وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون ....

لژیون روز : دوشنبه ۹۸/۰۴/۱۰
دستور جلسه لژیون : سی دی حقه ۲ 
استاد لژیون :  کمک راهنما محترم خانم آزاده 
اعضای لژیون : هفت نفر ( ۳نفر سفر دومی ، ۴ نفر سفر اول )

جدا کننده متن وبلاگ لاینر وبلاگ

خلاصه سی دی حقه ۲:
باید از واژه ها تعاریف درست داشته باشیم. آموزش خیلی مهم است و آموزش بدون استاد ممکن نیست. لازمه تغییر کردن آموزش است.تاریکی از کبر به وجود می آید.کبر یعنی موقعیت خود را بالاتر از آنچه که هست ببینیم و کبر برای کسانی اتفاق می افتد که پتانسیل بالایی دارند. انسان ها مانند زمین هستند .خواسته های انسان مانند بذری است که دروجودمان کاشته می شود.کفر یعنی اینکه خوبی های دیگران را پنهان کنیم و اگر کفر داشته باشیم خوبی هایمان نیز پنهان می شود برای اینکه بذر خوب بکاریم باید زمین مناسب فراهم کنیم که لازمه آن تزکیه و پالایش است . 
سخنان خانم آزاده:
با خدا معامله کردن بسیار خوب است به شرط اینکه نگوییم من پنج هزار تومان در سبد کنگره می اندازم تا مسافرم به کنگره بیاید.به نظر من این یعنی برای خداوند شرط می گذارم . وقتی حاجت می کنیم بهتر این است که ابتدا پولی را که حاجت کردیم بدهیم.چیزی که انسان از دل و بدون هیچ گونه توقعی بدهد به حاجتش می رسد مگر اینکه رسیدن به حاجت به صلاح او نباشد.گاهی اوقات نمیفهمیم که چرا حاجت ما برآورده نمی شود اما در ادامه متوجه می شویم که به صلاح ما نبوده است. اگر نذر کردی ابتدا نذرت را ادا کن ،اگر به صلاحت باشد بر آورده می شود. وقتی خوبی های دیگران را می پوشانیم در ادامه خوبی های ما پوشانده می شود . این ها مطالبی است که در سی دی گفته شده . بذری که قرار است در زمینمان بکاریم حتی اگر خوب هم باشد اگر زمین نامرغوب باشد محصولی حاصل نمی شود زیرا زمینت خراب است و عیب هایی که داری نمیتوانی ببینی و قبول نمیکنی وجودت کفر دارد . اگر برای نماز صبح کاهلی میکنی و به حرف شیطان گوش میدهی یعنی مشرک شدی . وقتی درون مسافرت خراب است و داد می زند و حالت طبیعی ندارد، تو سکوت کن چرا سکوت نمیکنی؟چون حرف جن وجودت را گوش می دهی یعنی مشرک شدی چرا این کار را میکنی؟زیرا میخواهی زودتر به خواسته ات برسی و به مسافرت بفهمانی که من میفهمم. اگر صد درصد کفر داشته باشیم دیگر نوری در زندگی ما نمیتابد. وقتی نور خدا در زندگی ما نتابد آرامش نداریم . فرق کبر و شرک این است که در شرک آب در زمین می آید اما زمین مرغوب نیست درون خراب است ، فرد خواسته دارد اما هیچی به عمل نمی آید.در کبر چه زمین خوب باشد یا نه ،خواسته خوب باشد یا نه فرقی ندارد چون آب وارد زمین نمی شود خشک می شود مگر اینکه بخواهد روی خودش کار کند تا زمین نامرغوب را تبدیل به مرغوب کند. اگر مصرف کننده شرک دارند چون از مواد اطاعت میکنند و می خواهند زودتر به حال خوش برسند. اما فردی که کبر دارد نمی تواند چیز بهتری به او بدهد . در اوایل مصرف ، مصرف کننده کبر دارد . اما درصد کبرش کم است و به مرور زمان بیشتر وارد تاریکی می شود . با آموزش است که یاد می گیریم از تاریکی و کبر بیرون بیاییم . با مدل هایی که استاد امین برایمان ارایه دادند فهمیدیم کبر ،کفر و شرک چه هستند . با این سی دی متوجه شدیم که کبر کفر یا شرک داریم یا نه . و راه درمان آن ها چیست ؟راه درمان کفر این است که چیزی که خوشت می آید و در وجود دیگری دیده ای را به زبان بیاور و نگو که فرد پرو می شود . برای درمان کبر گاهی اوقات روی خود خیلی تعصب داریم و فکر می کنیم که نژاد ما بهترین نژاد است و من از دیگران برتر هستم . راه حل درمان کبر چیست ؟ابتدا باید کبر را بشناسیم که چیست و در کنار تفکر و تجربه باید آموزش نیز باشد . زمین وجودی خود را مرغوب کنیم و این کار فقط با تزکیه و پالایش ممکن است . ابتدا زمین وجودی خود را مرغوب کنیم و بعد بذری که می کاریم را توجه کنیم که بذر نیکو بکاریم زیرا هر چه بکاریم در آینده برداشت می کنیم . 
مشارکت ها : 
همسفر مریم : 
در این سی دی درباره کبر و شرک وکفر می گوید و مارا با آن ها آشنا می کند. در طبیعت بعضی چیز ها قابل رویت نیستند و در صور پنهان هستند و ما برای تعریف آن هد نیازمند مدل هستیم تا آن ها را بفهمیم و بتوانیم خود را تغییر دهیم . در مورد خودم بخواهم بگویم فکر می کنم کفر دارم زیرا خوبی های مسافرم را نمی بینم . 
همسفر شهناز : 
تا جایی که می توانیم سعی می کنیم دچار کبر و کفر و شرک نشویم و با آموزش و تزکیه و پالایش می توانیم دچار این موارد نشویم . 
همسفر زری : 
تا آموزش نباشد خیلی چیز ها را انسان نمی داند . قبل از کنگره خیلی از خوبی های مسافرم را نمی دیدم و این از کفر من بود و خودم متوجه نبودم . کبر و کفر و شرک همیشه با انسان هستند . 
مقرر گردید برای روز پنجشنبه سی دی شگفت انگیز مورد بررسی قرار گیرد . 


برچسب ها: گزارش لژیون، کبر، شرک، کفر،

[ سه شنبه 11 تیر 1398 ] [ 11:35 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic