وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون ..

گزارش لژیون روز:دوشنبه 99/04/9
موضوع لژیون:سی دی مدرس
استاد لژیون: کمک راهنمای محترم خانم آزاده
)خلاصه سی دی توسط همسفر نفیسه:
انسان های خوب انسان هایی هستند ک در مقابل مشکلات می گویند چه کار از دستم بر می آید و انسان های بد،انسان هایی هستند که از خودشان می پرسند چی گیر من میاد؟ اگر چنین سوالی برایتان پیش آمد بدانید که باید روی خود کار کنید . یک شاگرد باید گوش به فرمان باشد و انسان های عاقل نتیجه بهتری می گیرند . معلم یا راهنما باید اول موضوعی که آموزش می دهد به درد طرف مقابل بخورد دوم : مطالب حقیقی باشد و سوم: مطالب باید ساده و قابل فهم باشد . ساده کردن با سطحی کردن خیلی فرق دارد . یک راهنما سطحی آموزش نمی دهد بلکه ساده سخن می گوید . علم و دانش عمق بالایی دارند . اگر مطلبی را خوب یاد بگیریم ، علاقه ایجاد می شود . یک راهنما هم می تواند آباد کند و هم می تواند تخریب کند .
سخنان خانم آزاده: 
اون چیزی را که فهمیدیم باید آموزش دهیم . ما در جمع قرار می گیریم تا انرژی بگیریم و انرژی بدهیم . باید آموزش های کنگره را خوب یاد بگیریم تا علاقه به وجود آید تا بتوانیم به دیگران نیز آموزش دهیم . نباید از سر وته مطالب بزنیم و بگوئیم این جا مهم نیست بلکه باید ساده و روان مطالب را بیان کنیم . این جا لقمه آماده کرده به کسی داده نمی شود . راهنما وسیله را در اختیار انسان قرار می دهد . این مطالب باید تجربه ای شود برای افرادی که در آینده می خواهند کمک راهنما شوند، باید ساده حقیقی و مرتبط با نیاز ره جو صحبت کنید . در جایگاه شاگردی و جایگاه همسر نیز همین طور . طوری محبت کنید که مرتبط با نیاز فرد باشد ، مسافر نیاز به محبت و دلداری همسفر دارد . برای مسافر بازی در نیاورید و مطالب حقیقی را بیان کنید و ساده و قابل فهم سخن بکوبید ،سطحی نگر نباشید ، شاگردی که گوش به فرمان راهنما باشد انسان با هوش نیست بلکه انسان عاقلی است . این نیست که فقط در لژیون گوش بدهید و خوب مشارکت کنید باید آموزش ها را در خانه کاربردی کنید . حرف راهنما را کامل گوش دهید ممکن است جن با روح در نبرد باشد . به دیگران کمک کنید و نگویید چی به من میرسد و به فکر منافع خود نباشید  . جز افرادی باشید که مشکلات دیگران را حل می کند و جز انسان ها خوب باشید در نظر داشته باشید که اول باید گره های خود را باز کنید تا بتوانید به دیگران کمک کنید . 
برداشت همسفر فاطمه :  
در زندگی در مقابل مشکلات دو مسئله برای ما پیش می آید  یک : اینکه با این مسئله چگونه روبه رو شوم و دوم اینکه از این موضوع چی به من می رسد  نباید برای اینکه موضوعی را حل کنیم به فکر منفعت خود باشیم  . راهنما باید مطالبش حقیقی باشد . یک جامعه را معلم می تواند آباد کند و یا تخریب کند . باید معلم خوبی باشیم . 
همسفر سمیه:
نکته مهم این سی دی درمورد این بود که در مقابل مشکلات باید چکار کنیم، بعضی اوقات می گویم چی گیر من میاد، بعضی از انسان ها چیزی که به نفع خودشان است را انجام می دهند . راهنمامطالبی را که بیان می کند باید حقیقی باشد . در جایگاهی که قرار می گیریم باید مطالب را با علاقه یاد بگیریم . راهنما مطلب را که آموزش می دهد باید خودش را جای ره جو قرار دهد . راهنما نقش مهمی دارد و اگر خوب آموزش دهد شاگرد مشکلش حل می شود . وقتی مسئله باز شود شاگرد خود وارد می شود و در دل ترس می رود . 
همسفر شهناز: 
انسان ها به دودسته خوب و بد تقسیم می شوند . بیشتر به حرف روح گوش دهیم تا انسان صالح و خوبی باشیم راهنما اگر حرف ها را ساده بیان کند شاگرد بهتر متوجه می شود و می تواند مشکش را حل کند . 
مقرر گردید برای روز پنجشنبه سی دی رطب و حنظل از کتاب 60 درجه مورد بررسی قرار گیرد . [ سه شنبه 10 تیر 1399 ] [ 06:15 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات