وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

گزارش لژیون روز دوشنبه

گزارش لژیون روز :دوشنبه ۹۷/۱۲/۲۰
استاد لژیون :کمک راهنما محترم خانم آزاده 
دستورجلسه لژیون :فرق نگاه معتاد با مسافر 
اعضا لژیون :شش نفر(دو نفر سفر دوم ،چهار نفر سفر اول )

نایت اسکین
خلاصه سی دی : 
آمدن برف در قالب فرمان خداوند است . اعتیاد از لغت عود می آید . معنی لغت اعتیاد یعنی برگشت .اطلاعاتی که راحع به اعتیاد داریم اکثر غلط می باشد زیرا توسط فرد مصرف کننده انتقال داده شده است . اکثر معتادها چیزهای منفی را به خود القا می کنند . کنگره اسم معتاد را برداشته و به جای آن کلمه مسافر را گذاشته است . مسافر یعنی در حال حرکت و یک مسافر دارای هدف است و زندگی پر از آرامش می خواهد . زیبایی به صورت و عمل بینی نیست زیبایی باید در اخلاق و رفتار ما باشد .
سخنان استاد محترم خانم آزاده : 
مواد مخدر در ابتدا انرژی انسان را زیاد می کنند و در اصل انرژی ذخیره شده بدن را استفاده می کنند .در این سی دی فرق نگاه انسان ها را می گوید نگاه افراد براساس اطلاعات و آگاهی با هم فرق می کند . یک سری فرهنگ های اشتباه است که خود برای خود به وجود آورده ایم . کسی که مواد می زند ریشه آن خود مصرف کننده است و اینکه می گوید ضعف شخصیتی دارم اشتباه است .فرد مصرف کننده این اطلاعات غلط را به جوامع انتقال داده است .ریشه آن غلط است . در قدیم نیز تریاک مصرف می کردند و در خانه بودند و به کسی آسیب نمی رساندند حالا چه اتفاقی افتاده که امروزه فرق کرده است تریاک همان تریاک است .  قدیم تنها مصرف می کردند و از طرف خودشان صحبت می کردند و نمی گفتند که مصرف کننده دزد و هیز است .چون مصرف کننده خود می گوید ما دزدیم جامعه قبول می کند مثل اینکه من الان در جایگاه کمک راهنمایی حرفی بزنم شما زودتر قبول می کنید . 
افرادی که مصرف کننده بودند و الان ترک کردند باز می گویند ما معتاد هستیم یعنی هنوز همان آدم قبل هستیم ولی در کنگره لقب معتاد برداشته شده است و بجای آن مسافر اتلاق میشود. الان که در کنگره هستند گاهی رفتارشان از افراد معمولی بهتر است .یک مسافر همیشه هدف دارد . ولی معتاد هدف ندارد .هدف مسافر درمان است وقتی اسم مسافر روی آن ها می آید نفس آن ها تغییر می کند . فرق انسان با حیوان این است که نفس انسان تغییر می کند و می تواند نفس خود را از نفس اماره به لوامه تغییر دهد و این باید با تلاش و کوشش باشد . 
محبت را به زور نمی توان به کسی فهماند و یا به کسی بگوییم باید به من محبت کنی . زیادی محبت کردن نیز نتیجه مطلوبی ندارد . محبت ذره ذره در دل انسان ها جا می گیرد .فرق نگاه را کاملا درک کنید . خانم آزاده در ادامه فرمودند: 
در مورد مسئله بها دادن به حس های منفی ؛ مسافرها در تاریکی هستند و ما کمی از آن ها بالاتر هستیم حداقل این که مواد مصرف نمی کنیم .اما قرار نیست فقط روی مسافر خود زوم کنیم و کارهای خود را نبینیم . شاید هنوز گریز بزند ولی اینکه در کنگره است و کمی تغییر کرده را نیز ببینید . در مورد هر چیزی مثبت فکر کنید و برای اتفاق های خوب تصویر سازی کنید و حس های خوب را انتقال دهید .
برداشت همسفر نفیسه : 
تفاوت نگاهی که مردم به مصرف کننده دارند و تفاوت نگاهی که در کنگره است بسیار است و نگاه جامعه به مصرف کننده برمی گردد به تعاریف غلطی که از واژه اعتیاد و معتاد دارند . آموزش هایی که به ما و مصرف کننده داده می شود جز باور های ما می شود . و افکار واندیشه بسیار مهم و موثر است . 
برداشت همسفر فاطمه
به مسائل منفی بال و پر ندهیم .روی هر چیزی فکر کنیم همان به سرمان می آید اگر بگوییم دائم بدبختیم بدبخت خواهیم شد .نفس تعیین موجودیت می کند در ظاهر و باطن گاهی رفتار انسان هاگاهی باعث عقب گرد می شود .اگر به کارهای منفی پر و بال دهیم عقب گرد می کنیم .اگر بخواهیم به نفس متعال برسیم باید تزکیه و پالایش شویم .آموزش باید با محبت باشد و با زور فایده ای ندارد .
برداشت همسفر زری :
اعتیاد از کلمه  عود می آید .چون فرد توانایی انجام کاری را ندارد به اعتیاد روی می آورد .در مصرف مواد برای وجود ندارد مصرف کننده از لقب معتاد ناراحت می شود .نفس تعیین موجودیت می کند . در کنگره لقب مسافر داده شده زیرا صفت گذشته در انسان صادق نیست .
دستور جلسه روز پنجشنبه سی دی فیزیولوژی


[ چهارشنبه 22 اسفند 1397 ] [ 12:50 ب.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات