وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون ..

به نام قدرت مطلق الله
لژیون روز دوشنبه: 98/08/06
استاد لژیون: کمک راهنمای محترم خانم آزاده
موضوع لژیون: سی دی اضافه وزن 4 
اعضای حاضر : هفت نفر

خلاصه سی دی توسط همسفر سمیه: 
انسان موجودی حریص است . زمانی که سختی به سراغش می آید می گوید چرا من ؟ مشکل فقط کمبود پول نیست گاهی علاوه بر بی پولی مشکلات بزرگتری نیز داری مثلا بیماری داری و پول نیز نداری . زندگی سراسر مشکل است بالا و پایین دارد . مشکلات باید باشند تا ما مزه شیرین را حس کنیم . جهان مملو از امواج است . مانند امواج دریا، امواج همانند مشکلات ماست .زمانی که مشکلی برای ما پیش می آید آن قدر خشم ما را می گیرد که ممکن است برویم زیر موج ها . ما باید از امواج لذت ببریم و مشکل را حل کنیم و مانند پرتگاه به بالای آب بیاییم . اگر صورت مسئله هر چیز را حل کنیم آن زمان مشکل برای ما آسان می شود مانند صورت مسئله اعتیاد که توسط آقای مهندس حل شد و در این جا مشکل اضافه وزن را نیز حل کردند . زندگی فقط این دنیا نیست و در حلقه های دیگر نیز ادامه دارد . هر زمان که مشکلی را حل می کنیم برای ما تجربه است . آقای مهندس بیشتر هدفشان از اضافه وزن سلامتی جسم ما است . باید توجه داشته باشیم که چه چیزهایی می خوریم و چگونه می خوریم . اسید آمینه ها پروتئین ها را تشکیل می‌دهند. پروتئین به سه قسمت تقسیم می شود« حیوانی، گیاهی ، لبنی »  ما باید از پروتئین هر روز استفاده کنیم . اسید آمینه ها و پروتئین ها جز خوابانیدن محسوب می شوند . بدن ما به آب نیاز دارد ما باید روزانه 6 تا 8 لیوان آب مصرف کنیم . آب باعث کاهش وزن می شود . 
سخنان استاد محترم خانم آزاده: 
 تا کنون در هوای بد دریا را دیده اید ؟  در هوای بد و طوفانی دریا خشمگین می شود و موج های بلند و کوتاه دارد . زندگی ما نیز همین گونه است در بعضی روزها همه چیز دست به دست هم می دهد که زندگی مان پر از غم و مشکل شود ولی بعضی روزها ملایم تر و آرام تر هست . آرامش خیلی طول نمی کشد که باز طوفانی می شود . زندگی نیز همین شکل است فلسفه زندگی بر پایه همین آفریده شده است . من که راهنمای شما هستم نیز در زندگی مشکل دارم فقط تنها فرق من با شما فرق نگاه من است که با چه دیدگاهی به مشکل نگاه می کنم . مشکلات در زندگی نیامده اند که ما را بکشند یا آزار دهند مشکلات هستند تا ما را وادار کنند به فکر کردن . در سفر اول فقط اعتیاد مسافرمان کم رنگ است در سفر دوم چون اعتیاد کنار می رود مشکلات دیگر به چشم ما پررنگ تر می شوند . من زمانی که مشکل را بپذیرم و خود را با شرایط مشکل وفق دهم، نگاهم به مشکلات عوض می شود. زندگی را باید زندگی کرد. لذت زندگی کردن را بچشید . برای هر مشکلی که در زندگی داریم راه حلی است فقط برای پیدا کردن راه حل باید نگاه خود را عوض کنیم . تغییر نگاه داشته باشیم گاهی اوقات به مسافرم به دید بد نگاه می کنم ، باید مسافرم را بپذیرم و زندگی کنم و لذت ببرم. ایمان و امید خیلی در این راه ما را کمک می کند. برای حل مشکلات باید صبر لازم را داشته باشیم . صبر سخت است ولی اگر به خداوند ایمان داشته باشیم راحت می شود . کشاورزی که زمینش را شخم می زند ایمان دارد که بارش رشد می کند . قبل از جوانه زدن زمین را نمی شکافد تا بذرش را ببیند . ولی مطمئن است که این بذر از خاک بیرون می آید. مطمئن است که یکی در این راه کمک می کند و بذری که ما می کاریم خداوند است که کمک می کند تا بیرون آید . پس اینکه مشکل هست در زندگی عادی است. مانند صفحه ی سفیدی است که فقط یه نقطه سیاه دارد و ما صفحه سفید را نمی بینیم و فقط اون نقطه کوچک سیاه را می بینیم . برای زیبایی لاغر نشوید . اعضای صورتتان همین گونه که هست زیبا است . به جای عمل بینی و صورت درونمان را درست کنیم آن زمان خواستار پیدا می کنیم . اگر مسافرت از خانه فراری است یک نگاه به خودت بنداز ، ببین حد و مرزها را رعایت کردی یا نه ؟ آیا حرف هایت نیس دارد ؟ علاوه بر زیبا ساختن ظاهر باطن و درونتان را زیبا کنید . برای همسر عاشق زیبایی درونتان مهم است . طوری رفتار کنید که مسافران عاشق شما شود . سیاست زنانه داشته باشیم. بدانید که هر زمانی وقت شوخی کردن نیست ، هر چیزی زمان خودش را دارد . عفت کلام داشته باشید و محبتتان از صمیم قلب باشد و خار نداشته باشد . از پروتئین روزانه استفاده کنید پروتئین انسان را چاق نمی کند این کربوهیدرات ها و چربی ها هستند که انسان را چاق می کنند . مواد غذایی که اسید آمینه دارند را حتما استفاده کنید . از میوه ها به اندازه کافی استفاده کنیم. آب اصلا چاقی نمی آورد و برعکس تصور ما لاغر نیز می کند. 
برداشت ها : 
همسفر مریم : انسان اگر مشکلی برایش پیش آید شروع به شکوه و شکایت می کند که چرا من ؟ مشکل در زندگی همه وجود دارد و ما باید حلش کنیم البته با آرامش . بدن ما به پروتئین نیاز دارد . آب باعث لاغری و کاهش وزن می شود. ما باید به غذا خوردن خود اهمیت دهیم . جهان مملو از سختی و بالا و پایین است. 
همسفر فاطمه: در مورد پیام اول سی دی که مرتبط با وادی دوم است . زندگی همه موجودات بالا و پایین دارد . اگر امروز مشکلی برای من پیش آمد نگویم که فقط من مشکل دارم . همه به نحوی مشکل دارند . مهم این است در مشکلات تلاش کنیم و صبر داشته باشیم . نباید خودمان را داغون کنیم شاید هنوز اذن ورود مسافرمان صادر نشده باشد . مشکل همیشه هست با حل یک مشکل مشکل دیگری سراغ ما می آید . باید رها کنیم و صبوری کنیم تا مشکل حل شود . این سی دی برای جسم ماست و هدف از لاغری سلامتی ماست . 
همسفر نفیسه: همیشه در زندگی مسائل و مشکلات هستند و زمانی که مشکل حل می شود مشکل بعدی می آید . از مشکلات باید درس بگیریم .در مورد اضافه وزن بحث مهندس سلامتی ماست. اگر جسم سالم باشد روان هم سالم است . تغذیه سالم باعث می شود که جسم ما نیز سالم باشد . 
همسفر شقایق: مشکلات همیشه هست و جز اضداد هستند که ما بهتر خوبی ها را درک کنیم . این مشکلات هستند که ما را می سازند و ما باید تسلیم تقدیر و قدرت مطلق باشیم تا به آرامش برسیم و مشکلات را با صبر حل کنیم . به مشکلات با چشم خوب نگاه کنیم و زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنیم . به خوردن خود اهمیت دهیم و برای خود ارزش قایل باشیم . 
مقرر گردید برای روز پنجشنبه سی دی مجاز مورد بررسی قرار گیرد. 


[ چهارشنبه 8 آبان 1398 ] [ 12:15 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic