وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

کارگاه آموزشی همسفران با استادی خانم آزاده

جلسه سوم از دور سی ویکم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه هم‌سفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی همسفر خانم آزاده  و نگهبانی هم‌سفر خانم شهین  و دبیری  خانم نیره با دستور جلسه ظرفیت و مسئولیت (قیله گم کردن )  در تاریخ 97/03/21 رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود


خلاصه سخنان استاد:

خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم تا آموزش بگیرم.

دستور جلسه امروز در مورد ظرفیت، مسئولیت و قبله گم کردن است.

 برای اینکه بتوانم دستور جلسه را برای خودم بازکنم باید بدانم ظرفیت و مسئولیت و قبله گم کردن یعنی چی؟ ظرفیت یعنی همان گنجایش یعنی اندازه یعنی جنبه کاری را داشتن.

مسئولیت از سؤال کردن می‌آید؛ یعنی من کاری را قبول کردم و در مقابل آن کار یا جایگاه باید پاسخگو باشم. قبله گم کردن یعنی لکنود شدن؛ یعنی از هدف دور شدن و از تعادل طبیعی خارج شدن است.

برای اینکه قبله خود را گم نکنیم باید مسئولیت‌پذیر باشیم، باید ظرفیت خود را رشد دهیم.

اما این ظرفیت چگونه رشد می‌کند؟ برای اینکه ظرفیت افزایش پیدا کند نیاز به دانایی داریم. نیاز به تفکر و تجربه و آموزش که همان سه ضلع مثلث دانایی هستند داریم تا بتوانیم نیروهای منفی درون خود را از بین ببریم.

من به‌عنوان یک تازه‌وارد باید بدانم ظرفیتم چقدر است. باید نیروهای منفی و نیروهایی که مانع از حرکت کردن من شده‌اند را از بین ببرم. پس افزایش ظرفیت مستلزم دانایی است. تا زمانی که به ظرفیت لازم نرسم قطعاً آن مسئولیت را نمی‌توانم به نحو احسنت انجام دهم.

یک خارکنی نزد حضرت موسی می‌رود و می‌گوید من با دست‌هایم خار می‌کنم و خیلی اذیت می‌شوم از خداوند بخواه که به من تیشه‌ای بدهد. حضرت موسی نزد خداوند می‌رود و درخواست تیشه برای آن فرد می‌کند اما خداوند قبول نمی‌کند و می‌گوید بهتر است با همان دست‌هایش خار بکند اما با اصرارهای حضرت موسی خداوند به آن فرد تیشه‌ای می‌دهد گرفتن تیشه مسئولیت می‌خواست اما آن فرد ظرفیت لازم را نداشت و به خاطر یک جروبحث با شخص دیگری با همان تیشه باعث مرگ شخص شد. خداوند می‌گوید دلیل ندادن تیشه به فرد به خاطر نداشتن ظرفیت او بود.

ما انسان‌ها خیلی چیزها از خداوند می‌خواهیم که خداوند به ما نمی‌دهد و ما شاکی می‌شویم اما باید بدانیم به خاطر نداشتن همان ظرفیت است که خداوند آن خواسته را به ما نمی‌دهد. تا زمانی که مسئولیت و ظرفیت یکسان رشد نکنند ما به حالت تعادل نخواهیم رسید. اگر مسئولیت و ظرفیت هم‌تراز نباشند قطعاً باعث قبله گم کردن خودخواهیم شد.

آموزش‌های کنگره ذره‌ذره صورت می‌گیرد. ما به یک تازه‌وارد مسئولیت نمی‌دهیم چون آموزش‌هایش ابتدایی است. زمانی که ذره‌ذره آموزش بیشتری گرفت مسئولیت‌های بیشتری به او خواهیم داد. اگر از قبله دور شویم و هدف را گم کنیم حال خوش نصیبمان نمی‌شود. کنگره مکانی است برای آزمون و امتحان پس دادن. هر چیزی که یاد می‌گیریم ابتدا در همین‌جا یعنی کنگره 60 اجرا کنیم.

 در بعضی از مسئولیت‌ها ممکن است از ما انتقادی گرفته شود و چالشی به وجود آید اما این چالش نباید باعث حال خرابی در ما شود. این چالش‌ها آموزش و تجربه‌ای هستند برای بالا بردن سطح دانایی خود ما

پیام مرزبان محترم کشیک خانم مهین و اعلام آمادگی راهنمایان محترم لژیون جهت پذیرش ره جویان تازه وارد.

خدمتگزاران محترم این جلسه

مرزبان کشیک محترم خانم مهین


عکاس  : هم سفر ام البنین ره جوی خانم مریم از لژیون دوم
تهیه و تنظیم : همسفر تارا

موضوع: کارگاه های آموزشی همسفران سمنان،

[ شنبه 26 خرداد 1397 ] [ 09:58 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic