وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون

                                         به نام قدرت مطلق

تاریخ لژیون:98/06/04

موضوع لژیون:سی دی نخل

استاد لژیون:همسفر سمیه

تعداد اعضاء حاضر در لژیون:8نفر(3نفر سفر دوم و 5نفر  سفر اول)خلاصه سی دی نخل:

انسان در طول زندگی خود دانسته ها و مطالب زیادی را می داند که شاید نتواند عمل کند و آن ارزش چندانی ندارد.وقتی انسان دانسته های خودش را عملی کرد موفق می شود.

این مطلب خیلی مهم است که انسان در حال زندگی کند و لذت ببرد.انسان ها یا اسیر گذشته خودشان هستند و در گذشته خودشان زندگی می کنند ویا اسیر آینده خودشان می باشند اینکه انسان در حال زندگی کند و از آن لذت ببرد خیلی مهم است.

جهان خواب و جهان واقعیت هر دو در جایگاه خودشان واقعیت دارند.وقتی که در خواب ترسیدن را تجربه می کنیم برای ما عین واقعیت است و ترس را با تمام وجود تجربه می کنیم.

برای اینکه هر اتفاقی در زندگی انسان به شکل درست بیافتد باید تغییرات لازم صورت گرفته باشد تا تبدیل درست اتفاق بی افتد.به عنوان مثال کسی که می خواهد اضافه وزن خودش را با عمل کردن روده و برداشتن قسمتی از معده درست کند تبدیل اتفاق می افتد اما به خاطر اینکه تغییرات لازم اتفاق نیافتاده  بوده است این تبدیل ضرر های زیادی را به آن فرد وارد می کند.

در ادامه سی دی می گویند که وقتی روی نخل بلندی ایستاده بوده است به گمان خودش از همه چیز و همه کس بلند تر است اما این را باید در نظر داشت که انسان در هر جایگاهی که قرار می گیرد نباید فکر کند که از همه برتر است زیرا همیشه جایگاه بالاتر از او هم وجود دارد.

در پایان سی دی استاد در مورد سه بیماری که گریبان گیر بشر شده است صحبت کردند که عبارتند از:یبوست/بی خوابی /چاقی .و گفتند که چاقی مضرات زیادی برای بدن دارد و افرادی که چاق هستند به طور متوسط 15تا 20سال  عمرشان کوتاه تر است.

برای شروع درمان چاقی راهکاری را توضیح دادند برای قدم اول گفتند که فقط باید روزی سه بار  قبل صبحانه و نهار و شام خودتان را وزن کنید تا متابولیسم و سوخت و ساز بدن و تغییرات وزن را بشناسید و همان طور که با صورت مسئله اضافه وزن و لاغری آشنا شدید بامتابولیسم بدن نیز آشنا شوید.

خلاصه سخنان سرکار خانم آزاده:

همان طور که در ابتدای سی دی اشاره کردند ما دانسته های زیادی داریم که تا انها را عملی نکنیم به درد ما نمی خورند.شاید من بدانم که قضاوت کردن بد است اما اگر این را عملی نکنم و مدام در مورد مسافر خودم قضاوت کنم، فایده ای ندارد.مثلا همین که نیم ساعت دیر به منزل بر می گردد سریع پیش خودم قضاوت می کنم که بله او رفته است به خانه مادرش و یا دارد مواد مصرف می کندو....

یکی شدن درون و برون انسان خیلی مهم است و تا زمانی که درون وبرون انسان یکی نشود برای انسان ها مشکلات متعدد به وجود می آید.اکثر بیماری های انسان ها نیز به خاطر هماهنگ نبودن و یکی نبودن درون و برون انسان است.

همان طور که در سی دی اشاره می کند به آتش زیر خاکستر مسائل و مشکلات ما مانند همان آتش زیر خاکستر است تا زمانی که از آن فرار کنیم و نخواهیم کاری در مورد حل آن انجام دهیم هم چنان در زندگی ما باقی می ماند.

درمورد خواب ها و جهان خواب باید بگویم که خواب  در جهان خودش واقعیت دارد  واتفاقاتی که در جهان خواب برای ما اتفاق می افتد کاملا واقعی هستند.البته این به این معنی نیست که مثلا اگر من در خواب می بینم که با یک گرگ می جنگم باید حتما در این جهان واقعیت هم با گرگ بجنگم بلکه منظور این است که عالم خواب و بیداری هر دو در جهان خودشان واقعیت دارند و اتفاقاتی که رخ می دهند در آن لحظه برای ما کاملا ملموس هستند.

تغییرات به سختی و آرامی درون انسان اتفاق می افتد این گونه نیست که از الان تصمیم بگیرم یک کاری را انجام ندهم و دیگر تمام شود و اتفاق بیافتد.

در هر جایگاهی که قرار می گیرید جوری نباشد که فکر کنید که از همه بالاتر هستید و داناتر هستید و دیگران هیچ نمی دانند.به عنوان مثال در هیمن جایگاه کمک راهنمایی جایگاه ثابتی نیست که  من بگویم همیشه برای من است ومن همیشه در این جایگاه خواهم ماند مهم این است که چه عملکردی دارم .به قول آقای مهندس رسیدن به یک جایگاه مهم است اما اینکه چه نقش و اثری از خودم به جا می گذارم مهم تر است. در گذشته نمانید، گذشته دیگر گذشته و باید از آن تجربه کسب کنید و از آینده هم نترسید و فقط در زمان حال زندگی کنید و از آن بهترین استفاده را کنید. خانم آزاده ادامه دادند که: برای به دست آوردن آرامش باید تغییر کنید و تغییر به حرف نیست بلکه به عمل کردن است. اگر در زندگی لحاف شما را دزد دزدید ، شما مراقب لحاف دیگر باشید. اگرمشکلی برایتان پیش آمد آنرا حل کنید و نگذارید بقیه ی زندگیتان هم برایتان تلخ شود.

مشارکت ها:

همسفر نفیسه:انسان دانسته های زیادی دارد که تا عملی نکند ارزشی ندارد و فقط در حد اطلاعات عمومی انسان می باشد.در همین کنگره مطالب زیادی را آموزش دیده ام  اما تا آنها را عملی نکنم فایده ای برای من ندارند.

مطلب دیگر اینکه همان طور که مهندس به آتش زیر خاکستر اشاره کردند به نظر من مسائل و مشکلات زندگی ما مثل همین آتش زیر خاکستر است که تازمانی آنها را حل نکرده ام در زندگی من باقی خواهند ماند و با کوچکترین شرایطی دوباره به سراغ من می آیند.

همسفر فاطمه:در سی دی مهندس اشاره کردند به اینکه حتی اگر ساعت رسمی جلو یا عقب برود در روستاها این کار را نمی کنند و سالم تر هستند  چون بدن آنها طبق یک ساعت عادت کرده است واقعا درست است اقوام من در روستا به همین ترتیب عمل می کنند و من می بینم که چقدر سالم تر هستند چون ساعت طبیعی بدن خود را تغییر نمی دهند .

در ضمن به اطلاع اعضاء محترم لژیون می رساند  مقرر گردید که سی دی کنترل نقاط حساس از کتاب 60 درجه زیر صفر برای روز پنج شنبه 98/06/07در لژیون مورد بحث قرار بگیرد

 

موضوع: سی دی های مهندس،
برچسب ها: سی دی نخل-کنگره 60،

[ سه شنبه 5 شهریور 1398 ] [ 05:51 ب.ظ ] [ همسفر نفیسه ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات