وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون ...

به نام قدرت مطلق الله
گزارش لژیون روز: دوشنبه 98/09/04
موضوع لژیون:کتاب ادموند و هلیا ، سی دی ماشین 
استاد لژیون : کمک راهنما محترم خانم آزاده
اعضای لژیون: پنج نفر(دونفر سفر دوم ، سه نفر سفر اول)
ابتدا کتاب ادموند و هلیا مورد بررسی قرار گرفت و هر کدام از اعضا برداشت خود را بیان کردند . 

برداشت همسفر نفیسه از کتاب ادموند و هلیا: 
نمایش نامه قشنگی بود که در غالب یک متن ساده درمورد خلقت انسان و فرشتگان است و مفهوم اختیار را بیان می کند و با اختیاری که به آن ها داده می شود خیلی چیزها را یاد می گیرند. اضداد مطرح می شود. 
برداشت همسفر شقایق از کتاب ادموند و هلیا:
در کتاب آقای مهندس خلقت انسان را به صورت نمایش نامه ای مطرح کردند. مفهوم اختیار و اضداد گفته شده که اگر اضداد نبودند ادموند خیلی از مفاهیم را نمی فهمید. شیطان مانند لوسیفر به زیباترین شکل وارد افکار می شود و مانند لوسیفر چقدر زیبا انسان را گول می زند . 
برداشت همسفر سمیه از کتاب ادموند و هلیا: 
تمثیل روح و جن بود که اگر حرف جن را گوش کنیم اولش شیرین است ولی بعدش مشکل و سختی ها به وجود می آید. ادموند و هلیا وقتی صندوقچه را باز می کنند گول می خورند. هر دفعه قول می دادند که حرف جن را گوش نکنند ولی به زیباترین شکل گول می خوردند . 
برداشت همسفر فاطمه از کتاب ادموند و هلیا: 
تمثیل زیبایی بود و این نمایش نامه به ما می گوید که ما در هر حالی بهشت و جهنم را برای خود می سازیم . وقتی به حرف جن گوش کنیم جهنم را و به حرف روح گوش کنیم بهشت را برای خود می سازیم و خداوند این اختیار را به من داده که حرف جن را گوش دهم یا روح. این انسان است که با قدرت اختیار می تواند تصمیم بگیرد . 

سخنان خانم آزاده: 
خدا به انسان قدرت اختیار داده است. هر چقدر القا منفی به انسان شود انسان اختیار دارد که خودش راه خود را پیدا کند و انسان باید به درجه ای از آگاهی رسیده باشد که هر چقدر هم القا منفی به انسان شود گول نخورد .
 
خلاصه سی دی ماشین توسط همسفر فاطمه: 
در مسائل مثل نخل باشیم مشکلات همیشه هست ما در قبال مشکلات باید مثل نخل استوار باشیم . این دیدگاه ما است نسبت به مشکلات که چگونه نگاه کنیم . باید محبت داشته باشیم که بتوانیم محبت کنیم . اگر در مقابل مشکلات ایستادگی نکنیم ما از پا در می آییم و نابود می شویم . باید مثل درخت نخل در کمترین امکانات بهترین محصول را بدهیم . باید قدرت ها و نیروهای خفته درون خود را پیدا کنیم . جسم ما یک وسیله است در اختیار ما . ما ممکن از نظر جسم با افراد خانواده که هم ژن هستیم شبیه هم باشیم ولی روح همه افراد باهم فرق دارد. ما باید به جسم خود ماشین وجودی خود اهمیت بدهیم به مواد غذایی که استفاده می کنیم و به ورزش اهمیت دهیم . انسان ها  دنبال روح های مشترک می گردند و روح های مشترک می توانند به هم کمک کنند . 
سخنان خانم آزاده در مورد سی دی ماشین : 
به امید پروردگار مثل نخل استوار باشید، در همه حال خدا را مد نظر بگیریم. وجود خدا را می توانیم لمس کنیم، همیشه و در هر حال بگویید ما خدا را داریم. اگر این طوری نگاه کنیم مشکل راحت تر حل می شود . الان نگاهمان به مصرف کننده با قبل خیلی فرق کرده است . در مقابل مشکلات مثل نخل باشیم . در بدترین شرایط هم میوه دهید و سایبان باشید و نباید مشکلات باعث شود که از پا در بیایید . در بدترین شرایط بهترین زندگی را داشته باشیم. وجود خدا را باید حس کنیم تا مشکلات برایمان آسان شود . در مورد روح مشترک، خواهر برادر و دوقلوها ممکن است حس مشترک نداشته باشند زیرا نفس ها باهم فرق دارند . همسر ها حس مشترک با هم ندارند . اگر داشتید با همسرتون اعتیاد را درک می کردید . در کنگره یاد گرفتیم که نفس و روح چی هست . اگر من شبیه فلانی هستم قرار نیست نفس هایمان باهم یکی باشد . ما ممکن است از نظر ژنتیک شبیه هم نباشیم ولی حس هایمان شبیه هم هست . باید حس مشترکتان را باهمسرتان پیدا کنید ، نگاهتان را تغییر دهید. به جای گشتن ویژگی‌های بد به ویژگی‌های خوب مسافرتان نگاه کنید . خوبی های طرف را برای خودتان بزرگ کنید ، بگذارید آن حس در وجودمان بزرگ شود . کسی که می خواهد ساختار تشکیل دهد با حس های مشترکش ساختار را تشکیل می دهد . از جسم خود باید مراقبت کنیم ورزش و تغذیه، خیلی مؤثر است باید از جسممان مراقبت کنیم چون روح و نفس و جن ما را در درون خود نگه داشته است . اگر ماشین خراب باشد می رویم  تعمیرگاه و اگر جسم هم خراب باشد باید برویم بیمارستان . وقتی مشکل برای شما پیش می آید مثل نخل استوار باشید اگر نباشیم چه اتفاقی می افتد؟ کم کم خشک می شویم و از بین می رویم. اگر من دائم به مشکلم فکر کنم مشکل روان تنی می گیرم . به جسمم هم آسیب می رسانم . در مشکلات قدرت مطلق را از یاد نبرید . من گاهی خواست دارم تلاشم را هم کرده ام ولی باید تقدیر و فرمان الهی را در نظر بگیرم ، شاید تقدیر و فرمان الهی است که من بیست سال همسر یک مصرف کننده باقی بمانم تا ساخته شوم . نوع نگاه ما خیلی کمک می کند در حل مشکلات .اگر حس ها مردود باشد به زمین و زمان هم چنگ بزنی مشکل حل نمی شود . در وجودتان سدی است که باعث می شود مشکل حل نشود که باید سد وجودتان را پیدا کنید . نوع نگاه و نوع حل کردنش را پیدا کنید . 
برداشت ها : 
برداشت همسفر نفیسه از سی دی ماشین : 
پایه ی ما نفس ماست . جسممان شاید مشترک باشد ولی باید روح ما یکی باشد تا به مشکل برنخوریم . بیشتر اختلاف ها به خاطر این است که روح های مشترک وجود ندارد . مشکلات در زندگی همیشه هست . نگاه من به مشکل خیلی مهم است که امیدوار باشیم یا ناامید پس نگاه ما به مشکل خیلی مهم است. 
برداشت همسفر سمیه از سی دی ماشین : 
در برابرسختی ها مثل نخل ایستاده باشیم . مشکلات همیشه هست و من باید بدانم که به چه دیدگاهی به مشکلات نگاه کنم .جسم مثل ماشین است اگر بهش توجه نکنیم به مشکل بر می خوریم . تغذیه و ورزش خیلی مهم است. افراد دنبال روح های مشترک می گردند.
 برداشت همسفر شقایق از سی دی ماشین:
همه در زندگی مشکل داریم اینکه با چه دیدگاهی به مشکلات نگاه کنیم خیلی مهم است. به جسم خود خیلی اهمیت دهیم . شاید خیلی از ما جسممان شبیه هم باشد ولی اخلاق ما و روحمان شبیه هم نباشد . یه سری اتفاقات برای ما می افتد که شاید در کوتاه مدت ناراحت شویم ولی بعد ها می فهمیم که به نفع ما بوده است . در کنگره ما حس های مشترک خود را پیدا  کرده ایم . 

مقرر گردید برای روز پنجشنبه سی دی عدالت در کنگره 60مورد بررسی قرار گیرد . 


[ سه شنبه 5 آذر 1398 ] [ 12:40 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic