وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون


تاریخ لژیون:دوشنبه98/05/14


دستور جلسه لژیون: سی دی اندازه


استاد لژیون: همسفر نفیسه


اعضای حاضر:4نفر(2نفر سفر دوم و 2نفر سفر اول)


خلاصه سی دی:

در ابتدای سی دی مهندس به یک آیه اشاره می کنند:"و ما اصابتکم من مصیبه بما کسبت ایدی الناس"این آیه می گوید که هر چیزی در زندگی انسان اتفاق می افتد به دست خود انسان برای خودش رقم می خورد.پس اینکه مدام انسان دیگران را مقصر اتفاقات زندگی خودش بداند اشتباه است.سه چیز در اتفاقات زندگی انسان نقش دارد:1.تقدیر 2.فرمان الهی  3.خواست  طبق این سه ضلع مثلث اتفاقات زندگی ما رقم می خورد.

انسان همیشه بر اساس معیار هایی زندگی می کند که این معیارها از قدیم بوده است و فقط شکل ظاهری آن ممکن است تغییر کرده باشد. محبت هیچ گاه از بین نمی رود.در محبت کردن چند چیز را باید در نظر گرفت:ظرفیت شخص/مقدار محبت/طول زمان  هرگاه می خواهیم به شخصی محبت کنیم باید این سه اصل را در نظر بگیریم و در واقع اندازه محبت را باید بدانیم.محبت صوری و قراردادی نیست.هزینه دارد و منظور از هزینه فقط مادی نیست بلکه باید مفهوم محبت واقعی را بفهمیم و این باور که مسائل مادی هزینه ای ندارند اشتباه است به عنوان مثال همین کنگره که در آن قرار گرفته ایم و در حال سفر هستیم برای رسیدن به رهایی تمام راهنمایان و مرزبانان دارند وقت و انرژی خود را صرف می کنند  که این همان هزینه کردن است.

در ادامه متن نامه استاد به نگهبان می گوید: تمام مشکلات انسان ها به این خاطر است که درون وبیرون انسان ها یکی نیست.و یک اندازه شدن کفه های ترازو در این متن به این مطلب اشاره دارد.

مسائل مادی هم به اندازه مسائل معنوی ارزش دارد و باید انسان از نظر مادی مستقل بشود تا به قول مهندس همیشه کاسه گدایی جلوی دیگران نگیرد.

یک نیروی مثبت قوی و یک نیروی منفی قوی درون انسان وجود دارد که همیشه در حال کشمکش است.و شیطان برای انجام شدن کارهای منفی توسط انسان همیشه به بهترین شکل در وجود انسان رخنه پیدا می کند و مثلا برای اینکه رشوه را خوب جلوه بدهد این گونه القاء می کند که تو داری هدیه می دهی.

مطلب آخر اینکه انسان همیشه باید از نوشتارها جلوتر باشد تا به صحت و سقم آن پی ببرد.و ما همیشه باید تلاش خودمان را بکنیم که  بنیان خانواده حفظ شود.

مشارکت ها:

همسفر مریم:اینکه مهندس می گویند محبت باید به اندازه باشد خیلی مهم است.من شاید خودم نمی دانم که به مسافر خودم محبت می کنم یا  اصلا محبت نیست.و اینکه محبت کردن اندازه اش چقدر است؟من خودم آگاهی کامل را ندارم که محبت چقدر است و چگونه است؟

همسفر زری:مسافر من هم در دوره مصرف این گونه بود که اصلا متوجه هرینه نبود اصلا نمی پرسید که پول و هزینه هایی که در منزل انجام شده از کجا آوردی؟اما الان که درمان شده است خیلی بهتر شده است.و من هم احساس می کنم که وقتی رفتارهایم با او بهتر شده است  و دیگر مثل گذشته با او برخودر می کنم یعنی نسبت به او محبت دارم.

سخنان سرکار خانم آزاده:

در ابتدای سی دی به این مطلب اشاره می کند که هر چه به شما می رسد خودتان به دست خودتان انجام دادید.

بعضی اوقات ما محبت نمی کنیم بلکه  مسئولیت بیش از اندازه را به دوش خود می کشیم.انسان باید بداند که چه وقت محبت کند و کی نه.من به عنوان راهنما همه شما را دوست دارم اما گاهی اوقات برای شما کم می گذارم و جواب سوال شما را نمی دهم شاید آن لحظه به شما بر بخورد.باید نکته  اندازه ظرفیت و زمان را در نظر بگیریم.

در قدم اول انسان باید بداند محبت چیست.تو مسافرت را دوست داری از همه چیزت می گذری تا آب در دل مسافرت تکان نخورد و این اشتباه است.این محبت نیست.اگر محبت کردن درست باشد به قول مهندس می شود مثل آن بچه میشی که در متن نامه بود تا همیشه به یاد می ماند و ماندگار است.

محبت یعنی اخلاق خوب و رفتار خوب و خندیدن به موقع و عشق بازی به موقع مثلا الان زمان آن است که مسافرت برود نان بخرد اگر بگویم گناه دارد الان خوابیده  و خودم بروم بخرم این محبت نیست اشتباه است و این القاء شیطان است که به بهترین شکل در ذهن تو انداخته است.اگر محبت به جا نباشد  طرف را پر توقع بار می آورد.

مایک زن هستیم مگر چقدر شانه های ما تحمل مسئولیت زیاد را دارد؟یک جا کم می آوریم باید مسئولیت را کم کم به مسافر خودمان هم بدهیم.

اگر به دانایی رسیده باشم وقتی مسافرم می گوید نمی روم کنگره فایده ای ندارد اینجا زمان محبت کردن است باید بگویم باشه اشکال ندارد فعلا نرو باید حرفش را تایید کنم در ظاهر و بگویم باشد هر وقت دوست داشتی برو کنگره و باید در آن لحظه سکوت کنم و جبهه نگیرم در مقابل مسافر خودم و حتی حس درونم در آن لحظه نباید به مسافرم بد باشد.در ادامه باید روی خودم کار کنم و تغییر کنم و بعد از چند وقت به مسافرم بگویم نمی خواهی بیایی کنگره؟وقتی تغییرات و محبت واقعی تو را چشیده باشد نمی تواند به این سوال فکر نکند و اگر اندازه محبت رعایت شده باشد امکان ندارد که مسافرت به کنگره نیاید.

در ضمن مقرر گردید که سی دی روابط حسنه برای روز پنج شنبه تاریخ 98/05/17 در لژیون مورد بررسی قرار بگیرد.

موضوع: سی دی های مهندس،
برچسب ها: اندازه محبت-لژیون همسفر آزاده،

[ سه شنبه 15 مرداد 1398 ] [ 11:19 ق.ظ ] [ همسفر نفیسه ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic