خداوند را شرک می گویند . آغاز ورود به تاریکی شرک است . شرک می تواند در مورد اموال یا فرزند نیز صورت بگیرد .خداوند در قرآن فرموده :از مالتان به دیگران ببخشید .اما گاهی امروزه احتکار می کنیم و به حرف نفس خود گوش می دهیم و به همین سادگی نقص فرمان می کنیم این می شود شرک در مورد مال یا ثروت و در مورد فرزندان گاهی خانواده ها راه و رسم دین را به فرزندان نمی آموزند و می گویند حرف من را گوش کن و من بهترین هستم وگاهی براساس جهل و نادانی فرزند را از راهی که خداوند قرار داده است خارج می کنند . کبر یعنی جوهر و ماهیت خود را برتر ببینیم . مثلا بارها در قبال مسافر ها گفته بودیم :حیف من که همسر تو شده ام . یا من از تو خیلی سر تر هستم و ....این قدر غرق در تاریکی بوده ایم که متوجه نمی شدیم با این حرف چقدر تخریب به وجود خواهد آمد . خب با کمی فکر می فهمیم اگر ما آدم هستیم مسافر ها نیز آدم هستند وجایگاهمان با هم یکی است پس من چی نسبت به او بیشتر دارم که کبر بورزم . بارها بارها کبر ورزیدیم تا وارد تاریکی شدیم .
یا به عنوان مثال من اینقدر خانم خوبی هستم امکان ندارد که همسرم مصرف کننده شود این جا کبر ورزیدی و نور خدا از تو قطع شد و وارد دنیای تاریکی شدی . 
کبریا یعنی بزرگی ،بزرگی نه از لحاظ جایگاه . تمام صفات خداوند در درون انسان است و اگر ما نمی توانیم اجرا کنیم به خود ما بر می گردد و مقصر خداوند نیست . یک صفت است که انسان نمی تواند داشته باشد و مخصوص خداوند است .این صفت کبریا است . خداوند نسبت به کل هستی برتر است . ما به این دنیا آمده ایم تا تکامل پیدا کنیم و به نفس مطمئنه برسیم . نفس مطمئنه نفسی است که کار های معقول را انجام می دهد و در صراط مستقیم است . حتی اگر به نفس مطمئنه برسیم باز از خداوند پایین تر خواهیم بود 
.یک سری افراد تکیه هایی از قرآن را برمی دارند مثلا می گویند من اشرف مخلوقات هستم .خب ماهیت من نسبت به بقیه فرق دارد .  گاهی خود را از لحاظ درونی نسبت به دیگران برتر می بینی .همه ما در یک سطح هستیم اما بعضی افراد آموزش گرفتند و از نظر جایگاه نفس با هم فرق می کنند .یک فرد در نفس اماره و فرد دیگر در نفس لوامه قرار دارد ولی از لحاظ جنس همه ما یکی هستیم و تفاوتی با هم نداریم . افرادی که هم جایگاه و هم نفس خود را از دیگران بالاتر می بینند این افراد در تاریکی اند و حصاری دور خود کشیده اند و همیشه تنها خواهند بود . در تاریکی رفتن بسیار راحت است اما اگر بخواهی خود را درست کنی و باز گردی بسیار سخت و دشوار است . زیرا به نیرو های منفی نیرو و قدرت داده ای و آن ها به سادگی دست از سرت بر نخواهند داشت . 
ماهیت درون ما جنسش ثابت است اما جایگاه ما می تواند تغییر کند . اگر من فکر کنم نسبت به بقیه افراد سر هستم این می شود کبر و ماهیت خود را نسبت به بقیه بهتر می دانم . کسی که کبر دارد پیوند محبت در او ایجاد نخواهد شد . 
در کنگره یاد می گیریم که از نفس اماره وارد نفس لوامه شویم و با آموزش هایی که از کنگره می گیریم نباید به مسافر خود یا اطرافیان خود کبر بورزیم که من خیلی بیشتر از شما می دانم .اگر فکر می کنید با خراب کردن حال دیگران حال خود را خوب می کنید اشتباه است .
تفاوت منیت با کبر این است که در فرد در منیت جایگاه خود را بالاتر از آن چه که هست می بیند .منتهی کبر شخص اگر هیچی نباشد می گوید من جنسم نسبت به بقیه فرق می کند .
برداشت همسفر شهناز :
وقتی آدم و حوا نقص فرمان کردند به مرحله پایین تر رفتند . زیرا شرک ورزیدند . ابلیس یک نفر است ولی شیطان جمع بسته می شود . شرک ورزیدن مرحله ورود به تاریکی است . کبریا فقط برای خداوند است و انسان نمی تواند در این جایگاه باشد . من زمانی کبر می ورزیدم که چرا مادر مصرف کننده هستم و چقدر بدبخت هستم و به خاطر همین وارد تاریکی شدم . 
برداشت همسفر فاطمه :
شرک نقص فرمان است و کبر این که ماهیت و جوهره خود را بالاتر ببینیم . زمانی که شرک انجام می گیرد انسان از تعادل خارج می شودو نوری که خدا به انسان داده است را پس می گیرد و این فرد اصلا آسایش ندارد . اگر انسان به سمت تاریکی برود از قوانین آن اطاعت می کند و کبریا مختص به خداوند است . منیت جایگاه خود را بالاتر از آن چیزی که هست می بینیم اما در کبر ماهیت و جوهر وجودی خود را بالا تر می بینیم . 
برداشت همسفر سمیه :
در جهان بینی راجع به شرک صحبت شد .وقتی نقص فرمان کردیم وارد شرک می شویم . و خود برتر بینی پیدا خواهیم کرد .تفاوت کبر و شرک در این است در کبر فرد می گوید من برتر هستم ولی در شرک فرد می خواهد بهتر باشد . منیت یعنی جایگاه خود را بالاتر از آن چیزی که هست تصور کنم . دنیای تاریکی با روشنایی خیلی تفاوت دارد . گاهی فردی این قدر کبر می ورزد که منکر وجود خدا می شود . 
برداشت همسفر شقایق :
شرک یعنی نقص فرمان خداوند .همه ما در زندگی مطمئنا شرک ورزیده ایم و نقص فرمان کرده ایم که به تاریکی وارد شده ایم .و خداوند نورش را از ما گرفته بود . اگر مسافرم مصرف کننده شد حتما کبر ورزیده بودم و من در مصرف کننده شدنش حتما نقش داشته ام . من قبل از کنگره خیلی به مسافرم کبر ورزیدم . اگر کبر ورزیده شود انسان وارد تاریکی می شود .

دستور جلسه لژیون پنج شنبه سی دی تکرار تاریخ 
[ دوشنبه 3 دی 1397 ] [ 10:17 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات