وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون نهم_کمک راهنمای محترم خانم آزاده

به نام قدرت مطلق الله

تاریخ لژیون:دوشنبه ۹۹/۴/۱۶
موضوع لژیون:نمی دانند
استاد لژیون:همسفر شهناز
تعداد اعضاء حاضر در لژیون:۵ نفر(۲نفر سفر دوم و۳ نفر سفر اولی)
خلاصه سی دی توسط همسفر شهناز:
در این سی دی درباره کارهای ارزشی و ضد ارزشی صحبت کرده است.کار ضد ارزشی فقط کارهای خلاف و یا جنایت و یا حرام نیست،بلکه هر کاری که باعث ناراحتی و اذیت دیگران نیز بشود کار ضد ارزشی حساب می شود.مثلا وقتی در مهمانی هستیم اگر گوشت های داخل خورشت را فقط برای خودمان برداریم این کار ضد ارزشی است.بی موقع تلفن زدن ریختن آشغال از شیشه ماشین و ...همه کارهای ضد ارزشی هستند.
کسی که قرار ملاقات یا سخنرانی دارد اگر دیرتر برسد نه تنها کلاس نیست بلکه کار ضد ارزشی است.فرهنگ و شعور و آگاهی و دانایی انسان کلاس انسان است.
در قر آن می گویند اگر یک انسان را احیا کنیم انگار تمام انسان ها را احیا کردیم.
ما انسان های خوش شانسی هستیم که در کنگره قرار گرفتیم تا به انسان هایی که در تاریکی اعتیاد هستند خدمت کنیم .وقتی که یک انسان را از تاریکی اعتیاد نجات دهیم انگار تمام خانواده را نجات دادیم.
هر انسان یک وظیفه و جایگاهی دارد بهترین کاری که ما الان میتوانیم انجام دهیم این است که به انسان هایی که در تاریکی هستند خدمت کنیم.
وقتی می خواهیم ببینیم یک درخت نتیجه اش چه بوده باید به میوه های درخت نگاه کنیم،همینطور وقتی میخواهیم ببینیم که یک فرد حرفی که می زند آیا درست است یا نه،باید ببینیم که میوه آنها چه بوده است.مانند کسانی که در خارج از کشور نشسته اند و فقط می گویند در ایران این مشکل هست و...خب اگر اهل عمل هستی آستین خودت را بالا بزن و بیا در کشور خدمت کن.
در کنگره کسانی که دوست دارند بدانند اما کسی نیست به آنها راه را نشان دهد به آنها خدمت کرده و با نور عقل و ایمان به آنان خدمت می کنیم.
انسان هایی که شاید در گذشته اصلا حالشان خوب نبوده و هیچ کس به آنان حتی توجه هم نمی کرده الان تبدیل به معلمانی شده اند که چندین نفر را به رهایی رسانده اند.
انسانی که بد شده است باید دلیلش را پیدا کنیم که چرا بد شده است؟
مطالب و دستورات باید منطبق با افراد باشد و توانایی انجام آن دستورات را داشته باشند.
یک سری عناصر را از روی محیط زیست و کره زمین خراب و حذف کرده ایم که باعث تخریب زمین شده است و ضرر آن نیز به خود ما برمی گردد.
ما با بالا بردن اطلاعات و آگاهی خودمان باید قالب را درست بسازیم.
برداشت خود من از این سی دی اینکه چگونه با دیگران مثلا بچه خودم حرف بزنم و اطلاعات و آگاهی را به آنان برسانم خیلی مهم است.
سخنان سرکار خانم آزاده:
یکسری کارهای ضد ارزشی را در این سی دی یادآوری می کند.در وادی ششم می گوید که کامل شدن عقل و به فرمان عقل رسیدن با انجام کارهای ریز است.اگر کسی بخواهد وارد کارهای ضدارزشی بشود همان کارهای ریزی که انجام می دهد به کارهای ضدارزشی بزرگ تر می رسد.وقتی احترام به مهمان برایمان مهم نباشد پس فردا در جامعه نیز ممکن است خیلی کارهای ضد ارزشی و اشتباه انجام دهیم.
عبادت فقط اعمال ظاهری دین نیست.عبادت این است که از کارهای کوچک شروع کنیم به ساختن خودمان و با انجام این کارهای ریز بتوانیم به عقل و ایمان خودم نزدیک شوم.
اگر بخواهم به کسی کمک کنم مهمترین قضیه این است که ابتدا نیروی عقل و ایمان را در خودم پرورش بدهم.همین که کارهای ساده را که عقب می اندازی یعنی به فرمان عقل نرسیده ای.وقتی نمی توانی یک کار ساده ای را انجام دهی چگونه می توانی به مسافر خودت کمک کنی؟
کسانی که مسافرانشان با کنگره آشنایی دارند می دانند که یک راهی و یک جایی هست که می توانند درمان شوند اما نمی توانند اجرا کنند چون به فرمان عقل نرسیده اند.اگر عقل آنها نیز فرمان دهد نیروهای منفی جلوی آنها را می گیرد.
سروقت حاضر شدن در کنگره فقط برای سروقت حضور خوردن نیست بلکه باید یاد بگیرم که سر وقت حاضر شدن مهم است.
شاید یک فرد وارد کنگره شد خودش را با فرد دیگری مقایسه کند بگوید چون مسافر او چند سال است به کنگره می آید و درمان نشده است پس مسافر من هم درمان نمی شود،باید ایمان واقعی به این مسیر و درمان داشته باشد.
اگر بخواهیم طلا استخراج کنیم باید اول از همه به وجود خودمان پی ببریم یعنی طلای وجودی خودمان را استخراج کنیم‌.
خودمان را نباید دست کم بگیریم.اگر بگویم من نمی توانم مسافرم را بیاورم کنگره یعنی خودم را دست کم گرفتم.توانایی لازم در مسافران شما نیز هست.درست است که مصرف کننده هستند اما خیلی چیزهای دیگری در وجودشان هست.شاید خیلی خوبی ها داشته باشد نباید فقط بدی ها را دید هیچ انسانی بد خالص نمی شود.اگر کسی بد شد بنابر رفتارهایی است که ما انسان ها با آنها داشته ایم.اگر کسی رفتار بدی با تو داشت ببین خودت با او چه رفتاری کرده ای؟
مشارکت ها:
همسفر فاطمه: من تاالان فکر می کردم ضد ارزشی فقط این است که جنایت انجام شودو...ولی الان متوجه شدم که اگر بد موقع زنگ بزنی یا در مهمانی فقط گوشت را برای خودت برداری یعنی کار ضد ارزشی انجام داده ای.
هر چیزی را شنیدم نباید اعتماد کنم باید ببینم آیا نتیجه خوبی داشته است یا نه؟
همسفر شقایق: من هم خیلی چیزها را درباره کارهای ضد ارزشی یاد گرفتم که اگر به مهمانی می روی نباید چیزهای خوب را فقط برای خودت بخواهی و با آوردن بهترین چیزها برای مهمان یعنی یک کار ارزشی انجام داده ای.
برای انتقال دادن مفاهیم کنگره به دیگرانی که به این راه نیاز دارند باید حالم خوب باشد تا دیگران ببینند و درس بگیرند.
همسفر نفیسه: انسان ها دو چهره دارند،چهره خوب و چهره بد.اگر انسانی بد می شود باید دید که چرا بد شده است باید به پیشینه اش نگاه کنم شاید اگر من هم جای او بودم همین بدی را انجام می دادم.
در ضمن مقرر گردید سی دی بدون نقص برای روز پنج شنبه در لژیون مجازی مورد بررسی قرار بگیرد.


برچسب ها: گزارش لژیون نهم همسفران سمنان،

[ سه شنبه 17 تیر 1399 ] [ 11:01 ق.ظ ] [ همسفر نفیسه ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic