وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

کارگاه آموزشی خصوصی سمنان با استادی کمک راهنمای محترم


این جلسه نهمین جلسه از دوره‌ی سی و دوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه هم‌سفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی کمک راهنمای محترم همسفر لیلا  ونگهبانی هم‌سفر تارا  و دبیری هم‌سفر پروانه با دستور جلسهوادی سوم و تاثیر ان روی من در تاریخ97/09/5  رأس ساعت 16 .آغاز به کار نمود......... مطلب

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان لیلا هستم یک هم‌سفر

خدا را شکر می‌کنم که بار دیگر این جایگاه را تجربه مینکم و از نگهبان و دبیر تشکر میکنم

هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خود فکر نمی‌کند

داشتم به این مسئله فکر می‌کردم که تمام دستور جلسات به هم مرتبط هستند. در این وادی مسئولیت و خودباوری را به انسان می‌فهماند. کاری که در کنگره انجام می‌دهیم و صحبت‌هایی که می‌کنیم آموزشی که می‌بینیم روی خودمان است. 

وقتی یک هم‌سفر کنار مسافرش قرار می‌گیرد در اوایل سفر به خاطر مسافرش وارد کنگره می‌شود اما بعد از مدتی می‌فهمیم که یکسر قضیه خودمان هستیم.

 در وادی اول اگر درست تفکر کنم در وادی دوم جایگاه خودم را بشناسم و اما در این وادی می‌فهمم که خودم باید تصمیم بگیرم و مسئولیت کارهایم را بپذیرم و همچنین مشکلاتم را تا جایی که وادی سوم را خوب بفهمم نصف سفر را رفته‌ام باید از نقطه‌ی سخن به عمل درآییم و در این وادی از کلمه باید سخن گفته است و تأکید دارد این یعنی باید مسئولیت کارهایم را بپذیرم و کلمه باید نشان می‌دهد که خودم همه‌کاره هستم و فقط خودم می‌توانم به فکر خودم باشم و هرچقدر که خودم تلاش کنم خداوند هم به همان میزان مرا حمایت می‌کند و کائنات و هستی برایم دلسوزی می‌کنند و نزدیک‌ترین افراد به من شاید نقش کمکی داشته باشند اما بازهم همه‌کاره خود من هستم .

 در قضیه اعتیاد اکثر مصرف‌کنندگان یک روحیه‌ی طلب کارانه دارند و دوست دارند تقصیر را گردن دیگران بیندازند و من که به‌عنوان یک هم‌سفر کنار مسافرم قرارگرفته‌ام باید بدانم نقش من چیست و من چه قدم‌هایی برداشتم و چه تلاش‌هایی کرده‌ام نباید از کشور و دولت شکایت داشته باشم و باید به خودم نگاه کنم که آیا مسئولیت کارهایم را به عهده‌دارم به‌عنوان هم‌سفر یا نه گاهی اوقات یادمان می‌رود که در دیروزها چه بذرهایی را کاشته‌ام و امروز چه برداشتی میکنم پس اگر شکایت کنم کاری را پیش نبرده‌ام خواست و فرمان الهی و تقدیر همه در یک راستا قرار دارند و باید احترام گذاشت و باید قدرت پذیرش را در خودم بالا ببرم و ما عمدتاً دوست داریم بدون مشکل و راحت زندگی کنیم و اگر بگویم که باکسی کاری ندارم تا مشکل فراهم نشود اما در خودمان مشکلات افزوده می‌شوند و اگر تقصیر دیگران بیندازیم مشکلات ما حل نخواهد شد کلید حل مسائل مهم است. 

از این‌که به صحبت‌های من گوش دادید خیلی ممنونم

در ادامه جلسه گل نمادین رهایی دو نفر از همسفران کنگره 60 شعبه سمنان توسط اسیستنت محترم خانم حافظی اهدا گردید.

همسفر سمانه ره جوی کمک راهنمای محترم خانم لیلا

همسفر زهرا ره جوی کمک راهنمای محترم خانم آزاده

پیام مرزبان کشیک محترم خانم مهین و اعلام آمادگی پذیرش رهجو تازه وارد توسط کمک راهنمایان محترم

                                                                       مرزبان کشیک محترم خانم مهین 

موضوع: کارگاه های آموزشی همسفران سمنان، تولدها...گل نمادین،
برچسب ها: کارگاه آموزشی، گل نمادین،

[ دوشنبه 5 آذر 1397 ] [ 10:35 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات