وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

کارگاه آموزشی همسفران با استادی کمک راهنمای محترم خانم عاطفهجلسه هشتم از دور سی و یکم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه هم‌سفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی هم‌سفر خانم عاطفه و نگهبانی هم‌سفر خانم شهین  و دبیری   هم‌سفر خانم حسنیه با دستور جلسه وادی یازدهم و تأثیر آن روی من  در تاریخ 97/05/01 رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد: 

از نگهبان جلسه ممنونم که فرصت خدمت گذاری را به من دادند تا آموزش بگیرم.

 قانونی در وادی یازدهم وجود داردکه رودهای خروشان و چشمه‌های جوشان همه به بحر و اقیانوس می‌رسند.

همان‌طور که استاد امین قوانین طبیعت را برای ما باز می‌کند و این قانون طبیعت برای همه هست هم جامدات، نباتات و... و این قانون برای همه‌چیز اتفاق می‌افتد. اگر توپی را از پشت‌بام رها کنید به زمین می‌خورد اگر یک انسان هم رها شود زمین می‌خورد درواقع این نیروی جاذبه، آن‌ها را جذب می‌کند و هیچ فرقی بین این دو مورد نیست و یا اگر اصطکاکی بین دو تا جسم برقرار شود این نیروی اصطکاک یک قانون است. اگر ما یک چشمه جوشان باشیم و یا رود خروشان باشیم حتماً به بحر و اقیانوس می‌رسیم و این‌یک قانون است. حالا اینکه ما چطور می‌توانیم تبدیل به یک چشمه جوشانی شویم درواقع نیازمند ویژگی‌هایی هستیم.

ویژگی‌های چشمه جوشان را در متن وادی داریم اینکه منابع اطلاعاتی را بالا ببریم. وقتی در طبیعت نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که یک چشمه جوشان منبع آب ذخیره‌شده دارد و آن منبع آب بالاتر از سطح زمین هست و این اختلاف‌پتانسیل باعث می‌شود که آب با فشار سرریز و جاری شود. حال اگر ما بخواهیم تبدیل به یک چشمه جوشان شویم نیاز به منبع اطلاعاتی صحیح داریم و این خیلی مهم است و این منابع شامل کتاب و صوت‌های زیادی است که به گوش ما می‌رسد، اما اینکه بتوانیم تشخیص بدهیم کدام صحیح و کدام نادرست است نیاز به دانایی و آموزش‌های بسیاری دارد و باید به آن حد تشخیص برسیم که آن چیزی که به گوش ما می‌رسد کدام درست است.


 امروزه مطالب زیادی سمت ما هجوم می‌آورد مانند اینستاگرام یا شبکه‌های مجازی، رسانه و همه و همه، اما اینکه من بتوانم تشخیص بدهم خیلی مهم است.

 خدا را شکر که ما در یک مجموعه و سیستمی هستیم که منابع دست‌نخورده با حس سالم به ما می‌رسد. ما می‌توانیم این منبع را قوی کنیم اگر در مسیر آموزش باشیم این منبع ذخیره ما کامل می‌شود. اینکه چطور اختلاف‌پتانسیل ایجاد کنیم درواقع در متن وادی توضیح می‌دهد با جابه‌جا کردن. اینکه جایگاه درونی و بیرونی را به سمت ارزش‌ها سوق دهیم درواقع یک اختلاف‌پتانسیلی در ما ایجاد می‌شود که سبب انرژی پتانسیل می‌شود. زمانی که وارد کنگره می‌شوم یکسری از حس‌های من باز می‌شود و باید متوجه شوم که درونم با بیرونم شبیه هم باشند این‌طور نباشد که من در ظاهر لبخند بزنم ولی در باطن پر از کینه، نفرت، عصبانیت، خشم، خودبرتربینی، منیت، کبر و حسد باشم. این گره‌ها را باید درون خودم پیدا کنم و به سمت ارزش‌ها حرکت کنم، این مهم است.

اینکه من بخواهم واقع‌بین باشم و جایگاه خود را تشخیص دهم و گره‌های خودم را تشخیص دهم و در ادامه به سمت باز کردن گره‌ها پیش بروم به سمت ارزش‌ها پیش روم و امیدوارم با آن انرژی ناب و مثبت پیش بروم که همراه با لذت باشد در جهت ضد ارزش‌ها انرژی منفی هم داریم اما همراه با دلهره هست اما اگر در مسیر صراط مستقیم باشم این دلهره از من دور می‌شود و درنهایت به آرامش می‌رسم. برای اینکه جایگاه درونی و بیرونی به سمت ارزش‌ها سوق پیدا کند و آن کسب انرژی را داشته باشیم باید خدمت کنیم.

 آقای مهندس می‌فرمایند کسانی که در حال خدمت کردن هستند دارای انرژی خوبی می‌باشند و جوشش دارند. افرادی که درکنگره خدمت می‌کنند دارای حال خوش هستند. چشمه جوشان هم به‌راحتی مسیر خودش را پیدا نمی‌کند درواقع راه سخت است و باید از لای این سنگلاخ‌ها عبور کند تا راهش را پیدا کند اما می‌رسد زیرا جوشش دارد.

 

اهدای گل نمادین رهایی توسط اسیستنت محترم خانم حافظی به یک نفر از عزیزان نمایندگی سمنان

همسفر شقایق ره جوی خانم آزاده 


در ادامه جلسه از ورزشبان گذشته والیبال همسفران خانم سمیه تقدیر و تشکر گردید و همسفر خانم عاطفه به عنوان ورزشبان جدید گروه همسفران شعبه سمنان معرفی گردیدند.


پیام مرزبان محترم کشیک خانم مهین و اعلام آمادگی راهنمایان محترم لژیون جهت پذیرش ره جویان تازه وارد.خدمتگزاران جلسه

مرزبان کشیک محترم خانم مهین


عکاس  : هم سفر ام البنین ره جوی خانم مریم از لژیون دوم

تهیه و تنظیم و ویراستار : همسفر تارا
موضوع: کارگاه های آموزشی همسفران سمنان، تولدها...گل نمادین،

[ شنبه 6 مرداد 1397 ] [ 09:56 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات