وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون روز دوشنبه

لژیون روز دوشنبه: 98/02/09
استاد لژیون: کمک راهنمای محترم خانم آزاده
موضوع لژیون: سی دی ساختمان جسم (۳)
تعداد اعضای لژیون: پنج نفر سخنان استاد محترم خانم آزاده: در این سی دی علت اصلی خلق و خوی و تعادل رفتاری را فهمیدیم که چیست؟ سیستم ایکس. فهمیدیم که همه خوشی ها، ناخوشی ها، درد بدن، رفتارهای روحی و روانی  مربوط به این سیستم است. این سی دی ادامه ی سی دی ساختمان جسم (۲) است. خیلی از ادمها خیلی چیزها را می دانند اما کسی که تجربه کرده باشد یک چیز دیگریست.مثل اعتیاد که کسی که شنیده با کسی که لمس کرده باشد، فرق می کند.برای اینکه بدانیم جسم چیست و از آن بهتر مراقبت کنیم و درک بیشتری داشته باشیم، آن را با یک ساختمان مقایسه میکنیم.ساختمان تاریخ مصرف ندارد مثلا میدان ارگ سمنان که از چندین سال پیش است ولی هنوز از بین نرفته است.اما جسم ما مدام در حال تغییر و بازسازی است. برای بازسازی خود به مواد اولیه نیاز دارد و کمبود یکسری از این مواد باعث بیماری می شود.مثل کمبود آهن که باعث کم خونی میشود. چرا این بیماریها بوجود می آید ؟ چون مواد مورد نیاز در قفسه های انبار بدن وجود ندارد و ما میتوانیم با تغذیه مناسب و خوردن مواد سالم این کمبود را جبران کنیم. استاد در ادامه فرمودند: دنبال مواد غذایی خوشگل و پر زرق و برق نروید، دنبال مواد غذایی سالم باشید تا در آینده دچار بیماری نشوید. مورد بعدی همپوشانی مواد غذایی است یعنی برای اینکه کلسیم به خوبی جذب بدن شود باید از فسفر هم استفاده کنید. برای بازسازی و ترمیم جسم سه مولفه لازم است : اولین مورد همان مواد غذایی سالم یا ۱۰۲ عنصر است که از خارج از جسم تامین میشود. مورد دیگر مواد شیمیایی درون بدن است که در خود بدن تولید میشود. چون ما همه ی مواد مورد نیاز بدن را نمیتوانیم از بیرون و طبیعت بگیریم. علت سوم هم ژن ها هستند که کمیت یا کیفیت یا همان زیاد یا کم شدن مواد درونی بدن را برعهده دارد و نقشه راه را نیز تعیین میکنند. استاد اینگونه ادامه دادند که: بیشتر علت رفتارهای مصرف کنندگان جنبه جسمی دارد نه روانی. چون در جسم آنها مواد به اندازه ی کافی ترشح نمیکند و مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر درونی شده است. به تمامی ناقل های عصبی، نروترانسمیتورها، مدیاتورها، هورمون ها، غدد درون ریز و برون ریز سیستم ایکس گفته میشود . هورمون ها مثل رادیو عمل می کنند و بستگی به بدن هرکسی دریافت و جذب میشود. ارتباط بین اجزاء بدن هم بر عهده ی مدیاتورهاست. پس مهمترین قسمت جسم ما سیستم ایکس است که رفتار ها و خلق و خوی و حتی یکسری از بیماریها را تحت تاثیر خود قرار میدهد. کسانی که اعتیاد خود را ترک کردند علائمی مثل؛ اضطراب، عدم میل جنسی، ناامیدی، افکار خودکشی، روان پریشی و... را دارند که این علائم دقیقا شبیه به افسردگی بعداز زایمان است و آقای مهندس مشخص کردند که این دو بیماری ریشه ی مشترک دارند و آن هم تخریب در سیستم ایکس است. پیداکردن سیستم ایکس در کنگره توسط جناب آقای مهندس واقعا نعمت بسیار بزرگی است.
مشارکت اعضا: 

همسفر زری: جسم انسان دارای یک انبار متحرک و بزرگی است که باید پر باشد تا هرگاه که نیازمند شد بتواند مواد مورد نیاز خود را بردارد.ما به جسم به عنوان یک ساختمان نگاه میکنیم که اگر به آن نرسیم خراب میشود.گندم ۱۶ ماده ی غذایی داردکه ما ۱۲ ماده ی موثر آنرا با جدا کردن سبوس آن، دور می ریزیم.زمان خاب باید سه ماده ی سروتونین، استیل کولین و آدرنالین ترشح شود تا ما به خواب برویم.

همسفر فاطمه: بیماریها در جسم به سه مولفه بستگی دارد؛ مواد خارج از جسم، موادی که در داخل بدن تولید می شود و ژن ها. کسی که میخواهد اعتیاد را ترک کند علائمی دارد که این علائم شبیه به افسردگی بعداز زایمان است. 

همسفر نفیسه: این سی دی اشاره به سیستم ایکس دارد. تمام بیماریها بر می گردد به کارکرد سیستم ایکس.فردی که اعتیاد پیدا میکند ترشحات مخدرهای طبیعی بدنش کاهش پیدا میکند.در دوران بارداری، موادی که در بدن ترشح میکند زیاد میشود و وقتی زایمان میکنداین ترشحات کم میشود و فرد احساس افسردگی می کند. سیستم ایکس به دلیل ناشناخته بودن به این اسم نامگذاری شده است.

همسفر مریم: بدن ما تاریخ مصرف ندارد. اگر عنصری را مصرف میکنیم باید جایگزین آن کنیم تا دچار کمبود و بیماری نشویم.وقتی شما دیواری را می چینی فقط آجر کافی نیست، آب و ریسمان و ملات هم لازم دارد، برای بدن ماهم همین طور است و آن قانون هم پوشانی است. همه ی قسمت های بدن با هم در ارتباط است و ما از طریق تغذیه یکسری مواد را جذب میکنیم.

مقرر گردید روز پنج شنبه سی دی ساختمان جسم(۶) مورد بررسی قرار گیرد.


[ سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 ] [ 01:50 ب.ظ ] [ کمک راهنما ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات