وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون ..

به نام قدرت مطلق الله
لژیون روز: دوشنبه98/09/18 
موضوع لژیون: سی دی مدل قلعه عقل
استاد لژیون: کمک راهنما محترم خانم آزاده
اعضای حاضر در لژیون: هشت نفر


خلاصه سی دی توسط همسفر فاطمه: 
ابتدا درمورد قدرت مطلق سخن گفتند. خیلی از ما منیت داریم یعنی جایگاه خود را از آن چیزی که هست بالاتر می بینیم و فکر می کنیم ما تمام چیزها را می دانیم . راهنما خیلی چیزها را آموزش می دهد ولی خیلی چیزها را باید خودمان یاد بگیریم. برای یادگیری هر چیزی باید خواسته داشته باشیم و خواست در وجود ما باشد . فرق معلم خوب با بد این است که معلم خوب می تواند توانایی‌های ما را بشناسد ، راهنما نباید حسش خراب شود و بین ره جوها فرق بگذارد اگر این طوری باشد نمی تواند به ره جوی خود کمک کند. راهنما فقط هدایت می کند و باید خواسته هر چیز درون خود ما باشد. جهان بینی مثل ذره بین عمل می کند و چیزهایی که قابل رویت نیست را برای ما قابل رویت می کند . مانند میکروسکوپ که میکروب را با چشم نمی توان دید اما با میکروسکوپ میشه دید . دو اتفاق مهمی که در علم افتاد یکی ریاضیات بود و دیگری پزشکی. مغز با عقل فرق کند مغز محافظت کننده عقل است و مانند قلعه ای است که در رأس قرار دارد و آن عقل است که نمی ذاره خواسته ها وارد بشود و عقل با مرگ از بین نمی رود . مثلث دانایی از سه ضلع تفکر تجربه و آموزش تشکیل شده است . تفکر یک حرکتی است از مجهول به معلوم و از یک مبدأ به مبدأ دیگر 
سخنان استاد محترم خانم آزاده:
تفکر با افکار فرق دارد، تفکر یک سیر هدفمند و جهت دار است ولی افکار جهت دار نیست و مانند انوار پخش است و به هر سمت می رود . وقتی می گوییم  تفکر کن یعنی روی یک موضوع فکر کن، مثلا مسافران سفر خوبی ندارد وقتی می خواهیم فکر کنیم و علت را بیابیم به همه چیز فکرمان می رود الا همان موضوع . این افکار است که قشنگ بازی می کند و به هیچ نتیجه‌ای در آخر نمی رسی. اگر در یک جهت باشد و هدفمند باشد می شود تفکر و نتیجه خوبی می دهد . هر شخصی اگر دانا باشد هیچوقت از همه چیز آگاهی ندارد . خیلی چیزهایی که می دانیم جز دانایی نیست و فقط اطلاعات ما محسوب می‌شود و این از نفس است .  ما قبل از کنگره با خودمان قهر بودیم راهنما در کنگره می آید و ما را با خودمان آشنا می کند. راهنمای دانا توانایی های ما را می بیند و برای ما باز می کند . اگر به رهجو بکوبید که در آزمون کمک راهنمایی کنگره شرکت کن حتما آن خواسته را در وجود ره جو دیده است . هیچگاه حستان را خراب نکنید و در زندگی به این فکر نکنید که چه چیزی به نفع شماست . وقتی کسی با شما درد و دل می کند به فکر نفع خود نباشید و نسبت مشکلات هیچکس قضاوت نکنید . حس خود را در هر زمینه ای قوی کنید . 
برداشت ها: 
همسفر نفیسه: هر تغییری بخواهد در درون ایجاد شود باید با خواست خودم باشد. اگر مسافرم نخواهد درمان شود هیچکس به او نمی تواند کمک کند . خیلی مسائل و توانایی ها درون ما هست راهنما آن ها را به ما یادآوری می کند. 
همسفر زری: اگر بدن ما را یک شهر در نظر بگیریم عقل فرمانروای آن است و کسانی می خواهند وارد این قلعه شوند که همان خواسته اند . هرچه دانایی بالاتر باشد ، خواسته ها تفکیک می‌شود. خواسته مواد نفس اماره است هنگام ورود خودش را به زیباترین شکل وارد می کند . عقل با مرگ از بین نمی رود. من قبل از کنگره فکر می کردم همه چیز می دانم اما اشتباه می کردم . 
همسفر شهناز: ما راهنمای خوبی داریم چون خودمان را به ما نشان داد من اوایل مدام گریه می کردم ولی الان می دانم که مسافران را نباید به اجبار به کنگره بیاورم . فرق عقل با مغز برای ما در این سی دی روشن شد . 
مقرر گردید برای روز پنجشنبه سی دی نیروی دوباره مورد بررسی قرار گیرد . 


[ سه شنبه 19 آذر 1398 ] [ 11:43 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات