وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون ..

گزارش لژیون روز : دوشنبه 98/04/17
موضوع لژیون : سی دی کنش 
استاد لژیون : کمک راهنما محترم خانم آزاده
اعضای لژیون: شش نفرخلاصه سی دی :

در ابتدای سی دی از واژه‌ی بند استفاده‌ شده است که در واقع تمثیلی برای مشکلات و گرفتاری‌ها هست. ما انواع و اقسام مشکلات روزمره را داریم و باید این مشکلات را حل کنیم و گویی این مشکلات به دست و پای ما بند و زنجیر شده است و باید آن‌ها را بازکنیم. مسئله‌ی اعتیاد هم یک‌بند و زنجیر هست که با خودش هزاران بند کوچک دیگر هم می‌آورد البته بندهای خیلی بدتری از اعتیاد هم وجود دارد. بعضی از انسان‌هایی که دچار اعتیاد نیستند دچار بندهای قوی‌تری هستند. حال چگونه باید این بندها را بازکنیم؟ کاری که من کردم این بود که علوم انسانی (روان...) را وارد مسئله‌ی اعتیاد کردم و آقای امین هم مسئله‌ی فیزیک را وارد  جهان‌بینی کردند.

یکی از قوانین فیزیک اصل کمترین کنش یا کمترین کردار هست که به اصل لاکر‌اش معروف هست. کنش یعنی عمل یا کردار.

اصل لاکراش حتی در ریاضیات هم هست و می‌گویند که چیکار کنیم که کمترین معادلات را داشته باشیم و کمترین زحمت را داشته باشیم. درواقع ما به دنبال روشی هستیم که کمترین مسیر و انرژی را ببرد. گاهی می‌بینیم بعضی‌ها کتاب می‌نویسند و مطالب کنگره را به‌گونه‌ای می‌نویسند که انگار خودشان آن مطالب را نوشته‌اند و هیچ نامی از نویسنده نمی‌آورند. درصورتی‌که صحیح و درستش این است که بند به بند نام نویسنده را ذکر کنند. خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر اینکه دست از خواسته‌های نفسانی خود بردارند. 

در قدیم با شوکر برقی و کتک و زور می آمدند و شخص مصرف‌کننده را می‌بردند. چند ماه هم نگه می‌داشتند، دست و پای او را هم ممکن بود بشکنند تا او را ترک دهند ولی باز وقتی برمی‌گشت دوباره سراغ مواد مخدر می رفت. وقتی شخصی یکباره مواد را کنار گذاشت شکم روی و عطسه و عرق و بی‌حالی ...پیدا می‌کند و تا ۲۰ روز هیچ کاری نمی‌کند حتی سرکار نمی‌تواند برود این هم یک کنش هست. 

ما هر کاری می‌خواهیم کنیم باید ببینیم با چه قیمتی می‌خواهیم آن را انجام دهیم در زندگی روزمره دنبال راهی هستیم که با کمترین خرج و هزینه مسائلمان را حل کنیم حتی درمان DST  هم یعنی اصل کمترین کنش. فردی که برای درمان به کنگره می‌آید، سرخانه زندگی‌اش هست نه نگهبانی، نه پاسبانی و نه فشار و اجباری هست. اگر خودش خواست می‌آید، نخواست نمی‌آید ذره‌ذره و پله به پله موادش کم می‌شود. سرکارش هم می‌تواند برود و خیلی معقول و با کمترین کنش در حال درمان هست. در روش‌های دیگر می‌گویند درمان را با قطع ناگهانی مواد آغاز کن و آن زلزله ناگهانی در بدن ایجاد می‌شود یا می‌گویند از همسر یا پدر چون مصرف‌کننده هستند جدا شود ، یا سرکار نرود چون همکارانت مصرف‌کننده هستند یا از هم‌محله‌ای‌ها و تمام دوستانی که مصرف‌کننده  هستند باید دور شوی این بالاترین کنش و هزینه هست. 

در کنگره تمام‌کارها و سلامتی با کمترین هزینه و کنش هست حتی گفته می‌شود ذره‌ذره پس‌انداز کنید. حتی روابط افراد باهم بسیار مهم هست باید تک‌تک اعضای کنگره برای فرد مهم باشد باید به همه‌ی اعضای کنگره مانند دیده‌بان‌ها،  راهنماها، ایجنت ... احترام گذاشته شود. انسان در جمع به تکامل می رسد. جدایی از انسان‌ها دل‌تنگی دارد برای اینکه رابطه‌ها پاره نشوند باید رابطه‌ی مثبت داشته باشیم باید از درون انسان‌ها را دوست داشته باشیم تا منیت کنار برود. منیت باعث تنهایی فرد می‌شود و ‌تنها ماندن و خیال تنهایی بالاترین مرگ برای هر انسانی می‌باشد منیت باعث نابودی انسان می‌شود. باید بندهای منفی و ضد ارزشی و اهریمنی از انسان جدا شود تا بند محکم‌تری به نام بند عشق جای آن را  بگیرد.
[ سه شنبه 18 تیر 1398 ] [ 08:43 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic