وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

جشن روز راهنما نمایندگی سمنان


این جلسه هشتمینجلسه از دوره‌ی سی و سوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه هم‌سفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی کمک راهنمای محترم خانم مهین ونگهبانی هم‌سفر الهه  و دبیری هم‌سفر معصومه با دستور جلسه هفته راهنما  در تاریخ 97/12/13 رأس ساعت 16  آغاز به کار نمود.

لام دوستان مهین هستم هم‌سفر

خداراشاکرم که در این جایگاه قرارگرفته‌ام تا بتوانم خدمت کنم و آموزش بگیرم در ابتدا راهنمای بسیار خوبم خانم حافظی سپاسگزارم که فرصت خدمت را به من دادند و بزرگداشت هفته راهنما ارزشمندترین جشن کنگره 60 به تمام کمک راهنمایان عزیز در رأس به اسطوره عشق و محبت و بزرگ راهنمای خانواده کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام و سرکار خانم آنی و جناب آقای استاد امین تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از خداوند منان برای همه شما عزیزان بهترین هارا خواهانم.

باارزش‌ترین گنجینه‌های روی زمین شما راهنمایان هستید که اولین حسی که به دیگران می‌دهید حس لبخند و آرامش است.

اعتیاد پدیده‌ای است که از ترکیب مواد و انسان حاصل می‌شود و شناخت مواد مخدر و انسان را کسی به‌غیراز راهنمایان کنگره 60 نمی‌تواند تشخیص دهد جناب آقای مهندس فرمودند: بهترین درمانگران اعتیاد کمک راهنمایانی هستند که آموزش گرفته‌اند و با علم و دانشی که از کنگره می‌گیرند می‌توانند بهترین راهنماها باشند و کسانی هستند که برای این مقام ارزشمند تلاش می‌کنند و علم آن‌ها به‌روز است و اطلاعات و آگاهی آن‌ها بالاست تا بتوانند مواد مخدر را تشخیص بدهند و آن را درمان کنند.

راهنما کیست و چه‌کاری انجام می‌دهد؟

راهنما شدن کاری بسیار سخت و سهل است به شرطی که در کنار این خدمت با عشق بتواند به‌طرف مقابلش کمک کند.

راهنما کسی است که خودمصرف کننده بود و پس از آموزش گرفتن و بالا بردن علم و دانش خود و امتحان دادن در رشته فنی و جهان‌بینی و با کسب نمره قبولی و مصاحبه دیده بانان به‌عنوان فرد راهنما در کنگره خدمت می‌کند. با آوردن اسم راهنما مفهوم‌های زیادی برداشت می‌شود

راهنما یعنی مشوق راه یعنی آموزش دیدن و آموزش گرفتن یعنی هدایت شدن یعنی منبع عشق و نور و محبت یعنی آرامش

و این تنها زمانی صورت می‌گیرد پشت تمام این آموزش‌ها و خدمات عشق همراه داشته باشد عشق است که باعث می‌شود راهنما تمام‌وقت و انرژی خودش را صرف خدمت کند و عاشقانه و خالصانه و بدون هیچ چشم‌داشتی چیزی که خداوند از او خواسته انجام دهد.

راهنمایان کسانی هستند که مانند خورشید می‌درخشند نور فشانی می‌کنند و مانند ابر می‌بارند تا افرادی که در سیاهی و تاریکی غوطه‌ور شده‌اند را نجات بدهند مبنای کنگره عشق و عقل و ایمان است و این تنها در وجود راهنما دیده خواهد شد که بر این مبنا خدمت می‌کند.

در قبال زحمت‌های زیادی که راهنما انجام می‌دهد وظیفه ره‌جو است که قدردانی کند.

در مقابل زحماتی که راهنما می‌کشد ره‌جو چه وظیفه دارد؟

تمام راهنماها در طول سال باید قدردانی را به ره‌جوهای خود یاد بدهند نه‌تنها از راهنما بلکه از کسانی که برای ما زحمت می‌کشند فرقی نمی‌کند پدرو مادر باشد یا خواهر و برادر استاد ما باشد در هر زمینه‌ای در هر رشته‌ای که کسی به ما کاری یاد دهد و عملی برای ما انجام دهد وظیفه ما قدردانی از اوست.

قدردانی از راهنما قدردانی از خداوندی ست که چنین بنده‌ای را خلق کرده و شایستگی نصیب او کرده که به هم نوع خودش خدمت کند وظیفه ره‌جوست که قدردان خوبی برای راهنمای خود باشد راهنمایی که هیچ‌وقت از او چیزی نخواسته و بانظم تمام جلسات را حضور پیدا کند و آن چیزی که راهنما از او می‌خواهد را انجام دهد.

راهنما بدون هیچ چشم‌داشتی با تمام وجود به مشکلات ره‌جویش گوش می‌دهد و وظیفه من ره‌جوست که قدردان زحمات کمک راهنمای خود باشم شاید تمام داشته‌هایمان را مدیون کسی باشیم که خودش هیچ نخواست و تنها برای ما و فقط برای ما دعا کرد تا به خواسته‌هایمان برسیم.

گل را به کس هدیه می‌دهند که عزیز است و محبت را به کسی تقدیم می‌کنند که مهربان است. به تو راهنمای قلبم چه تقدیم کنم که هم عزیزی هم مهربان.

پیام مرزبان کشیک خانم اکرم

در تاریخ 97/12/20

امتحان از وادی ۱۱و ۱۲و سی کشف از مهندس دژاکام

پیام  تبریک هفته راهنما

هم سفر خانم شهین و همسفر خانم سمانه با نواختن دف شور و نشاط بیشتری به این جشن باشکوه اضافه نمودند.

تقدیم شاخه گل توسط اسیستانت محترم شعبه خانم حافظی به کمک راهنمایان  و پیشکسوتان کنگره 60 شعبه سمنان به مناسبت هفته راهنما.

خدمتگذاران جلسه

خدمتگذاران سایت

عکاسبرچسب ها: جشن راهنما، همسفران نمایندگی سمنان،

[ سه شنبه 14 اسفند 1397 ] [ 09:46 ق.ظ ] [ همسفر شقایق ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic