وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون روز دوشنبه97/9/5

لژیون روز :دوشنبه 97/9/5
دستورجلسه لژیون :سی دی بازی پازل (کتاب 60درجه)
استاد لژیون :راهنما محترم سرکار خانم آزاده 
اعضا لژیون :چهار نفر ،(دو نفر سفر دوم و دو نفر سفر اول)

ابتداپیام کتاب توسط یکی از اعضای لژیون خوانده شد.

 

 

خلاصه سی دی :
زندگی مثل بازی پازل است .در بازی پازل قطعات در کنار هم قرار می گیرند .در این جا بازی منظور سفر زندگی است .گاهی ما در زندگی تلاش خود را می نماییم اما به نتیجه نمی رسیم این جا باید اذن خدا صادر شود .هر چیزی باید در طول زمان کامل شود و زمان آن رسیده باشد .همه چیز ابتدا مثل صفحه زندگی سفید است و خود ما هستیم که تصویر را به وجود می آوریم .مسیر زندگی ما تغییر ،تبدیل و ترخیص است .انسان باید تغییرات در درونش ایجاد شود . زمانی که انسان تغییر کند به فرمان عقل می رسد . دریای پرتلاطم همان مشکلات زندگی هستند که اگر شنا بلد باشیم میتوانیم مسئولیت زندگی را خودمان بپذیریم .وقتی همه این کارها را انجام دهیم به ایمان خواهیم رسید .
سخنان راهنما خانم آزاده :
بازی پازل را در نظر بگیرید .زندگی نیز مانند بازی پازل است . در سفر زندگی و در سفر کنگره زمانی که زندگی ما آشفته است یعنی تکه های پازل به هم ریخته است .قبل از کنگره هیچ تصویر درستی از زندگی نداشتیم . اما در این سی دی به ما می گوید باید تکه های پازل را درست کنی تا تصویر درستی پدیدار شود ،مانند صفحه نقاشی که ما هستیم در آن تصویرسازی می کنیم .الان که در کنگره حضور داریم میتوانیم همان تصویر آشفته قبل را به تصویر بکشم یا خودم را به عنوان یک زن قبول کنم و برای خود و مسافرم ارزش قائل باشم و مسافرم را به چشم یک بیمار نگاه کنم .زمانی که مسافرم را به چشم یک بیمار نگاه کنم یک تکه از پازل درست می شود .هر تکه از پازل می تواند صفحه ای از رندگی ما را درست کند و آن بستگی به من دارد که چگونه پازل را درست کنم .
مسیر زندگی ما تغییر ،تبدیل و ترخیص است . اگر به نوزاد نگاه کنیم ما تغییرات را درون او به مرور زمان می بینیم که به یک زن و یا مرد تبدیل می شود .انسان هم برای این که به مسیر خود برسد باید تغییرات در درونش ایجاد شود . اگر تغییرات ایجاد شود تبدیل می شود به یک انسان دیگر . این تغییرات وتبدیلات را هر کس در درون خودش احساس می کند . زمانی که این تغییرات صورت بگیرد انسان به فرمان عقل  نزدیک می شود .مثال قالی در سی دی زده شد .قالی به این دلیل ادزشمند است که دارای گره های ریزی است که در زندگی ما نیز این گره ها وجود دارد اگر این گره ها را دانه به دانه ببافیم به قالی تبدیل خواهیم شد . در قران آمده است که خداوند انسان ها را در سختی آفریده است .دریای پر تلاطم همان مشکلات زندگی هستند که باید خودمان حل کنیم و مسئولیت ها را به گردن کسی نیندازیم . اگر شنا کردن را در دریای پر تلاطم یاد بگیریم یعنی در مقابل مشکلات یاد بگیریم چگونه برخورد کنیم دیگر از دیگران انتظار کمک نخواهیم داشت .این که امروز چگونه زندگی کنم دخالت کنم یا قضاوت کنم یا ... باعث می شود که آن روز من نوشته شود و نویسنده زندگی خودمان هستیم .باید روی هر موضوعی تفکر نماییم .همان گونه که زندگی ما قوانین دارد کنگره نیز دارای قوانین و حرمت است اگر حرمت را رعایت کنیم به درمان خواهیم رسید .عمل سالم و عمل به ظاهر نیک خیلی باهم فرق دارند .ما در کنگره فقط دنبال عمل سالم هستیم .باید در هر مسئله ای اذن خدا صادر شود .مادر مورد مسئله پایانی تلاش خود را می کنیم ولی باید اذن خدا صادر شود. امتحان کمک راهنمایی را در پیش داریم تمام تلاش خود را کنید ولی اذن خداهست که قبول شوید یا نه . سی دی بازی پازل این را می گوید که زندگی چیزی است که خود می سازیم .اگر آرامش ندارم نتیجه سعی وتلاش خودم هست . همه چیز برمی گرده به خود من و دوربین من باید روی خودم زوم باشد.در زندگی اگر مشکلی داریم باید حلش کنیم تا به مرحله بالاتری برسیم .دریای پر تلاطم و مشکلات همبشه هستند اگر بتوانیم حلش کنیم آن زمان یک درجه به دانایی ما افزوده خواهد شد و ما می توانیم از مشکلات درس و آموزش بگیریم و ارتقا پیدا کنیم .
برداشت همسفر فاطمه:
زندگی مثل بازی پازل است . باید برای انجام هر کاری اذن خدا صادر شود .باید همانند قالی باشیم و با گره های زندگی مواجه شویم و حلش کنیم .مشکلات زندگی می تواند از آدم یک انسان دیگر بسازد .با تغییر تبدیل و ترخیث می توانیم به صفحه نقاشی تصویر زیبایی بدهیم .
برداشت همسفر سمیه :
زندگی حال من مانند پازل به هم ریخته است باید یاد بگیرم به خوبی از پس مشکلات بر بیاییم و در دریای پر تلاطم زندگی نباید مشکلات را بر گردن کسی بیندازیم . زندگی دائما در حال فراز و نشیب است . وقتی مشکلات را حل کنیم آن وقت بهتر قدر زندگی را می دانیم . اگر مشکلات زندگی را بپذیریم .نور خدا و ایمان خدا را بهتر حس می نماییم .
برداشت همسفر شقایق :
مشکلات زندگی همانند پازل به هم ریخته اند که باید با تفکر و تلاش آن ها را حل کنیم . ما نمی توانیم که آنها را حذف کنیم برای مثال اگر مسافرم مصرف کننده است نمی توانم او را حذف کنم بلکه باید تلاش کنم برای حل مشکلاتم . ما به دنیا آمده ایم تا آموزش بگیریم .اگر بتوانیم تغییر کنیم وبه انسان دیگری تبدیل شویم می توانیم به مشکلات به شکل دیگری نگاه کنیم .صفحه نقاشی زندگی را خودمان رقم می زنیم و در دریای پر تلاطم زندگی باید کلید مشکلات را پیدا کنیم تا موفق شویم .
دستور جلسه روز پنجشنبه سی دی سوار
(با احترام دبیر لژیون )


برچسب ها: گزارش لژیون نهم، سی دی بازی پازل،

[ دوشنبه 5 آذر 1397 ] [ 11:37 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات