وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون روز دوشنبه 97/9/12

لژیون روز :دوشنبه 97/9/12
دستورجلسه لژیون :سی دی برگشت 
استاد لژیون :راهنمای محترم خانم آزاده 
اعضای لژیون : چهار نفر

ابتدا پیام سی دی توسط یکی از اعضای لژیون خوانده شد .


خلاصه سی دی :
هیچ راهی نیست که برگشت نداشته باشد . سخت ترین سد ها و مشکلات را انسان خودش درست می کند.اگر انسان در اعماق جهنم باشد باز راه برگشت وجود دارد .کلمه توبه یعنی برگشت . برای برگشت سه تا شرط وجود دارد که میتوان گفت مثلث برگشت عبارت است از خواست ،هزینه و نقشه راه .زندگی پر از فراز ونشیب است اگر به طبیعت بنگریم بعد از زمستان بهار است . اضداد نقش مکمل دارند و اگر خوبی نباشد خوبی درک نمی شود .  
سخنان استاد محترم خانم آزاده:
سی دی ها کنگره خیلی برای ما کارایی دارند و این سی دی ها فقط مختص مسافرها نیستند . بلکه برای من همسفر هم هستند .باید سی دی ها را گوش دهیم و نکات آن را استخراج کنیم و در زندگی کاربردی نماییم . 
سی دی برگشت نکات بسیار خوب و آموزنده ای داشت .توبه و برگشت برای هیچکس دیر نیست .من اگر زندگی ام غرق تاریکی باشد اگر ریسمان را داشته باشم می توانم برگردم .یک وقت هایی خیلی کج می رویم .وسط های راه یکی به شانه ما میزنه . می گوید :بنده من به کجا می روی ؟برگرد من هستم . زمانی که این القا و ندا درونی در درون من هست میتوانم برگردم .زمانی که در تاریکی خودمان بودیم تنها و بی کس بودیم و بارها خدا را صدا زدیم که با کی درد ودل کنم که مرا درک کند اما کسی را پیدا نمی کردیم . خدا می گوید :آی بنده من ،من همیشه کنارت هستم فقط کافی است مرا صدا بزنی .هنگامی که صدا بزنی این خواست درونی است . مرحله اول خواست باید قوی باشد . شیطان به زیباترین شکل ممکن سراغ ما می آید . شیطان ما را مجبور نمی کند زیرا انسان قدرت اختیار دارد . 
در برگشت مهم ترین مسئله ای است که خواست ما قوی باشد . برای خواست قوی باید سه پارامتر را رعایت کنیم : 
1:عمل کردن است :به عنوان مثال خواست من این است که در کار مسافرم دخالت نکنم .باید به این خواست عمل کنم و از انجام این کار ضد ارزشی پرهیز نماییم .  2:امید داشتن :به خدا و خودم امید داشته باشم زیرا خدا همیشه هست و اگر من نمی بینم مشکل از خودم است . 3:ایمان داشتن . 
مرحله دوم برای برگشت هزینه است . برای برگشت باید هزینه را پرداخت کنیم . انواع و اقسام بیماری هایی که خودم در اثر فکر وخیال بوجود آورده ام . به خود این همه آسیب وارد کردم .برای هزینه باید سه نکته را مورد توجه قرار دهیم :اولین مورد تحمل و پایداری است .نکته دوم پذیرفتن است .یعنی مشکل و ضد ارزشی را بپذیریم زیرا پذیرفتن بسیار مهم است . آخرین نکته وقتی پذیرفتم و تحمل کردم برای دیگران الگو می شوم .
آخرین مورد برای برگشت نقشه راه است . نقشه را سه نکته دارد.1:باید راه مستقیم و ارزشی باشد .  2:راهی باشد که من زایش طبیعت و شکوفه ها را درک کنم .در واقع از خود زایش داشته باشم . به فصول دقت کنید . بعد از زمستان بهار است . اگر در سخت ترین و سردترین و تاریک ترین شرایط زندگی بودیم این نکته مد نظرمان باشد بعد از هر سختی آسانی است . 3:تمام فراز ونشیب ها گذرا است . اگر قرار باشد زندگی یک نواخت باشد همانند درخت کاج می مانیم . اگر اضداد نباشند ما خوبی ها و نیکی ها را درک نمی کنیم . به عنوان مثال مسافرم الان به من بدی نکند بعد ها که به رهایی رسید خوبی هایش برام قابل درک نیست . حتی اگر بدترین مسافر را دارید همیشه به او محبت کنید ممکن است در کوتاه مدت جواب نگیرید اما بلاخره جواب می گیرید. 
در زندگی باید نقشه و راهی را انتخاب کنیم که زندگی ما از یکنواخت بودن در بیاورد مانند نقشه کنگره که هم زندگی مرا از یک نواخت بودن بیرون آورده است و هم یک پله بالاتر آمده ام و پیشرفت کردم . ممکنه الان نتوانیم ماشین یا خانه داشته باشیم اما از تنهایی در آمدیم . این جا یک نفر هست که به حرف هایمان با جان و دل گوش دهد و ما را با آغوش باز بپذیرد . اگر مشکلات خود را بیرون از کنگره به شخصی می گفتیم ممکن بود بر علیه خود ما استفاده کند ولی کنگره محرم اسرار ما هست . 
امیدوارم قدر این سی دی ها و آموزش های کنگره و آقای مهندس را تا ابد بدانیم . 
برداشت همسفر فاطمه :
ما هر چقدر که در تاریکی باشیم باز خداوند را برگشت را برایمان گذاشته است . توبه فقط این نیست که مثلا از فردا قضاوت نکنم باید صدمه هایی که وارد کردیم را جبران خسارت نماییم . در مورد اضلاع مثلث برگشت تمام ضلع ها برای من اتفاق افتاده است . باید مسافرم خواست در او باشد که به کنگره بیاید و بعد باید هزینه آن را پرداخت کند و نقشه راه ما کنگره است . زمانی که خواست و هزینه باشد ولی نقشه راه را نداشته باشیم مثل همیشه شکست می خوریم . گناهی که مرتکب می شویم نباید افشا کنیم . افکار بد در من روان من را خراب می کنند . زمانی که من به خدا اعتقاد دارم مسافرم را رها می کنم . خدا یک ریسمان است . 
برداشت همسفر شهناز :
هر راهی که انسان می رود بازگشت دارد .این ضرب المثل که آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب کاملا اشتباه است . نباید ناامید شویم و به خدا باید توکل نماییم . ما اگر بخواهیم به خدا نزدیک شویم باید هزینه اش را بپردازیم و از ضد ارزشی ها دوری کنیم . یه سری از بیماری ها از افکار و اندیشه اشتباه می آیند . حال که راه برگشت هست و امیدوار هستیم حالمان خوب است . این برگشت ها در زمستان و پاییز و بهار حس می شود . پس انسان می تواند تغییر کند .
برداشت همسفر شقایق :
 هر راهی برگشت دارد .مسئله اعتیاد نیز برگشت دارد و نمی توان گفت برای یک مصرف کننده راه برگشت وجود ندارد . یا آب از سرش گذشته است . این طور نیست . فقط برای برگشت باید مثلث برگشت را داشته باشد یعنی باید خواستش قوی باشد و هزینه و بهای اعتیاد خود را بپردازد و در آخر نقشه راه بسیار مهم است .به نظر من کنگره بهترین نقشه راه است . برای خوب زندگی کردن به طبیعت بنگریم .مشکلات و فراز و نشیب ها به عنوان اضداد وارد زندگی ما می شوند . تا ما خوبی ها را بهتر درک کنیم . زندگی ما قرار نیست همیشه خوب و شاد باشد . باید سختی باشد تا من راحتی را بهتر درک کنم . اگر مسافر من در زمان تخریبش به من آسیب نمی رساند من الان محبت وعشق را در درونش حس نمی کردم . 
دستور جلسه لژیون روز پنجشنبه سی دی کاشت 
آزمون :منبع آزمون جهان بینی 1و2روز دوشنبه97/9/19
(با احترام دبیر لژیون )برچسب ها: گزارش لژیون نهم، سی دی برگشت،

[ دوشنبه 12 آذر 1397 ] [ 10:05 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات