وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون

                                                                   به نام قدرت مطلق

تاریخ لژیون: دوشنبه 98/10/30

موضوع لژیون: بیکران 2

استاد لژیون:همسفر نفیسه

تعداد اعضاء حاضر در لژیون: 5نفر (2نفر سفر دوم و 3 نفر  سفر اول)


خلاصه سی دی بیکران 2:

انسان ها همه در حال تکامل هستند.این که گفته اند انسان از نسل میمون است کاملا اشتباه است.یک سری کلمات که از زبانهای  بیگانه می آیند ما نباید اسمشان را تغییر بدهیم.چون سازنده آن کلمات ما نیستیم.

اطلاعات ما از جهان اطراف ما مانند اطلاعات یک مورچه است نسبت به جنگل آفریقا پس اطلاعات ما خیلی محدود است.در زمینه اعتیاد نیز بزرگان اطلاعات محدودی دارند.

در سوره ای از قرآن مثالی از بهشت زده شده است و چون جزء محسوسات است نمی توان به درستی آن ها را توضیح داد و فقط می توان از تمثیل استفاده کرد.مثلا بوی ادکلن چون جزء محسوسات است برای توضیح دادن بوی آن فقط می توان از تمثیل استفاده کرد.

محدوده بهشت و جهنم گستره وسیعی دارد .من با تک تک رفتارهای خودم می توانم زندگی خودم را بهشت بسازم و یا جهنم.

وقتی حس های ما قوی می شوند دو اتفاق می افتد:اگر دانایی ما به مرحله لازم رسیده باشد رشد می کنیم و به مرحله بالاتری می رسیم.ولی اگر به دانایی لازم نرسیده باشم باز شدن حس ها برای ما تخریب دارد و نهایت کار دیوانگی یا اسکیزوفرنی است.

مشکلات ماباید به دست خود ما حل شوند و با خودکشی کردن حل نمی شود.

اگر بخواهیم پیکره های بعدی خودمان را ببینیم باید حس خودمان را قوی کنیم و برای این کار لازم نیست که به دنبال کلاس های عرفان و ....برویم و قتی که دانایی ما ذره ذره بالا برود و به مرحله لازم برسیم این مطالب برای ما باز می شوند و حس های ما قوی می شوند.اگر شاگردی به مرحله لازم برسد صدای پای استاد را می شنود.

حس ابزاری است برای درک جهان هستی.اگر بتوانیم عشق را درک کنیم و عشق به تمام هستی  را درک کنیم زندگی ما واقعا زیبا می شود.

عشق و عقل و ایمان باید با هم باشد.اگر هر کدام از این اضلاع به تنهایی پیش برود از تعادل خارج می شود و برای انسان تخریب دارد و نمی توان اسم این را عشق واقعی گذاشت.

سخنان سرکار خانم آزاده:

عقل و عشق و ایمان با هم هستند اگر ایمان داری به مسافرت ولی عشق را تجربه نمی کنی پس اضلاع دیگر مشکل دارد.

مثلث عشق:حس و سایه و جاذبه  است.حس گیرنده است باید چیزی باشد که بگیرد.اگر حس بد را می گیریم چون گیرنده ما بد است.چرا حس خوب را دریافت نمی کنیم.حس رابه سادگی نمی توانید درک کنید سخت است و قوه عقل می خواهد.

در هستی سه مولفه برای ارتباط با جهان اطراف به ما کمک می کند:حس و صوت و نور

وقتی صوت خوب گوش می کنی حالت خوب می شود.آهنگ شاد بگذاری حالت خوب می شود و بالعکس.

صوت و حس ارتباط نزدیک دارد و خیلی مواظب صوت و صدا باشید.یک نفر می آید درباره مسافرت حرفی می زند و حالت خراب می شود.

ما می خواهیم حس مان را قوی کنیم و از طرف منفی به طرف مثبت حرکت کنیم.حس کینه را به محبت می خواهیم تبدیل کنیم.ما در کنگره به دنبال آرامش هستیم.وقتی حس خوب را گرفتیم می توانیم به دیگران انتقال بدهیم.پس روی حس های درونی خودمان کار می کنیم  تا حال خودمان خوب شود.و بتوانیم حال دیگران را نیز خوب کنیم.

مطلب جالب دیگر در این سی دی زبان ها بود که انسان و قتی فکر می کند که این همه زبان از کجا آمده است؟مانند قضیه مرغ و تخم مرغ است.چه کسی اولین بار زبان انگلیسی را اختراع کرده است؟این ها همه در عالم های دیگر بوده اند و رفته اند به آسمان و دوباره القاء شده اند به زمین.حس هایی که در درون خودمان داریم فقط درون خودمان نمی ماند و به همین شکل انتقال پیدا می کند به جهان های دیگر و بر می گردد به انسان ها و آن را حس می کنند.

ما در همین دنیا داریم بهشت و جهنم را حس می کنیم.روزی که حالت خوب است بهشت است و روزی که حالت خراب است جهنم است.و این بر می گردد به حس های ما.و این خیلی مهم است که بتوانم حس خودمان  را کنترل کنم .

تزکیه و پالایش به سختی انجام می گیرد به محض اینکه می خواهی خوب شوی ممکن است کلی بلا و اتفاق برای تو پیش بیاید.چون نیروی منفی نمی گذارد که به راحتی به سمت مثبت ها بروی.

حس اگر خیلی قوی شود و ظرفیت لازم ایجاد نشده باشد انسان دیوانه می شود.

وقتی یک نفر نا خواسته و از روی نادانی خودش حرفی به شما می زند .اگر بداند که با این حرف دل طرف مقابل را می شکند هیچ وقت نمی گوید.حتی اگر این اتفاق افتاد سعی کنید که حس خودتان را نسبت به طرف مقابل خراب نکنید.مثلا وقتی که فرد به انسان تهمتی می زند اولین چیزی که به ذهن ما می آید نیروی منفی می آید حال ما را خراب میکند.حس های خراب را به هم منتقل می کنیم و کم کم بزرگ تر می شود و تبدیل می شود به یک جهنم چون نبخشیده ای و آن کینه در دل انسان بزرگ تر می شود.اگر بتوانی ببخشی خیلی به نفع خودت و طرف مقابل است.

مشارکت  ها:

همسفر سمیه:با تزکیه و پالایش می توانیم حس خودمان را قوی کنیم.وقتی بعضی چیزها را نمی توانیم درک کنیم یعنی درون ما پاک نیست و باید تزکیه و پالایش کنیم.

همسفر فاطمه:هر مشکلی داریم باید حل کنیم.با در خواست مرگ از خداوند و خود کشی کردن مشکل ما حل نمی شود.با این کار مشکل خودمان را با خودمان می بریم به یک دنیای دیگر و با این کار مشکل ما صد برابر می شود.شاید هم ما در اوج مشکلات بگوییم که خدا کند که بمیرم و راحت شوم اما در این سی دی می گوید که این طور نیست.

مقرر گردید که سی دی همه چیز در درون و برون ماست در تاریخ 98/11/03 پنجشنبه  در لژیون مورد بررسی قرار بگیرد.

 

موضوع: سی دی های مهندس،
برچسب ها: گزارش لژیون همسفر آزاده،

[ سه شنبه 1 بهمن 1398 ] [ 06:08 ب.ظ ] [ همسفر نفیسه ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات