وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

دلنوشته همسفر سمیه درباب محبت


زینت انسان در سه چیز است :علم محبت وآزادی (افلاطون)
نسبت به همه مهربان باش و به یاد داشته باش که جامه به انسان شخصیت نمی دهد بلکه مانند پر مرغان زیباست که آن ها را می پوشاند و به آنها زیبایی می دهد .(جورج واشنگتن)
با محبت می توان دنیا را تسخیر کرد . شادی حقیقی از آن کسی است که قلبی از محبت دارند . 
می گویند قلب هر کس به اندازه مشت اوست . اما من قلب هایی را دیده ام که به اندازه دنیایی از محبت عمیق اند . دل های بزرگی که هیچگاه در مشت های بسته جا نمی گیرند و مثل غنچه ای که با هر تپش شکفته می شوند . دلهای بزرگی که مانند کویر نا محدود اند و تشنه اند تا این که ابر محبت ببارد . 
در عوض دل های هم هستند که از هر مشت کوچک ،نیز کوچک ترند . دل هایی که شاید وسیع هم بتوانند باشند اما بیشتر از یک بند انگشت هم عمق ندارند و تو هر گاه خواستی بدانی قلبت چقدر بزرگ است به دستت نگاه کن وقتی که مهربانی را به دیگران تعارف می کنی . 
من سعی کرده ام به چشم ها خیره نشوم . چشم هر کسی رازی دارد که پنهان کرده است . سعی کرده ام لبخندی داشته باشم شاید کسی ببیند و دلش باز شود . سعی کرده ام به گل های کنار  خیابان سلام کنم . گل ها همیشه به دنبال نگاه های عابران سر گردان اند . 
سعی کردم بدی آدمیان را به باد بسپارم ،شاید روزی بوی محبت را که گم کرده اند را پیدا کنند . 
سعی کرده ام به نبودن مسافرم بیاندیشم ،بودن مسئله نیست نبودن مهم تر است . 
سعی کردم احساس زنی را که شب ها انتظار مسافرش را می کشد بفهمم ،ثانیه های ساعت در شب طولانی تر است . انگار تاریکی شب دوست ندارد جای خود را به روشنایی بدهد و چقدر سخت است .....
و در آخر سعی کرده ام عاشق باشم و محبت کنم . چون محبت کردن ساده است . پس به همه چیز و همه کس محبت کنیم .
با احترام همسفر سمیه 


برچسب ها: دلنوشته همسفر، محبت، لژیون نهم،

[ سه شنبه 20 آذر 1397 ] [ 12:46 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic