وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

خانم آزاده -مقاله

هرگاه صفت نیک و خوب من تبدیل به صفت زشت و ناپسند شد سقوط خواهم کرد زیرا صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است

شهر به‌یک‌باره طغیان می‌گردد اما نسیم آرام الله پس از چندی در تمامی آبادی‌ها حاکم می‌شود و عظمت و سلامتی بازمی‌آید و شما از آن بهره بیشتری می‌برید.

چقدر این وادی زیباست و چقدر عظیم است و چه بار معنای سحرآمیزی را در خود حمل می‌کند این وادی بسان شمشیری برنده است هم هشدار می‌دهد و هم امید به بازگشت هم صعود است و هم سقوط هم رحمت، لطف و بخشندگی خداوند را در مسیر زندگی انسان به نمایش می‌گذارد و هم خطوط اختیار را به شکل بسیار زیبایی به دست انسان می‌سپارد تا خودش هرگونه که مایل است ترسیم کند. همه انسان‌ها می‌توانند در هر نقطه‌ای که قرار دارند و هر صفتی که با خود حمل می‌کنند را عوض نمایند اما نقطه خطرناک این است که بگوید از من گذشته مثلاً بگوید از من گذشته که اعتیاد را درست کنم یا از من گذشته که بدهی‌هایم را پرداخت کنم یا از من گذشته که زندگی‌ام را درست کنم اما باید دانست که انسان در هر نقطه‌ای قرار داشته باشد اگر بخواهد جهتش را عوض کند، می‌تواند از آن نقطه خارج شود اگر در عمیق‌ترین نقطه جهنم باشد و به‌طرف نور برگردد می‌تواند از جهنم خارج شود هیچ‌کس مجبور نیست تا ابد در جهنم باقی بماند. راه نجات همیشه منوط به این است که خود بخواهد و تفکر کند و خود را طلب نماید. این وادی از جهت دیگر به انسان هشدار می‌دهد که آماده‌باش تو در هرکجا که باشی امکان لغزش در تو خواهد بود و ممکن است صفت خوب تبدیل به صفت بد شود و جایگاهت را تغییر دهد. باید در هرلحظه مراقب بود و در انجام عمل ارزشی مداومت و استقامت داشت. باید بدانیم که نفس ما و میزان خواسته‌های معقول و نامعقول ما جایگاه ما را تعیین می‌کند و زمانی که مراقب نفس خود نباشیم و تلاشی برای انجام دادن کار ارزشی نداشته باشیم، نفس ، ما را به‌طرف تاریکی سوق می‌دهد. باید دانست که همه ما انسان‌ها برای رشد و تکامل به‌نوعی در دل تاریکی می‌روند اما مهم دل ندادن به تاریکی و باور نکردن  آن است که می‌توان از تاریکی خارج شد هرچند که سخت باشد. انسان صاحب تفکر و اندیشه است و به‌محض تغییر تفکر و اندیشه و حرکت به سمت ارزش‌ها حس او هم‌تغییر می‌کند و نور و صوت را که به همراه این حس، سه مؤلفه اصلی و حاکم به هستی می‌باشند، بهتر دریافت و منتشر می‌کند و کم‌کم تبدیل می‌شود به انسانی که نار وجودش را به نور تبدیل کرده و زیبایی‌ها و خوبی‌ها را جذب می‌کند و قطعاً همان را منتشر خواهد کرد و درنهایت به مرحله‌ای می‌رسد که تمام هستی و اجزای آن را دوست خواهد داشت زیرا زمانی که به عشق سالم برسد خواهد دانست بدی و زشتی‌های انسان از روی جهل و نادانی و یا نیاز آن‌هاست درنتیجه از آنان دلخور نمی‌شود بلکه برای آن‌ها دعا هم خواهد کرد. بدانم که وادی دهم برای من یک کلید است که به یاد داشته باشم هر صفت زشت و ناپسندی که داشتم را می‌توانم با تزکیه و پالایش، تفکر سالم، حس و عقل سالم و عشق سالم تغییر دهم فقط باید تلاش کنم و

درعین‌حال به خاطر داشته باشم که هرگاه صفت نیک و خوب من تبدیل به صفت زشت و ناپسند شد سقوط خواهم کرد زیرا صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است.

با احترام نویسنده: کمک راهنما محترم خانم آزاده
[ سه شنبه 21 خرداد 1398 ] [ 03:39 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات