وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون روز دوشنبه 97/9/19

 لژیون روز:دوشنبه 97/9/19
دستور جلسه لژیون :سی دی رود 
استاد لژیون :راهنما محترم سرکار خانم آزاده 
اعضا لژیون :چهار نفر (سه نفر سفر اول ،یک نفر سفر دوم )

ابتدا استاد آزمون ازجهان بینی 1و2 گرفتند .


خلاصه سی دی :
در کنگره دو روی سکه را نگاه می کنیم . دنیا را از سوراخ کلید نمی بینیم و دید وسیعی نسبت به هستی و مشکلات داریم . هر مسئله ای که اتفاق می افتد خواست یا تقدیر و یا فزمان الهی است . خواست امروز من تقدیر فردای من را رقم می زند . جهل و نادانی بزرگترین دشمن ما است .مسیر هر انسانی از روز الست آغاز می شود . انسان هایی که مسائل را زود قبول می کنند آینده را پیش بینی نمی کنند .اگر در صراط مستقیم باشیم نیرو های بازدارنده یا انسان هایی که بر علیه ما توطئه می کنند موفق نخواهند شد . جنگ فقط با سلاح نیست و بزرگ ترین جنگ ،جنگ افکار و اندیشه است . 

سخنان استاد محترم خانم آزاده :
موضوع بسیار مهم که در سی دی اشاره شد از سوراخ کلید نگاه کردن است . گاهی اوقات از سوراخ کلید زندگی را نگاه می کنم و نیمه پر لیوان را نمی بینم و فقط بدی ها را می بینم .ما در کنگره دید را باز می کنیم و کلی نگاه می کنیم . موضوعات را بررسی کنید و بدانید کارهایی که انجام می دهید براساس خواست و تقدیر و فرمان الهی است . خواست خیلی مهم است . خواست خود را تقویت کنید . برای به دست آوردن هر چیزی لازم است زحمت بکشید .تقدیرات همان خواسته قبلی ما هستند . خواست امروز من تقدیر فردای من است . افکار و اندیشه ما در تقدیرات بسیار مهم هستند .باید روی خواست خود استوار بمانید تا به خواسته خود برسید .گاهی اوقات خواست من قوی است ولی تقدیر من این است که همسرم مصرف کننده باشد . ولی من میتوانم تقدیر خود را عوض نمایم و قرار نیست روی همان تقدیر بمانم . 
در زندگی من خیلی مواظب هستم اما ناگهان یک نفر با ماشین با من تصادف می کنند  . این طور اتفاقات فرمان الهی است . افرادی هستند که در برابر خواسته های دیگران قدرت نه گفتن را ندارند . مشکل این افراد این است که آینده را پیش بینی نمی کنند .
در این تقدیرات و خواست قوی ما ممکن است یک سری سد سر راه من قرار گیرد ، این جا بر می گردد به فرمان الهی من تمام تلاش خود را می نمایم اما چیزی برداشت نمی شود زیرا فرمانش صادر نشده است . 
رودخانه هر چه سر راهش باشد را دور می زند و راکد نمی ماند . ما نیز باید همانند رودخانه باشیم در زندگی اگر مشکلی پیش آمد عبور کنیم . در سفر اول هدف و خواست ما رهایی و رسیدن به آرامش است . در این راه امکان ندارد سر راه ما سد قرار نگیرد . مشکلات متعدد نباید ما را از حرکت باز دارند . باید ادامه دهیم و به رودخانه زلال تبدیل شویم و برای خود مسکل درست نکنیم . 
نکته مهم تر این است که وقت ما برایمان ارزش دارد .انرژی درونی خود را صرف کار های ضد ارزشی نظیر غیبت و قضاوت نکنیم . این مسائل نکات ریزی هستند که وقتی کنار هم قرار می گیرند زندگی من را می سازند . همه چیز ذره ذره صورت می گیرد .پس در زندگی اگر مشکلی برایمان پیش آمد مانند رودخانه به تلاش خود ادامه دهیم . 
برداشت همسفر سمیه :
هر اتفاقی که در زندگی می افتد یک عامل اصلی دارد. در زندگی نه گفتن را بلد باشیم و در برابر خواسته دیگران فوری جواب ندهیم و آینده را در نظر داشته باشیم . در قبال پولی که قرض می دهیم رسید دریافت کنیم . در مسیر زندگی خطر همیشه هست . در بعضی از مواقع فرمان الهی باید صادر شود صبور بودن خیلی مهم است . 
برداشت همسفر شقایق :
زندگی را از سوراخ کلید نگاه نکنیم و دید وسیع تری داشته باشیم نیمه پر لیوان را ببینیم . در بروز مشکلات عامل اصلی را پیدا کنیم . در طول زندگی سدها و مشکلات همیشه هستند بعضی از این مشکلات فرمان الهی هستند .
برداشت همسفر شهناز :
در زندگی به هرکاری که می پردازیم درست عمل کنیم که بعد باعث پشیمانی ما نشود که من از روی ثواب این کار را انجام داده ام .خواست خود را قوی کنیم و از یه سری مشکلات نرنجیم زیرا جز تقدیر ما محسوب می شوند . 

دستور جلسه روز پنجشنبه :سی دی شکستن 


برچسب ها: گزارش لژیون نهم، سی دی رود،

[ دوشنبه 19 آذر 1397 ] [ 11:33 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات