وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون

                                                    به نام قدرت مطلق

تاریخ لژیون:98/06/25

موضوع لژیون:گره مسئولیت

تعداد اعضاء حاضر:5نفر (4نفر سفر اول و 1نفر سفر دوم)


خلاصه سی دی توسط همسفر سمیه:

ما باید همیشه به منابع الهی متصل باشیم برای اینکه بتوانیم انرژی داشته باشیم و کارها را به نحو احسن انجام بدهیم.چون ما همانند چشمه هستیم اگر چشمه به منبع خوبی متصل نباشد پس از مدتی از جوشش می افتد.

برای چیزهایی که داریم باید ارزش قائل شویم و بها بدهیم.افرادی هستند که شب ها نمی توانند راحت بخوابند و کسانی هستند که با وجود این که دیگران به او کار دارند باز هم راحت می خوابند.همه این ها بر می گردد به این که ما چقدر آرامش فکر و روان داریم.شاید یک سفر اولی به مرزبان و یا راهنما غبطه بخورد.و شاید یک سفر دومی به یک سفر اولی غبطه بخورد که خوش به حال او که مسئولیتی ندارد.انسان وقتی به گذشته خودش نگاه می کند اگر غبطه بخورد و دوست داشته باشد که به گذشته خودش برگردد یعنی در جایگاه و مسئولیت خودش درست عمل نکرده است.وقتی مسئولیت انسان زیاد شد آرامش انسان از بین می رود.

هر چیزی یک شکل سازنده  دارد و یک شکل مخرب دارد.مثل:چاقوی آشپزخانه.عشق هم همین طور است هم می تواند مثبت باشد و هم منفی باشد.عشق در شکل سازنده خودش می تواند باعث تداوم نسل شود و درشکل مخرب خودش تبدیل به گره عشق می شود.

مسئولیت به انسان قدرت و انضباط  می دهد.کسانی که احساس مسئولیت ندارند در رنج و عذاب هستند.

طمع و تکبر وقتی در انسان جمع شود نیاز به هیچ دشمنی ندارد.این دو نیرو مانند دو فک تمساح  است که با کمک هم قدرت زیادی دارند.تکبر وقتی اتفاق می افتد که انسان خودش را بالاتر از دیگران بداند.طمع نیز وقتی در انسانی باشد هیچ گاه انسان از چیزی راضی نیست.مسائل زندگی هیچ وقتی ابتدا خودشان را نشان نمی دهند مانند وقتی که پا به جاده می گذاریم در ابتدای جاده پیچ و خم وجود ندارد در ادامه راه مشخص می شود.

طمع با زندگی ما چه می کند؟وقتی طمع داریم دوست داریم که مسئولیت های بیشتری داشته باشیم واین یعنی طمع.دامنه اختیارات خودش را زیاد میکند.چون طمع با محدودیت  سازگاری  ندارد.با طمع داشتن و قبول کردن مسئولیت های بیشتر حق انتخاب را از دیگران می گیریم.پس باید با دادن مسئولیت به دیگران به آنها هم فرصت آموزش بدهیم.همان طور که خداوند  این فرصت را به انسان داده است حتی اگر خراب کنیم باز این فرصت در اختیار انسان است.با دادن مسئولیت به دیگران آرامش خودمان بیشتر می شود.

ما در مسیر زندگی مدام درحال سفر کردن هستیم.سفر کردن با دادن مسئولیت به ما شروع می شود.موقعی می توانیم بگوییم مسئولیت ما تمام شده است  که دیگران از ما آموزش گرفته باشند و بتوانند مسئولیت ها را درست انجام بدهند.

مشارکت ها:

همسفر نفیسه:این سی دی درباره دو ویژگی انسان صحبت می کند:تکبر و طمع.که این دو ویژگی اگر در انسانی باشد می تواند واقعا به او ضربه بزند.یکی از ضربات این دو ویژگی این است که اگر انسان در مسئولیتی که دارد دچار تکبر و طمع شود یعنی گره مسئولیت دارد.یعنی مدام دامنه اختیارات خودش را زیاد می  کند.مدام مسئولیتهای مختلف را به عهده می گیرد و این باعث می شود که آرامش انسان سلب شود.پس باید به اطرافیان خود و مسافر خود که تمام مسئولیت ها را ذره ذره از آنان گرفته ایم و به دوش خودمان انداختیم اعتماد کنیم وذره ذره مسئولیت ها را به آنها برگردانیم.

همسفر شهناز:اگر از بچگی به بچه ها مسئولیت بدهیم مسئولیت پذیر می شوند.اگر فشار پشت آنها باشد مسئولیت پذیر می شوند.و اینکه مسئولیت ندهیم محبت کردن نیست.

همسفر فاطمه:من از بچگی یادم می آید که مادرم همیشه می گفت:تو هیچ  کاری نکن و فقط درس بخوان.وقتی ازدواج کردم هیچ کاری بلد نبودم.به اندازه ای از من سلب مسئولیت کرده بود که وقتی بزرگ شدم نیز مسئولیت نمی پذیرفتم.باید از کودکی به بچه ها مسئولیت داد تا یاد بگیرند.

همسفر زری:مسافر من در ابتدای زندگی خیلی مسئولیت می پذیرفت و درتمام کارها کمک می کرد ولی چون من حساس بودم که نکند تمیز انجام ندهد و...مسئولیت را از او گرفتم.تا جایی که فشار زیادی به من وارد شد.این اشتباه را نسبت به فرزند خودم نیز انجام دادم.تا وقتی که من در شرایط بیماری و عمل قرار گرفتم  پسرم تمام کارها را انجام میداد.و من فهمیدم که وقتی که نمی گذاشتم مسافرم کار کند شاید به خاطر تکبرم بوده است.شاید علت این که چند کار را با هم می پذیریم به خاطر این است که نمی توانم نه بگویم.مسئولیت به انسان قدرت و اعتماد به نفس و انضباط می دهد.

عشق هم می تواند سازنده باشد و هم مخرب.اگر بتوانیم کارها را بین دیگران تقسیم کنیم حتی اگر خراب کردند اشکال ندارد.اگر تمام مسئولیت ها را در خودمان قبول کنیم آرامش نداریم.

در ضمن مقرر گردید سی دی توهم دانش در روز پنج شنبه تاریخ 98/06/28 مورد بررسی قرار گیرد.

موضوع: سی دی های استاد امین،
برچسب ها: گره مسئولیت-کنگره 60،

[ چهارشنبه 27 شهریور 1398 ] [ 05:16 ب.ظ ] [ همسفر نفیسه ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic