وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون ...

به نام قدرت مطلق الله
لژیون روز دوشنبه : 99/04/30
استاد لژیون: کمک راهنما محترم خانم آزاده
دستور جلسه لژیون: سی دی دوراهی 
اعضای حاضر در لژیون: چهار نفر ( سه نفر سفر اول، یک نفر سفر دوم) در ادامه مطلب بخوانید...

خلاصه سی دی توسط همسفر نفیسه: 
همیشه در زندگی دو راهی وجود دارد ، ما باید انتخاب درست را انجام دهیم . با اختیاری که خداوند به ما داده باید راه درست را انتخاب کنیم و حق انتخاب فقط به انسان داده شده است. افرادی که می خواهند خودکشی کنند تصور می کنند زندگی تمام می شود ولی با خودکشی از این زندگی به زندگی دیگری می رود . تا زمانی که اعداد هست زندگی نیز ادامه دارد. در مسیر زندگی طبق تجربیات یا خودت یاد می گیری یا روزگار به تو یاد می دهد . مشکلات در مسیر زندگی باعث می شود که ما یاد بگیریم. وقتی انسان اختیار دارد، دلش می خواهد همه چیز داشته باشد .برای داشتن هر چیزی باید بهایش را پرداخت کنیم . در قرآن آمده که انسان ها را طبق اختیارشان به دوراهی سوق می دهیم . در طی این دو راهی شاید نداند کدام راه را برود ، پس درنگ می کند و نباید این درنگ طولانی باشد ،زیرا انرژی ما از دست می رود . وقتی انسان مسیر اشتباهی را می رود دیگر نمی تواند بازگردد. مثال اتوبان رشت به قزوین را زدند که باید پنجاه کیلومتر جلوتر بروی و سپس از دوربرگردان برگردی . قوانین زندگی هم اینگونه است اگر اشتباهی کردم باید ذره ذره برگردم . در مسئله اعتیاد فکر می کردند راه حل آن این است که نزنند و قطع کنند مواد را به یکباره ولی این درست نیست چون ساختارش ایراد دارد و فرد حال خوبی ندارد  . برای هر تغییری نمی توان سرعت داشت بلکه زمان لازم است  و باید زمان سپری شود . مثال عبور از منطقه یخبندان باید کلیدی باشد و آن کلید هم صبر ، آرامش و زمان است . حق الله و حق الناس داریم ، خداوند از حق خود می گذرد ولی از حق مردم نمی گذرد .این نیست که توبه کنیم و تمام شود ، باید جبران کنیم . در کتاب 60 درجه از تمثیل استفاده شده، برای اینکه مردم عادی که اعتیاد نداشتند و نمی توانند اعتیاد را درک کنند با استفاده از این تمثیل ها بتوانند اعتیاد را درک کنند و بدانند فردی که مصرف کننده است باید پله پله باز گردد . اگر تمثیل خوب شکافته شود ، تغییر صورت می گیرد و نتیجه می گیرد. کسی که سفر خود را کامل و درست انجام دهد به لذت می رسد و می تواند به دیگران نیز کمک کند و به دیگران بگویند که شما نیز می توانید به درمان برسید و این شرط دارد و شرط آن عقل و ایمان است . اگر به مسئله ای می رسید باید معیارتان عقل و ایمان باشد . عقلت به تو میگه که راه کنگره را انتخاب کن و در ادامه باید به راهی که انتخاب کردی ایمان داشته باشی . ایمان به خودت به کنگره و به راهنمای خود . در همه کارها عقل ، ایمان و عشق داشته باشید . 
سخنان خانم آزاده : 
در زندگی سه مؤلفه داریم که باید برای هر چیزی این سه مؤلفه را در نظر داشته باشیم . ( خواست ، تقدیر و فرمان الهی)  اگر مسافرتان خواست درمان را دارد باید حتما مؤلفه تقدیر و فرمان الهی نیز باشد تا به درمان برسد. شاید باید تا ته مسیر را برود بعد به درمان برسد باید نفرت را تجربه کند تا به عشق برسد. اگه هنوز در سیستم قرار نگرفته به این خاطر است که یکی از سه مؤلفه برایش اشکال دارد . ما می توانیم با اعمال و رفتار خود تقدیر خود را تغییر دهیم. خداوند می فرماید جهان حلقه است ما در این جهان آمده ایم تا آموزش بگیریم . حتی اگر در این جهان خودکشی کنیم زندگی ما به پایان نمی رسد فقط از این جهان به جهان دیگری منتقل می شویم . مشکلات در زندگی همه وجود دارد اگر این مشکل سر راه من قرار گرفته باید ایمان داشته باشم که این مشکل سر راه من قرار گرفته تا من را بسازد  و با قدرت اختیار که خدا به من داده است باید راه درست را برای حل مشکلم انتخاب کنم . اگر خانه ، ماشین و ... می خواهیم باید تاوان آن را پرداخت کنیم . زیرا قرار است از این مرحله به مرحله بالاتری پرتاب شوی پس باید سختی بکشی. اگر بخواهیم به مرحله بالاتری برویم آیا نباید سختی بکشیم؟  آیا نباید تلاش کنیم ؟ می توانی تلاش نکنی و همان جایی که هستی بمانی اما تعلل جایز نیست . اگر می خواهید تغییر کنید زیاد دست دست نکنید . اگر باعقل و ایمان خود انتخاب کنید مطمئن باشید به نتیجه می رسید. اگر از نقطهa شروع کردی و اشتباه کردی باید برگردی از همان نقطه a و دوباره شروع کنی و اما حال که دوباره به این نقطه رسیدی با گذشته فرقی داری ؟بله خیلی دانایی و آگاهی بدست آورده ای . اکنون که می خواهی انتخاب کنی خیلی دانا تر از قبل هستی . این اطلاعاتی است که می توانی در اختیار بقیه افراد بگذاری که من قبلا گریه کردم ، بی تابی کردم اما الان متوجه شدم که اشتباه کردم . این تجربه را باید به دیگران نیز انتقال دهی که بی صبری نکنند  . ما وظیفه داریم که بی صبری نکنیم و فرمان بردار باشیم. 
مشارکت همسفر فاطمه : 
بعضی از سی دی ها خیلی به دل من می نشینند . همیشه در زندگی دو راهی وجود دارد ، گاهی اوقات بعضی از همسفراومسافرها راه را اشتباه رفتند . اما نمی توانند سریع راه را باز گردند باید آرام آرام برگردند . در مورد سفر مسافرم باید زمان آن برسد . باید راهی را که رفته برگرد و شاید عمق تاریکی و اشتباه او خیلی زیاد باشد و بخاطر همین سفرش خیلی طول کشیده است . من نمی توانم به مسافرم بگویم همین الان سفرت را شروع کن باید زمانش برسد . من مطمئنم بلاخره مسافرم می آید چون به کنگره عشق و ایمان دارم . 
مقرر شد سی دی تحویل گرفتن فرماندهی در روز پنج شنبه به صورت مجازی مورد بررسی قرار گیرد.


[ دوشنبه 30 تیر 1399 ] [ 10:40 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic