وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

کارگاه آموزشی با استادی کمک راهنما محترم خانم آزاده

ه نام قدرت مطلق


نهمین جلسه از دوره سی و ششم سری کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی کمک راهنما خانم آزاده و نگهبانی هم سفر خانم شقایق و دبیری همسفر خانم سمیه با دستور جلسه: کتاب ۶۰ درجه زیر صفر در تاریخ 99/03/26 رأس ساعت 17:00 اغاز به کار نمود.

لاصه سخنان استاد:

سلام دوستان آزاده هستم یک هم‌سفر، خوشحالم که بعد از مدت‌ها در این جایگاه قرار گرفتم؛ و دوباره این جمع را می‌بینم از خانم نگهبان، خانم شقایق عزیز تشکر می‌کنم که این جایگاه را در اختیار من گذاشتند،تا از همه شما آموزش بگیرم.

دستور جلسه امروز درباره کتاب ۶۰ درجه است، کتاب ۶۰ در جه را همه ما مشاهده کردیم و خوانده‌ایم و به این نتیجه رسیده‌ایم که کامل‌ترین کتاب درزمینهٔ صورت‌مسئله اعتیاد است و هم‌چنین درمان اعتیاد. نویسنده این کتاب هم کسی نیست جزء آقای مهندس حسین دژاکام که خودشان درگیر اعتیاد بوده‌اند؛ و با تجربیات خودشان و روش‌هایی که انجام دادند، اعتیاد خودشان را درمان کردند. این علم خودشان را در اختیار ما و مسافران ما قراردادند تا آن‌ها هم بتوانند به درمان برسند؛ و قطعاً می‌دانیم که علمی که تجربه‌شده باشد سندی بدون نقص است. این روشی که توسط آقای مهندس تجربه‌شده است یقیناً سندی است که برای همه ما وجود دارد و یقیناً کامل است.

کتاب ۶۰ درجه چهارده تصویر دارد که همه ما با تصاویر آٖن آشنا هستیم. ممکن است آن اوایل که وارد کنگره شدیم کتاب ۶۰ درجه را به‌صورت داستان خواندیم. برای خود من نیز این اتفاق افتاده بود. قصه‌ای بودد که بااینکه نویسنده آن‌یک آقا بود اما بااین‌حال خودم را در آن داستان می‌دیدم و حس و حال هم‌سفران ایشان را مخصوصاً قسمت بر پیشانی دفتر که استاد امین صحبت می‌کنند را می‌خواندم، انگار که دردهای من را بازگو می‌کرد. آنجا به این نتیجه رسیدم که درد اعتیاد بین همه مشترک است. نور امیدی در دل من ایجاد شد و فهمیدم که مسافر من نیز می‌تواند خوب شود. در ادامه تصاویر را نگاه می‌کردم، ابتدا هیچ‌چیز متوجه نمی‌شدم از تصاویر؛ اما به‌مرورزمان وقتی تصاویر را می‌بینم چون دارم در طول مسیر آن را تجربه می‌کنم بهتر می‌توانم درک کنم و خیلی واضح‌تر می‌بینم، چون مسافرم را در هرکدام از این تصاویر می‌بینم. حتی این تصاویر در مورد خود من نیز ممکن است صدق کند. جاهایی که در تاریکی هستم و یا جاهایی که در یخبندان هستم. به‌تدریج سفر خودم را آغاز نمودم و به ترتیب همان‌طور که تصاویر را نگاه می‌کنم برمی‌گردد به خود من.

کتاب ۶۰ درجه جوری نوشته‌شده است که قدیمی نشده است. ما می‌دانیم که چاپ اول این کتاب شادی برای حدود بیست سال پیش باشد، اما مطالب کاملاً به‌روز است و من چه الآن بخوانم و یا سی سال آینده کتاب را مطالعه کنم بازهم همین هست و خواهد بود و آموزش‌های نابی را می‌توانم از این کتاب بیرون بیاورم.

کتاب ۶۰ درجه چهارده موسیقی دارد که در حال حاضر یک قطعه آن اجرا می‌شود که همان موسیقی رهایی است که روزهای چهارشنبه در آکادمی گذاشته می‌شود. کتاب ۶۰ درجه هم ساده نوشته‌شده است و هم پیچیده اما این پیچیدگی همیشگی نیست. زمانی که به دانایی و آموزش لازم رسیده باشم درک کتاب ۶۰ درجه برای من خیلی آسان‌تر می‌شود. وقتی در کنگره پیش می‌روم و آموزش‌ها را فرامی‌گیریم پیام‌های مشکل نیز برای من آسان می‌شوند.

در ابتدای صحبت خودم گفتم که این کتاب در مورد درمان شدن یک مصرف‌کننده صحبت می‌کند که چگونه یک مصرف‌کننده می‌تواند مصرف خودش را کنار بگذارد. با توجه به رهایی‌هایی که تاکنون داشتیم حقانیت این کتاب به اثبات می‌رسد. کسی که پا به‌پای این کتاب جلو می‌رود و برداشت‌های درستی از این کتاب داشته باشد و در کنارش همان‌طور که آقای مهندس از اساتید خودشان که در این کتاب نام بردند و از آنان کمک گرفتند، یک مسافر هم اگر از راهنمای خودش کمک بگیرد و این کتاب را سرلوحه کار خودش قرار بدهد به درجه رهایی خواهد رسید.

در این کتاب یک پیش‌بینی که شده است، این است که افرادی که در کنگره می‌آیند می‌توانند در ادامه مسیر به آقای مهندس کمک کنند؛ که ما الآن می‌بینیم که این اتفاق افتاده است؛ و این افراد یار آقای مهندس شده‌اند تا این در این مسیر در کنار مهندس قرار بگیرند تا این پیام رهایی کنگره ۶۰ را به گوش خیلی‌ها برسانند. این نشان‌دهنده این است که این کتاب هیچ‌گاه بسته نخواهد شد؛ و هیچ زمانی تکراری نخواهد شد. مگر اینکه خودمان بخواهیم از خواندن کتاب امتناع کنیم.

نکته آخر اینکه پیام اول کتاب را می‌خوانم: من آب می‌آورم آن‌قدر بنوش که سیراب شوی، اما نه زیرآب.

ممنون که به صحبت‌های من گوش دادید.

لژیون خدمتگزار:

مرزبان کشیک:همسفر شهین[ دوشنبه 26 خرداد 1399 ] [ 09:10 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic