وبلاگ همسفر آزاده

با تفکر ساختارها آغاز می گردد........

کارگاه های آموزشی همسفران سمنان

جلسه پانزدهم از دور سی و یکم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه هم‌سفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی همسفر خانم شقایق ونگهبانی هم‌سفر خانم شهین  و دبیری   هم‌سفر خانم حسنیه با دستور جلسه وادی چهاردهم و تاثیر ان روی من  در تاریخ  97/06/26 رأس ساعت  آغاز به کار نمود

خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه امروز وادی چهاردهم (عشق) است.....

تاکنون ۱۳ وادی را پشت سر گذاشتیم و به وادی ۱۴ رسیدیم. در وادی اول تفکر را یاد گرفتیم و این وادی‌ها کلید و راه و روش زندگی را به من یاد می‌دهند. اگر من ۱۳ وادی اول را یاد بگیرم و بتوانم در زندگی از قوه به فعل دربیاورم آن موقع می‌توانم به وادی چهارده که عشق است برسم. این وادی نیازمند معرفت و تجربه و تفکر و آموزش است باید در مسیر این ۱۳ وادی قرار بگیرم و با بالا بردن علم و دانایی برای رسیدن به وادی محبت تلاش کنم. محبت واژه‌ای زیباست اما قرار گرفتن و انجام دادن آن کار ساده‌ای نیست. عشق قبل از آمدن به کنگره در وجود ما بوده همین‌الان که در کنگره هستیم و به درمان مسافرانمان کمک می‌کنیم یعنی عشق؛ اما قبل از ورود به کنگره محبت و عشق من از روی آگاهی و دانایی نبوده چراکه تفکری نداشتم به همین خاطر گاهی بامحبتم تخریب به وجود آوردم. 

قبل از ورود به کنگره تصورم بر این بود که محبت عمل نیکی هست مثلاً اینکه شربت مسافرم را من به او می‌دادم و در حقش محبت می‌کردم ولی با ورودم به کنگره و راهنمایی‌های راهنمای عزیزم متوجه شدم با این محبت در مسافرم تخریب به وجود آوردم و باعث شد مسافرم مستقل نشود و نظم را یاد نگیرد. کسی می‌تواند به عشق برسد که دانش و آگاهیش به مرحله پختگی رسیده باشد یعنی عقل و ایمانش به مرحله لازم رسیده باشد و عشق واقعی را درک کند. 

عشق و محبت را گاهی معامله کرده‌ام اگر قدمی برای کسی برداشتم چون برایم قدمی برداشته‌شده بود اما وادی ۱۴ به من گفت عشقی خوب و ارزشمند است که بلاعوض باشد اینکه محبت کنم حتی اگر به من محبت نشود آن موقع حال من خراب نشود آن عشق بلاعوض است و واقعیتی که در کنگره به‌وضوح می‌توان مشاهده کرد. در کنگره همه‌چیز بر مبنای عشق و محبت است. راهنمایان عزیز که با آغوش باز ما را می‌پذیرند و درد ما را حس می‌کنند الگویی از محبت هستند چون عشقی که راهنما به ره‌جو دارد عشق بلاعوض است چون راهنما نه من را می‌شناسد نه فامیل من هست و نه قرار است پولی از من دریافت کند پس اینان به عشق واقعی رسیدند. عشق به دو صورت است عام و خاص. اینکه من فرزندم را دوست دارم خوبِ ولی اینکه بخواهم به عشق واقعی برسم باید پارامترهایی را رعایت کنم. محبت مانند دانه و بذری است که ما آن را می‌کاریم. وقتی شخصی در کنگره به درمان می‌رسد می‌گوید می‌خواهم به دیگران کمک کنم و دیگران درو کنند و این یعنی عشق. اگر می‌خواهم عاشق باشم باید روی خودم کارکنم اگر زمینی پر از آشغال و ناهموار داشته باشیم بذری در آنجا سبز نمی‌شود شهر وجودی ما هم همین‌طور است. در شهر وجودی ما جایگاه عشق قلب هست و اگر پر از کینه و ضد ارزشی باشد بذر عشق را نمی‌توانیم بکاریم. 

مسئله دیگر که باید دقت داشته باشیم و مانع عشق هستند مالکیت است. درست است که فرزندم را به دنیا آوردم ولی هیچ مالکیتی نسبت به او ندارم بلکه امانتی است که خداوند در اختیار من گذاشته پس من مالک ان نیستم که هر چه من بگویم عمل کند. گام اول برای محبت به دیگران و رسیدن به خالق و عشق به خالق این است که من در ابتدا خودم را دوست داشته باشم تا بتوانم به دیگران کمک کنم و دیگران را دوست داشته باشم. اگر من طبیعت یا کوه یا درخت یا حیوانات و سایر اشخاصی که من نمی‌شناسم را بتوانم دوست داشته باشم آن‌وقت می‌توانم بگویم من خدا را دوست دارم. بالاترین عشق عشقی است که انسان به تمام مخلوقات الهی دارد. نمی‌توان گفت من خدا را دوست دارم اما انسان‌ها را دوست ندارم. اگر عشق به خدا داری این عشق باید در مخلوقین خدا خودش را نشان بدهد. اگر عشق به خدا داری باید به مخلوقین خدا خدمت کنی. اگر کسی پول و سرمایه داشته باشد اما محبت نداشته باشد فایده‌ای ندارد مانند ظرفی است که دارای نقش و نگار زیباست اما درون آن خالی است. پس باید دانش و آگاهی و معرفت و ایمان خود را بالا ببریم تا به عشق و محبت واقعی برسیم. امواج عشق و محبت در کائنات یکدیگر را پیدا می‌کنند و ما کنگره را پیدا کردیم و در کنار افرادی هستیم مانند کمک راهنمایان که سراسر وجودشان از عشق است که به ما خدمت بلاعوض دارند. پس عشق در وجود همه ما هست که می‌توانیم با آموزش گرفتن به درجه انها برسیم. در وجود من شقایق اندکی عشق و محبت وجود داشته که توانستم کنگره را پیدا کنم پس ان عشق محبت در وجودم را می‌توانم با بالا بردن آگاهی و دانش و معرفت به‌جایی برسم که مانند کمک راهنمای خودم به مخلوقین کمک کنم به امید روزی که همه ما به آن دیدگاه برسیم.

پیام مرزبان محترم کشیک خانم مهین و اعلام آمادگی راهنمایان محترم لژیونها جهت پذیرش ره جویان تازه وارد.

در ادامه انتخابات نگهبانی همسفران برگزار گردید

که در ادامه خانم هما برای این دوره انتخاب شدند 

خدمتگزاران جلسه

مرزبان کشیک محترم خانم مهین

با احترام نویسنده: همسفر تارا ره جوی خانم محبوبه لژیون هشتم

موضوع: همسفران کوچک،
برچسب ها: جلسات خصوصی، همسفران، نمایندگی سمنان،

[ جمعه 25 آبان 1397 ] [ 09:50 ب.ظ ] [ کمک راهنما ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic