وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

مقاله همسفر نفیسه

کتابی که هرگز بسته نخواهد شد*                                 
                                                                                                                              

کتاب ۶۰ درجه کتاب کاملی است که چندین ویژگی را یکجا دارد.این مجموعه اثری است که نویسنده درحین توضیح بیوگرافی خودش صورت مسئله اعتیاد را روشن می کند.و با نقد روش های متداول ترک اعتیاد تمام دانش مربوط به اعتیاد را به چالش می کشد.

کتاب ۶۰ درجه کتاب کاملی است که چندین ویژگی را یکجا دارد.این مجموعه،اثری است که نویسنده در حین توضیح بیوگرافی خودش،صورت مسئله اعتیاد را روشن می کند، از ترک های نافرجام خودش و صدماتی که از این ترک ها به جسم او وارد شده است سخن می گوید و با نقد روش های متداول ترک اعتیاد و ارائه روش درمان قطعی اعتیاد،همه دانش های مربوط به اعتیاد را به چالش می کشد.
بهترین تاثیری که از مطالعه این کتاب حس می شود،"همذات پنداری" است که خواننده در طول مسیر با نویسنده پیدا می کند.تصاویر استفاده شده در کتاب نیز به خواننده کمک می کند تا درک بهتری از وضعیت حرکت یک مسافر پیدا کند.
همان طور که برای عبور از هر مسیر سختی راهنما و استاد لازم است،نویسنده نیز اساتید و راهنمایانی داشته است که در متن کتاب گفتگوها و صحبت های آنان را برای مخاطب به نگارش در آورده است.که هرکدام از این پیام ها چراغی است که مسیر راه مسافر را روشن می کند.
این کتاب می خواهد بگوید که اعتیاد درمان دارد،و روش های کنونی برای درمان و ترک اعتیاد درست نیستند،و به همین علت است که یک مصرف کننده پس از مدتی ترک،دوباره به مصرف مواد بازگشت می کند.
کتاب ۶۰ درجه برای همیشه مطلب دارد.این طور نیست که کسی بگویند من کتاب را خواندم و دیگر تمام شد. هر کس به اندازه فهم و دانایی خود،با هر بار مطالعه از مفاهیم این کتاب برداشت می کند.
با وجود اینکه ۲۲ سال از نگارش این کتاب می گذرد،و چاپ پنجاه و سوم کتاب تجدید شده است تا کنون متن کتاب هیچ تغییری نداشته است،چون تمام مسائل را پیش بینی کرده است.این کتاب به انگلیسی و فرانسه نیز ترجمه شده است.همچنین چند قطعه موسیقی که برای تصاویر کتاب ساخته شده است روح انسان را می نوازد.
با احترام نویسنده:همسفر نفیسه رهجوی کمک راهنما خانم آزاده از لژیون نهم


[ دوشنبه 2 تیر 1399 ] [ 10:33 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic