وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون

لژیون روز دوشنبه : 98/03/13
استادلژیون : کمک راهنما محترم خانم آزاده 
دستورجلسه لژیون : سی دی بخشش 
اعضای لژیون  :7نفر 

پرنده غریب

خلاصه سی دی بخشش:

بیشترین چیزی که باعث تصمیم گیری انسانها در طول روز و زندگی می شود حسهایی است که در درونشان توسط دیگران و یا توسط افکار و اندیشه های خودشان ایجاد می شود، این حسها در مسیر زندگی انسانها نقش و تأثیر بسیار زیادی دارند.

انسان مجموعه ای از حسهای مثبت و منفی می باشد که بعضی از حسها دائماً در درون انسان وجود دارند منتهی شدت و ضعفش متفاوت می باشد. گاهی انسان احساسی دارد که فکر می کند آن احساس یا مشکلی که مربوط به آن احساس است از بین رفته اما در اثر یک اتفاق  دوباره آن احساس قوی می شود. اگر حسهای خوبی باشند تخریب چندانی ندارند و باعث رکود در انسان می شود و یا اتلاف وقت، اما اگر حسهای منفی باشند می تواند مسیر زندگی انسان را کاملاً تغییر دهد. همانند کسی که خیلی زود از دیگران ناراحت می شود و زود رنج است، یعنی صفات و ویژگی ها و حسهای بد هر چند کوچک به نظر برسند ممکن است روزی آسیب های جدی به انسان بزنند.

معمولاً انسان هایی که در زندگی با آنها برخورد داریم، یک درصد آنها از قدرت تخریب بالایی برخوردارند و یک درصد آنها از قدرت بخشش بالایی برخوردارند و ما بقی آنها از نظر تفکرات و خصوصیات اخلاقی در یک حد متوسط و مشابه قرار دارند. زمانی که با آنهایی که قدرت تخریب بالایی دارند برخورد می کنیم باعث بوجود آمدن تنش می شود و ممکن است وضعیت بسیار بد شود.

در این زمان انسان ممکن است برایش سؤال پیش بیاید که چرا این اتفاق باید برای من بیفتد و این موضوع برایش قابل هضم نباشد.

اولاً باید بدانیم که هیچ چیزی در دنیا اتفاقی نیست و دوماً صفت مشترک باعث بوجود آمدن وقایع مشترک می شود. یعنی اگر از رفتار و گفتار فردی به شدت ناراحت می شویم و باعث به هم ریختن ما می شود و یا به پست آدم بدی می خوریم باید بدانیم که آن صفت در وجود ما هم وجود دارد و اگر احساس بد یا خوبی به کسی یا مجموعه ای داریم باید بدانیم که همیشه احساس بین دو قطب بوجود می آید و دو جانبه می باشد اما شدت و ضعف آن فرق می کند.

(استاد امین در این سی دی عواملی که باعث می شود انسان در اتفاقات و برخورد هایی که با دیگران پیدا می کند و نمی تواند آنها را ببخشد و عواملی که باعث می شود انسان قدرت بخشندگی پیدا کند را به زیبایی بیان کرده اند.)

عواملی که باعث می شود انسان نتواند موضوعی را فراموش کند یا ببخشد:

1- همیشه در تمام اتفاقات و مسائل پیش آمده حق را به جانب خودش می داند.

2-فکر می کند ضربه ای که به او وارد شده قابل جبران نمی باشد.

و دوعاملی که باعث می شود انسان قدرت بخشندگی پیدا کند:

1- در هر مسأله و مشکلی که برای انسان اتفاق می افتد با آن صفت مشترک دارد.

2- اگر در این اتفاق چیزی را از دست دادم و بتوانم ببخشم اتفاق بهتری در زندگی برایم می افتد.

کسانی که می آیند و در زندگی به انسان ضربه می زنند چه از روی نا آگاهی و یا با آگاهی و یا از روی بیماری و غرض، هر چه باشد، آنها مأمورند که چیزی را از انسان بگیرند تا چیز جدیدتری به انسان داده شود. آنها نا خود آگاه مأمور این کار هستند. شاید خودشان هم نسبت به این موضوع آگاهی نداشته باشند، شاید اصلاً قصدشان این نباشد، شاید قصدشان این باشد که شما را از بین ببرند ولی مشخص نیست و چون مشخص نیست نباید در مورد این قضیه قضاوت کرد و باید بدانیم که هر اتفاقی که برای ما می افتد به نفع ماست.

در قضیه درمان اعتیاد هم همینگونه است کسی که درمان می شود مواد را می بخشد یعنی رها می کند و این رها کردن باعث می شود چیز بهتری به دست بیاورد که همان راه اندازی سیستم شبه افیونی می باشد. انسانهایی که احساسات منفی خود را اصلاح می کنند و قدرت بخشندگی از روی رضا پیدا می کنند می توانند مراحل تعالی و کمال را به خوبی طی کنند و زندگی آرامی را تجربه کنند.

سخنان استاد محترم خانم آزاده : 

هدف من از گذاشتن این سی دی این بود که حال که در اواخر ماه رمضان هستیم بایستی ببینیم که روی خودمان کار کرده ایم و خود را بخشیده ایم . آیا الان می توانم از آن فردی که کینه و نفرت داشتم و ازش دلخور بودم او را ببخشم . اگر نمی توانی ببخشی حس های درونت هست . باید بدانیم که صفت گذشته در انسان صادق نیست . حس بالا و پایین می شود . 

گاهی اوقات فرد زودرنج و ناراحت می شود این جور افراد خیلی روی مخ هستند باید در مواجه با این افراد چه کار کرد . حس های بدی که در وجودمان است را باید پالایش کنیم این حس را همه ما قبل از ورودمان به کنگره به مسافرمان داشتیم و الان توانستیم این حس را تغییر دهیم ولی گاهی که ما را عصبانی می کنند این خس دوباره به سراغ ما می آید . دو حالت پیش می آید که نمی توانیم ببخشیم . یک اینکه درون خودم حس بد دارم .و فکر می کنم ضربه ای که به من وارد شده قابل جبران نیست و حق با من است . ما همیشه از روی صور آشکار قضاوت می کنیم و صور پنهان را در نظر نمی گیریم و..... 

برداشت همسفر نفیسه : 

علت این که نمی توانیم ببخشیم این است که حق به جانب خودمان می گیریم و صور پنهان رادر نظر نمی گیریم و روی صور آشکار قضاوت می کنیم . اگر می خواهم ببخشم باید رها کنم . تا فرد مصرف کننده موادش را رها نکند نمی تواند به رهایی و آزادی برسد . 

به علت کمبود وقت بررسی ادامه ی سی دی بخشش به روز پنج شنبه موکول شد[ سه شنبه 14 خرداد 1398 ] [ 08:27 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات