وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

کارگاه آموزشی خصوصی همسفران با استادی همسفر زری

دومین جلسه از دوره سی و ششم سری کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی همسفر خانم زری و نگهبانی هم سفر خانم شقایق و دبیری همسفر خانم لیلا با دستور جلسه: جهان بینی در ورزش در تاریخ 98/10/09 رأس ساعت 16:00 اغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان زری هستم یک هم‌سفر. جا دارد اینجا از راهنمای خوبم خانم آزاده که به من این فرصت را دادند تا بتوانم این جایگاه را تجربه کنم.

دستور جلسه امروز جهان‌بینی در ورزش است که باید بگویم تا قبل از اینکه به کنگره بیایم اصلاً نمی‌دانستم جهان‌بینی یعنی چه؟ اما از زمانی که به کنگره آمدم و متوجه مفهوم جهان‌بینی شدم سعی کردم، دید خود را نسبت به خیلی از چیزها وسیع‌تر کنم و از این حسی که در من بیدار شده است استفاده کنم؛ و خدا را بابت آن شکر می‌کنم.

حالا باید بدانیم جهان‌بینی در ورزش اصلاً یعنی چه؟ هر کس ورزش را به یک دید نگاه می‌کند یکی به خاطر اینکه سلامت باشد ورزش می‌کند. یکی به خاطر اینکه لاغر شود ورزش می‌کند ویکی به خاطر انرژی که از ورزش کردن کسب می‌کند به ورزش روی می‌آورد؛ و خیلی دلایل دیگر که همه بستگی به دید انسان‌ها دارد که از چه دیدی به آن نگاه کنند؛ و از همان دیدگاه منفعت ببرد.

من خودم هنگامی‌که ورزش می‌کردم، در همان زمان تمام حس‌های من متمرکز ورزش کردن بود. تمام مشکلات و پستی‌وبلندی‌های زندگی خود را فراموش می‌کردم؛ و حس در لحظه زندگی کردن را داشتم؛ و انرژی زیادی دریافت می‌کردم. ورزش کردن نیز مانند خیلی چیزهای دیگر صور آشکار و پنهان دارد؛ و بسیاری از فواید آن برای ما قابل‌دیدن نیست و نمی‌توانیم در مورد آن صحبت کنیم.

بدن انسان سیستمی دارد که اگر درست فعالیت داشته باشد و ورزش کند دیرتر دچار پیری می‌شود. فلسفه سیستم انسان را فقط خداوند می‌داند. چرا چون سازنده‌اش خود خداوند هست.

وقتی ورزش می‌کنیم قدرت جسمی و روحی انسان بالا می‌رود. کسانی که ورزش می‌کنند زمان سختی و مشکلات به دلیل اینکه قدرت جسمی و روحی بالایی دارند، صبر و تحمل آن‌ها در مقابل سختی‌ها خیلی بیشتر از یک انسانی هست که ورزش نمی‌کند. افراد ورزشکار می‌توانند از قدرت تفکر و سرعت عمل بالایی برخوردار باشند. مثلاً وقتی‌که رانندگی می‌کنند، اگر فرار باشد که خدای‌ناکرده اتفاقی بیافتد، می‌توانند سریع تصمیم درست را بگیرند تا دچار اتفاق ناگواری نشوند.

ورزش روحیه انسان را پرنشاط می‌کند، فشارخون را تنظیم می‌کند، اکسیژن بیشتری وارد ریه‌ها می‌شود و درنتیجه جذب اکسیژن خون بالا می‌رود، سیستم گوارش بهتر کار می‌کند و باعث محکم شدن رباط‌ها و ماهیچه‌ها و مفاصل بدن می‌شود. وقتی ورزش می‌کنیم بدن به فعالیت بیشتری عادت می‌کند و موقع کار کردن دیرتر خسته می‌شویم. درنتیجه، عضلات بدن و قلب در اثر فعالیت ناگهانی دچار صدمه نمی‌شود. ورزش کردن باعث انعطاف‌پذیری بدن می‌شود و بدن ما در مقابل ویروس‌ها و میکروب‌ها مقاومت بیشتری پیدا می‌کنند. کسی که ورزش می‌کند احساس اعتمادبه‌نفس و احساس قدرت و تقویت اراده و قدرت تمرکز و احساس خوب و جوانی پیدا می‌کند؛ و این‌ها تمام جزء صور پنهان ما هستند. ورزش‌های گروهی باعث می‌شوند منیت ها کم شوند و من تبدیل به ما شود.

حالا کمی درباره زمین ورزش کنگره صحبت کنیم. زمین ورزش کنگره ۶۰ را نمی‌توانیم فقط بانام ورزش بشناسیم. بلکه می‌توانیم اسم‌های دیگری برای آن بگذاریم. مثل زمین عشق و زمین آرامش و زمین آموزش و خیلی از اسم‌های دیگر.

من می‌توانم به جرات بگویم که بخشی از درمان مسافران ما به خاطر ورزش کردن صورت می‌گیرد چون به عشق ورزش کردن و به عشق دیدن راهنمایان عزیزشان و آمدن به پارک مجبور می‌شوند که صبح زودتر از خواب بیدار شوند؛ و همین امر باعث شده است که خواب آن‌ها منظم‌تر شود و روحیه و اخلاقشان نیز تغییر کند؛ و ضعف‌هایی که در سیستم بدن آن‌ها به وجود آمده است کم‌کم از بین برود و خیلی اتفاقات دیگر برایشان رخ بدهد. در زمین کنگره بردوباخت برای بچه‌ها مهم نیست. چون می‌دانند که برای رسیدن به وضعیت مناسب ورزش می‌کنند. پس در هر دو صورت آموزش می‌گیرند. کسانی که سن بالایی دارند نمی‌توانند ورزش‌های سنگین انجام بدهند؛ و با انجام دادن ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی می‌توانند از زندگی خودشان لذت ببرند.

یک ره‌جو باید این را بداند که در زمین ورزش جای مشاوره نیست، چون با این کار انرژی راهنمایش گرفته می‌شود؛ و لذتی از ورزش کردن نمی‌برد. به قول آقای مهندس هر کاری و هر عملی باید در زمان خودش انجام شود.

از اینکه به من این فرصت را دادید تا در خدمت شما باشم سپاس گذارم.

پیام مرزبان کشیک:

حذف سی دی کلسیم از منابع آزمون تاریخ ۹۸/۱۰/۳۰ و جایگزین شدن سی دی طلب ظلم ۱و۲

اعلام آمادگی کمک راهنمایان محترم جهت پذیرش رهجو:

 

اعلام مبلغ گلریزان همسفران و اهدای لوح تقدیر به همسفران

خدمتگزاران جلسه:

مرزبان کشیک:همسفر زری

عکاس:همسفر فاطمه رهجوی کمک راهنمای محترم خانم فاطمه از لژیون دهم

موضوع: کارگاه های آموزشی همسفران سمنان،
برچسب ها: جهان بینی در ورزش،

[ دوشنبه 9 دی 1398 ] [ 06:56 ب.ظ ] [ همسفر نفیسه ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic