وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

برداشت از سی دی حقه 2- همسفر فاطمه

وقتی در مورد کلمه ای ، تعریفی ارائه می شود باید تمامی ویژگی‌های آن را داشته باشد. دقیقا همان تصویر ذهنی را برای ما درست کند. اگر توانست تعریف درستی است و اگر نتوانست تعریف خوبی نیست . 

مخصوصا در تعریف صور پنهان تصویر در مورد موضوعاتی است که قابل رویت نیست. پس تعریف باید بتواند یک مفهوم پنهان و حسی را به طور قابل تصور و معقول در بیاورد ، که بتوانیم آن را لمس کرده و بفهمیم. 

وقتی کسی بخواهد عقل را توضیح دهد باید جوری تعریف کند که بتوانیم عقل را بفهمیم. معلم وظیفه اش این است که ضلع آموزش را کامل کند و اگر شاگرد متوجه نشد باید سؤال کند تا متوجه شود ،در غیر این صورت شاگرد نمی تواند دو ضلع دیگر که تفکر و تجربه است را درست انجام دهد. اگر فردی از قبول این مسئله یعنی نیاز به آموزش خارج شد دلیل آن به وجود آمدن کبر در اوست و در ادامه شرک و کبر هم به وجود می آید. 

 کبر یعنی این که شخصی خودش را خالق خود یا شریک خدا می داند. همه ما کبر داریم و چون درصدش پایین است ، خودمان خبر نداریم. هر چیزی که ما به دست می آوریم در حقیقت حس ما به دست می آورد و باید درصدی از این حس از بیرون تأمین شود که با آموزش به دست می آید و درصدی از درون باشد .

 زمانی که تمام حس های ما از درون باشد دچار کبر می شویم . این خود ما هستیم که دچار کبر می شویم و نور خالق از ما دریغ می شود ، تصور می کنیم بی نیاز هستیم و یا دچار بیماری می شویم و چون نیاز به مداوا داریم نزد حکیم می رویم و به خداونتد رجوع نمی کنیم و تصور می کنیم بی نیاز هستیم و فراموش می کنیم باید از خدا طلب شفا کنیم و بعد نزد حکیم رفته و این گونه دچار شرک می شویم . کفر یعنی پنهان کردن و کافر کسی است که خوبی را پنهان می کند نه بدی را. 

اگر کسی بدی را پنهان کند ،خیلی خوب است و می شود ستارالعیوب. ما باید بدانیم بدترین انسان ها هم نقطه مثبت دارند که اگر ما هم ببینیم ما نیز مالک آن نقطه مثبت می شویم و در درون ما شروع به رشد می کند و برعکس . بهترین آدم که از او بهتر کسی نباشد ، هم یک نقطه سیاه دارد اگر آن را ببینیم مالک آن نقطه سیاه می شویم.

نویسنده همسفر فاطمه ره جوی خانم آزاده لژیون نهم


[ دوشنبه 11 شهریور 1398 ] [ 09:42 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات