وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون روز دوشنبه

لژیون روز :دوشنبه98/01/26
دستور جلسه لژیون :سی دی محرم 
استاد لژیون : کمک راهنما محترم خانم آزاده 
اعضای لژیون :شش نفر (2نفر سفر دوم ، 4نفر سفراول )


خلاصه سی دی محرم :
در این سی دی به وادی هفتم اشاره شده است که انسان قدرت اختیار دارد و تفاوت انسان و  حیوان این است که انسان می تواند علم یاد بگیرد . برای محرم شدن باید از خیلی چیز ها محروم شد . وقتی حس انسان به پالایش برسد انسان محرم می شود . یافتن رمز به عهده حس است . کوتاه ترین راه بهترین راه نیست . راهی که با مشقت و دشواری همراه باشد نیز بهترین راه نیست . اگر حس ما خوب باشد می توانیم برداشت خوبی از اطراف داشته باشیم .
برای به دست آوردن رمز و راز باید عقل را زیاد کنیم .
سخنان استاد محترم خانم آزاده : 
ما پنج حس ظاهر و پنج حس پنهان داریم در صور پنهان به جای لامسه قلب است . وقتی مسئله ای پیش می آید یک دفعه تپش قلب می گیریم و یا به آهنگی گوش می دهیم اشک هایمان می آید این حس است که باعث اشک می شود . ما افرادی که در کنگره هستیم باید حس مان  پالایش شوداگر کینه و نفرت داریم باید پالایش شود . در کنگره که یاد می گیریم اعتیاد چه هست و روی چه قسمتی آسیب می رسد اگر از این آموخته ها در جهت منفی و بر علیه مسافرمان استفاده کنیم ارزشی ندارد . 
 چرا بعضی از افراد در کنگره هستند به اصطلاح در باغ هستند اما برداشتی نمی کنند ؟ فردی که سختی کشیده باشد و اذیت شده باشد وقتی راهنما به او حرفی میزند میفهمد که این جا جایی است که می تواند به آسایش برسد و اگر سختی نکشیده باشد نمی تواند درک کند . باید همه چیزش را از دست داده باشد تا کنگره را خوب حس کند . گاهی بعضی از مسافرین شاید دو یا سه ماه اول را خوب سفر نکنند جای نگرانی نیست از ماه چهارم چون حس آن ها باز می شود می توانند خوب سفر کنند . 
وقتی حس خود را تغییر دادید و به خاطر خوب شدن زندگی خود تلاش کردید آن زمان مسافر شما تغییر می کند . هر چقدر به دانش ما افزوده می شود از طرف دیگر از ضد ارزشی هایمان کم می شود . وقتی مسافر از اعتیاد رها می شود همسفر نیز از خیلی ضدارزشی ها رها می شود . اگر در سفر اول حالم خوب است این نیست که در سفر دوم نیز حالم خوب باشد و نیاز به آموزش نداشته باشم این منیت است و باعث می شود حالمان خراب شود . رهجو همیشه رهجوی راهنمای خودش است حتی اگر به مرحله دیده بان برسد  .حس می تواند از بد به خوب تغییر کند و از خوب نیز به بعد زیرا صفت گذشته در انسان صادق نیست .
 خداوند یک سری افراد خاص را با الهامات در زندگی ما قرار می دهد تا راه را پیدا کنیم مانند آقای مهندس .چرا آقای مهندس برای این راه انتخاب شدند . زیرا حس های ایشان پالایش شده و قلب پاکی داشتند . رمز یعنی راهی که می خواهیم انتخاب کنیم . 
کنگره، کمپ ، سقوط آزاد ، رمز اعتیاد هستند اما راز چیست ؟ راهی که درش قرار گرفتیم و قرار است کاری انجام دهیم و آن را طی کنیم . به عنوان مثال در کنگره قرار گرفتیم و از آموزش ها استفاده می کنیم چگونه باید این آموزش ها را کاربردی کنیم آیا باید در جمعی که قرار می گیریم معرکه بگیریم و آموخته های خود را به رخ افراد بکشیم ؟  یا در جهت سازندگی و بهبود زندگی خود استفاده کنیم . بنابراین حس خیلی مهم است زیرا اولین قوه به کارگیری نیرو عقل است اگرحس ما خوب شود و پالایش شود در نتیجه عقل ما نیز خوب کار می کند . 
برداشت همسفر نفیسه : 
در این سی دی به وادی هفت اشاره شده که برای یافتن راهی باید رمز و راز آن را بشکافیم و وجه تمایز انسان با حیوان در اختیار و قدرت یادگیری انسان است . شرط اول در باغ بودن این است که رمز آن را پیدا کنیم تا در باغ باشیم و برداشت کنیم . مسافرهای ما چندین سال درگیر اعتیاد بودند و ما از خیلی چیزها محروم بودیم لازمه به آرامش رسیدن محرومی است . برای به دست آوردن رمز و راز باید عقل را زیاد کنیم . 
برداشت همسفر شقایق : 
برای اینکه از باغ استفاده کنیم باید در باغ باشیم پس باید در کنگره باشم تا بتوانم از کنگره استفاده کنم . در هر راهی برای پیدا کردن راه باید رمز و راز راه را پیداکنیم تا بتوانیم حقیقت را کشف کنیم . برای محرم شدن باید از خیلی چیز هامحروم شد . در زندگی باید بهترین راه را انتخاب کنیم . بهترین راه کوتاه ترین راه نیست راهی است که معایب کمتری دارد .در کنگره باید حس ما پالایش شود.
سی دی روز پنجشنبه ساختمان جسم (1)


برچسب ها: سی دی محرم،

[ سه شنبه 27 فروردین 1398 ] [ 06:29 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات