وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون

لژیون روز : دوشنبه 98/02/30
دستور جلسه لژیون : سی دی قضاوت 
استاد لژیون : کمک راهنما محترم خانم آزاده 
اعضای لژیون : هشت نفر (دونفر سفر دوم ، شش نفر سفر اول )

جداکننده مطالب (45/60)

ابتدا استاد در خصوص کمک به افطاری رمضان و ببخشش صحبت نمودند . که ببخشش باعث می شود چند برابر آنچه بخشیده میشود، دوباره به شما بازگردد.اگر به کنگره کمک کنیم و حتی به اندازه یک آجر سهیم باشیم در جهان دیگر به درد ما می خورد و توشه ما می شود. 
ودر ادامه استاد در خصوص سی دی قضاوت این گونه فرمودند ؛ 
سخنان استاد محترم خانم آزاده : 
مهم ترین تعریفی که در سی دی به آن اشاره شد حس است . اولین نیروی به کارگیری قوه عقل حس است . حس اگر اشتباه کند عقل اشتباه می کند و اگر درست باشد عقل فرمان درست می دهد . همیشه نمی شود به ظاهر یک چیز اعتماد کرد ، زیرا من فقط ظاهر یک چیز را می بینم اما از درونش خبر ندارم . ذهن انسان وسیله ای است که در صور پنهان یک موضوع را خیلی بزرگ می کند مانند ذره بین که موضوع را چندین برابر می کند . اگر در مورد مسافرتان حسی را خیلی بزرگ می کنید این حقه نفس اماره است .بیاد داشته باشید وقتی دنبال دانایی می روید نفس اماره نمی گذارد به راحتی دانایی کسب شود . نفس اماره کاری می کند که در مسائل منفی به اطنینان واقعی برسید . در گوش شما زمزمه می کند که مطمئن باش تو می توانی مچ او را بگیری تو خیلی زرنگ هستی و ...این وظیفه نفس اماره است و تمام تلاش نفس اماره این است که دیده نشود.  مثال قاتلی که در سی دی زده شد را توجه کنید که یک قاتل حرفه ای پس از قتل تمام آثار باقی مانده را پاک می کند و نشانه ای از خودش به جا نمی گذارد . می گوید تو مقصر نیستی و تقصیر را به گردن دیگری می اندازد . نمی گذارد شناسایی شود و تو نیرو های منفی درونت را پیدا کنی . برای تزکیه و پالایش زدودن تاریکی مهم نیست، دیدن تاریکی خیلی مهم است . به این پیام توجه کنید خیلی قشنگ و پر معنا است . اگر نمی توانیم تاریکی های درون خود را پاک کنیم چون تاریکی ها را نمی بینیم .
استاد در ادامه فرمودند ؛هر صفت خوب یا بدی را در دیگران می بینیم حتما در درون خود ما هست ، اگر نباشد نمی توانیم آن صفت را درک کنیم . اگر می گویم فلانی ایده آل نیست مطمئنا خودم ایده آل نبودم که آن را درک می کنم . 
اگر صفت بدی را درون خود داریم با تزکیه و پالایش می توانیم آن را تغییر دهیم . گاهی می گوییم از هرچه بدم می آید سرم آمده ؟ این صفتی که ازش بدت می آید در درونت هست فقط گاهی در صور پنهان است و به صورت بذری است که به موقع رشد میکند و میوه میدهد. مثلا اگر بدت می آید همسرت با خانم های دیگر صحبت کند، سریع روی همسرت زوم نکن که چرا صحبت می کند ؟ به درون خودت مراجعه کن که چرا بدت می آید و ایراد خودت را پیدا کن . پیام این سی دی را بنویسید و چندبار بخوانید و تمرکز کنید . مشکل اصلی در تزکیه و پالایشزدودن تاریکی نیست، بلکه ندیدن تاریکی است . وقتی تاریکی خودت را ببینی و روی خودت کار کنی ،تاریکی را از بین می بری . اگر کسی حتی کار بدی کرد در درون خودت او را قضاوت نمی کنی . 
مشارکت ها : 
همسفر نفیسه : 
از این سی دی آموختم که وقتی دیگران را قضاوت می کنم با خود صادق باشم که آیا آن صفت درون خودم هست . وقتی راجع به خودم صحبت می کنم حتی اگر به زبان نیاورم فرد مقابل دریافت می کند . هر چقدر که من راجع به دیگران قضاوت می کنم نفس درونم را قوی تر می کنم . 
همسفر مریم : 
بذری که در سی دی راجع به آن صحبت شد به نظر من من بذر بدی که در درون خود کاشتم متقابلا مسافرم همان کار را انجام می دهد . ممکنه ویژگی را در صور پنهان خود داشته باشم که بعد از چندسال بروز پیدا کند . از ویژگی فردی بدم می آید و با خود می گوییم من که این صفت را ندارم ولی این صفت در صور پنهان من وجود دارد و ممکن است چند سال بعد بروز پیدا کند . 
مقرر گردید برای روز پنجشنبه مقاله پنجم ، چهارده مقاله بررسی گردد .


[ سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 ] [ 08:02 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic