وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیونلژیون روز دوشنبه:1398/04/03

دستور جلسه لژیون: سی دی حقه1(استاد امین)

استاد جلسه:همسفر شهناز

اعضاء لژیون:3نفر(سفر اولی)خلاصه سی دی توسط همسفر شهناز:

ما اگر بخواهیم هر چیزی را اصولی یاد بگیریم باید تعریف کنیم.برای نفس چون یک صور پنهان است از مدل استفاده می کنیم تا بتوانیم بهتر بفهمیم.یک سری علوم در نظریه ها با هم متفاوت اند و خیلی از نظریات تعریف درستی ندارند.در صور پنهان اگر درست به یک تعریف جامع و کامل نرسیم نظریه ها مختلف می شوند.

اگر بخواهیم آموزش ببینیم باید درست آموزش بگیریم تا بتوانیم درست هم انتقال دهیم.همه انسان ها این مسئله را دارند اگر از پایه درست آموزش نگیریم نمی توانیم درست منتقل کنیم.

همیشه باید از معلم سوال کرد اگر نمی دانیم باید بپرسیم . منیت و حساسیت را باید گذاشت کنار.

یک سری مفاهیم و کلمات در کلام الله مجید تکرار شده اند که در مورد کفر و کبر و شرک صحبت شده است.کبر از کجا به وجود آمده است؟از آنجایی که ابلیس نخواست به انسان سجده کند این یعنی منیت و کبر.و ابلیس این را به انسان نیز منتقل کرد.کسی که کبر بیدا می کند کفر هم پشت سرش است.کبر یعنی انسان ماهیت و جنس وجودی خودش را برتر از دیگران می داند.کفر یعنی اینکه من چیزی ویا صفتی را در دیگران می بینم اما پنهان می کنم.و شرک یعنی من ایمان دارم که خدواند هست و می تواند برای من کار انجام دهد اما خداوند را نادیده می گیرم و دستورات و فرمان های کس دیگری را انجام می دهم.

شیطان در ابتدای خلقت به انسان می گوید که آیا می خواهی یک چیزی را به تو معرفی کنم که جزء فرشتگان شوی و انسان هم پذیرفت و شرک ورزید.مشرک همیشه اهل معامله است وقتی یک چیزی را می دهد در مقابلش یک چیزی را می گیرید.کسی که دارای کبر است آرامش خودش را یواش یواش از دست می دهد.و بیماری های گوناگون می گیرد.

اگر ما عظمت کهکشان ها را ببینیم متوجه می شویم که کار هیچ کسی جزء خداوند نیست و ما نمی توانیم خودمان را در خلقت شریک بدانیم و هم اندازه خداوند بدانیم.

سخنان کمک راهنمای محترم خانم آزاده:

تا تعریف موضوعی را نفهمیم نمی دانیم آن موضوع چیست.ابتدا کفر و شرک و کبر را تعریف می کنیم تا بفهمیم چیست.این موضوعات یک مقدار تعریف کردنشان سخت تر است.چون در صور آشکار نیست و نمی توان در ذهن تصویر ساخت.وقتی بگوییم درخت سریع تصویر در ذهن می آید اما با گفتن شجاعت سخت تصویر در ذهن تشکیل می شود.

وقتی خداوند به ابلیس گفت به انسان سجده کن او گفت ماهیت من از انسان بالاتر است و کبر گرفت. ما یک ابلیس داریم اما شیاطین چندین هزار نفرند. شیطان هم شرک ورزید و تحت نظر ابلیس قرار گرفت.به محض اینکه یک کار منفی را در درون خودمان تحسین کنیم و پشیمان نباشیم می رویم در گروه ابلیس.

شاید شمار درخانه بگویی حالم از مسافرم و بچه هایم بهتر است اما اگر بخواهی این احساس خوب را بشکافی شاید درونت واقعا خوب نباشی اگر بگویی من خوبم اما مسافرم حالش خوب نیست  این یعنی کبر .و می آیی در زندگی خودت خدایی می کنی و خودت را هم ردیف خدا قرار می دهی که من این زندگی را خلق می کنم.و این عین کبر است.

هر چقدر صحبت کنی و بپرسی در لژیون حال خودت خوب  می شود.چون ارتباط دو نفره باید باشد اگربنشینی و فقط یک طرف صحبت کند سرشار از انرژی نمی شوی.باید همه اعضاء مشارکت کنند و حرف بزنند.

مطلب مهم دیگر اینکه مهربانی و محبت با دلسوزی کردن فرق دارد.گاهی اوقات باید بگذارم در رنج و عذاب باشی شاید راهکار را بدانم اما نمی گویم تا خودت بفهمی.دلسوزی بی جا برای مسافرت نکن بگذار در سختی بماند.انسان باید در سختی بماند تا پخته شود مانند غذایی که روی اجاق می ماند تا پخته شود اگر زودتر برداری آماده خوردن نیست.

تا سختی زندگی در کنار مسافر را تحمل نکنی نمی توانی لذت رهایی و آزادی را بچشی.باید سختی بکشم تا در ادامه وقتی مسافرم خوب شد بتوانم قدر چیزی را که دارم بدانم.

مشارکت ها:

همسفر نفیسه:تمام مفاهیمی که در کلام الله تکرار شده اند مثل کبر و کفر و شرک به این خاطر است که اهمیت خیلی زیادی دارند.واینها چیزهایی است که هر لحظه برای ما در زندگی شاید اتفاق بیافتد.کبر و شرک مکمل همدیگر هستند و کسی که مغرور و خودخواه است دوست دارد که دیگران اورا تعریف و تمجید کنند تا با این طریق از دیگران انرژی کسب کنند.

همسفر مریم:درصور آشکار می توان تعریف راحتی ارائه کرد اما در صور پنهان به سختی می توان تعریف ارائه کرد.

کسانی که می آیند کنگره همیشه تفکر داشته اند و فکر کرده اند اما نتوانسته اند کاری کنند چون آموزش نگرفته اند.عذاب و سختی هایی که می کشیک به خاطر همان کفر و کبر و کارهای بدی است که انجام دادیم.ما از کفر وارد مرحله شرک می شویم  مانند فرعون که میگفت چون قصر من به روی رود نیل ساخته شده است من فرمانروا و خدای شما هستم پس باید فرامین من را اجرا کنید.یکی ار نشانه های کبر نژاد پرست بودن است.

روز پنج شنبه تاریخ 98/04/06 سی دی هدف از جناب مهندس دستور جلسه لژیون می باشد.

 

موضوع: سی دی های استاد امین،
برچسب ها: گزارش لژیون همسفر آزاده،

[ سه شنبه 4 تیر 1398 ] [ 05:51 ب.ظ ] [ همسفر نفیسه ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic