وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

حضور دیده بانان محترم در جلسه هماهنگی جشن گلریزان


در دهمین جلسه هماهنگی دیده بان لژیون های سردار علی رضا زرکش با نگهبانان و دبیران لژیون های سردار در خصوص چگونگی برگزاری جشن گلریزان در روز یکشنبه 12 آبان ماه 1398 در ساعت 17 بعدازظهر در محل ساختمان ۲۰ دستورالعمل نحوه برگزاری جشن گلریزان سال 1398 تدوین شد.
در ادامه مجید سلامی، دیده بان امور مالی و علی مجدیان، دیده بان مرزبان ها و انتخابات درباره چگونگی برگزاری جشن گلریزان سخنانی را بیان کردند که در ادامه می‌خوانید.آقای سلامی:
همانطور که جناب مهندس در جلسه روز ۵شنبه واقع در هتل استقلال (که برای دنورها برگزار شد)،
به این موضوع اشاره کردند ما برای پیشبرد اهدافمان در انجیوها، موسسات و یا حتی خانوادها (که خود اجتماعی کوچک هستند) به چند مولفه احتیاج داریم؛ یکی از این مولفه ها بحث مسائل مالی است. در حقیقت اگر انسان در مسائل مالی ضعیف باشد، هیچ چیزی نمیتواند این روند را جبران نماید. همانطور که ۲سال قبل به ما گفتند که باید ملک خیابان سهروردی  را تخلیه کنیم و اگر پشتوانه مالی ما قوی نبود، نمیتوانستیم ساختمان ۲۰ را خریداری کنیم. آن زمان که قصد خرید این ملک را داشتیم، حساب های کنگره را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که در این صورت مجبور هستیم ۶۰ تا ۷۰ درصد سپرده هایمان را ببندیم، (سپرده ها همان منابع مالی اعضا هستند که در بانک ها سپرده شده و امورات کنگره بوسیله آنها تامین میشود). من این موضوع را با نگرانی با آقای مهندس مطرح کردم اما از آنجا که ایشان ایمانی بسیار قوی و نگاهی به مراتب عمیق تر دارند، به شانه من زدند و گفتند نترس و جلو برو... در شرف انجام کارهای خرید ملک بودیم که به هفته گلریزان رسیدیم و نه تنها ناچار به بستن سپرده هایمان نشدیم؛ بلکه سپرده های جدید هم باز کردیم! در نتیجه با درایت جناب مهندس توانستیم شاخه ی مالی را که برای پیشبرد اهدافمان در کنگره به آن احتیاج داشتیم، به رشد کافی برسانیم.

پارسال نشانه خوبی برای ما بود که ۵۰ تا ۶۰ درصد رشد لژیون مالی را داشته ایم. شما هم سعی کنید در نمایندگی هایتان کاملا شفاف سازی کنید تا اعضا با آگاهی در این امر شرکت کنند. کسانی که در این بخش فعالیت میکنند، حواسشان به همه چیز است و هیچ پولی از مردم به هدر نمیرود، افراد اگر بدانند پولشان در جای درستی هزینه می شود هیچگونه ترسی ندارند و به راحتی مشارکت میکنند. وقتی گدایی در خیابان سر راهمان قرار میگیرد، حتی هزار تومان را با تردید به او میدهیم، با خود میگوییم آیا واقعا نیازمند است یا نه؟ اما وقتی میدانیم که شخصی واقعا مستحق است، با اطمینان و خیال راحت به او پانصدهزار تومان کمک میکنیم. بنابراین شفاف سازی برای اعضایی که به تازگی قصد ورود به لژیون مالی را دارند، ضروری است. ما در حد توان خود تا کنون سعی کردیم که سرمایه های کنگره لطمه نخورد، من در انجام خرید زمین ها تا جایی که میتوانم چانه میزنم که ذره ای از پول کنگره به راحتی خرج نشده باشد و یا هدر نرود. برخی نمیدانند و میگویند ارزش این پولها در حساب بانکی پایین می آید، اما موضوع این است که ما نمیتوانیم با این پول ها سرمایه گذاری کنیم و یا کسب و کار راه بیندازیم، این کارها در کنگره۶۰ ممنوع است و اگر هم نبود ما انجام نمیدادیم چراکه پول، فساد می آورد. شک نکنید که مجموعه ها از دو نقطه ضربه میخورند؛ یکی مسائل اخلاقی و دیگری مسائل مالی.

خداوند را شاکریم که ما در کنگره۶۰ این مشکلات را نداریم و تا کنون اجازه ندادیم ارزش پول اعضا از بین برود، ارزش ریالی همین ساختمان واقع در خیابان ورزنده که خریداری کردیم به مرز سه برابر بهای تمام شده رسیده است تا به امروز. سعی ما بر این است که در هر یک از مناطق، یک زمین برای کنگره ۶۰ خریداری کنیم تا برای اعضا بماند. همه این مطالب باید در نمایندگی ها مطرح شود تا برای اعضا کاملا شفاف سازی گردد. ما نمیخواهیم پولی را به اجبار دریافت کنیم، نگاه ما اینطور نیست، همه شما که در اینجا حضور دارید به این درک رسیده اید که پول پرداختی شما به انسانهای دردمند کمک میکند، همانطور که دیگران پرداخت کردند تا شما استفاده کنید. حال باید این آگاهی و درک خود را به دیگران هم منتقل کنید. کنگره هنوز هم پولی نیست، ما هدف های بسیار بزرگی داریم و قدم هایمان را آهسته برمیداریم و تمام فعالیت هایمان هدف گذاری شده است و به تمام اهدافمان با کمک شما میرسیم. یک بخش همان کمک های مالی است، بخش دیگر نیروهای متخصص هستند که امسال ۴۵۰۰ نفر در آزمون کمک راهنمایی شرکت کردند که حدود ۱۲۰۰ نفر قبولی داشتیم و بحث علمی هم جناب مهندس مدام در حال کار کردن روی آن هستند.

میخواهم بگویم کاری که شما انجام میدهید تا چه حد ارزشمند است و شاید خودتان که در گود هستید متوجه آن نباشید؛ همانطور که میدانید
امسال آقای مهندس ۲۰۰ میلیون (که ۱۰۰ میلیون آن از فروش امتیاز کتاب ۱۴مقاله بود) به کنگره دانش اعتیاد اعطا و با این حرکت باعث شدند تا ستاد مبارزه با مواد مخدر (که تمام دستگاههای دولتی در آن یک نماینده دارند) به ایشان گفتند که شما به نحوی عمل کرده اید که انتظارها از شما بالا رفته و به این ترتیب نگاه ها در کل کشور به کنگره۶۰ تغییر کرد. امروز دیگر کنگره۶۰ یک نیروی قدرتمند در حوزه درمان اعتیاد به شمار میرود. تا جایی که به آقای مهندس پیشنهاد شد رئیس کمیته درمان ستاد شود ولی ایشان نپذیرفتند. زیبایی تمام این اتفاقات در این است که در داخل کشور و توسط اعضا رقم خورده است.
آقای (منتظرالمهدی) در پارک طالقانی به آقای مهندس گفتند که فرمی را تهیه کنند تا ما آنرا ارسال کنیم و سازمان ملل مبلغ بسیار سنگینی را به شما کمک میکنند اما جناب مهندس گفتند که ما به این پول ها احتیاج نداریم و در حال حاضر همین رقم سرمایه را داریم و صدها برابر از آن با ارزش تر، اعضایی هستند که در کنگره۶۰ حضور دارند و پشت ما هستند. این ها درحالی ست که بسیاری از انجیوها برای دریافت سالانه ۵میلیون تومان صف بسته اند! پس وقتی میگوییم قدرت داریم یعنی همینکه هیچ کس نمیتواند از لحاظ علمی و مالی کنکره۶۰ را رد کند.

اتفاق دیگری که من از نزدیک شاهد آن هستم این است که آقای مهندس بخشی از درآمد فروش نشریات خود را جهت کمک به انجیوهای دیگر اختصاص داده اند، همه این ها نشان دهنده قدرت کنگره۶۰ هستند و اینکه مسیر، مسیر درستی است. همین که حرکت میکنیم به مرور مشخص میشود که این راه درست است، سال گذشته ۴۲۸۰ رهایی داشتیم و فکر میکنم امسال به حدود ۶۰۰۰رهایی برسیم. پس این کمک ها در بخش مالی و یا در بخش تخصصی (توسط کمک راهنماها) به همین اعضا میرسد و به رهایی افراد منجر میشود. اگر شما همین موضوعات را به اعضای نمایندگی منتقل کنید من فکر میکنم امسال اتفاقات خوبی در گلریزان رقم بخورد. انشاالله که سال خوبی داشته باشیم و رهایی هایمان به ده هزار نفر هم برسد، امسال ما ۱۰ لژیون  جدید در شهرستانهای مختلف اضافه کردیم، زمانی ما فقط ۲ نمایندگی داشتیم آنهم نه بطور کامل و اگر خیلی شلوغ میشد تعداد اعضا به ۳۵ نفر میرسید! این روند ادامه خواهد داشت و همانطور که سالها قبل آقای مهندس در تفسیر آیه ای از قرآن به من گفتند نیروهای بعدی در راهند و میرسند، ما در حال حاضر وظیفه داریم تا همین حد کار را انجام دهیم...
اکنون شاهد هستیم که هر ساله افراد جدید و نیروهای بیشتری اضافه میشوند و همینطور میزان رهایی ها بیشتر میشود، کاری که در مسیر درست حرکت کند، قطعا خداوند حامی آن مسیر است.

آقای مجدیان
نکته ای که به نظرم رسید این است که شما آنچه را در طول یک سال مالی باید انجام میدادید، تا به امروز انجام داده اید؛ بعبارتی آنچه را قابل انتقال بوده، منتقل کردید. اگر اصطلاحا بگوییم شما مرحله کاشت و داشت را انجام داده اید و حال زمان برداشت است، ما اگر بهترین کاشت و مراقبت را داشته باشیم اما در مرحله برداشت به نحو درستی عمل نکنیم، به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید. برداشت شما در این زمان، هنر شماست تا علمی را که منتقل ساختید یا بذری که کاشته اید را به خوبی برداشت کنید. آقای مهندس در جلسه دنورها اشاره کردند: بزرگترین هدف دنورهای نمایندگی ها جذب منابع مالی برای همان نمایندگی هاست تا زمین های لازم را خریداری کنند. بطور کلی این مسئله درمورد اعضای لژیون های سردار نیز صادق است (با مبلغ کمتر و تعداد بیشتر). بسیاری از نمایندگی های ما در مرحله آرامش قبل از طوفان   هستند؛ چراکه یا منابع مالی آنها رو به اتمام است و یا منتظر برگزاری جشن گلریزان هستند تا بتوانند زمینی را خریداری کنند و یا اینکه ساختمان هایشان را تکمیل کنند. همه این افراد در انتظار برداشت بزرگ شما هستند. انشاالله که این کار هم مانند تمامی کارهای کنگره با قدرت و به خوبی در نمایندگی ها انجام شود


[ یکشنبه 10 آذر 1398 ] [ 04:05 ب.ظ ] [ کمک راهنما ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات